Svěřenci trenéra Ondrůška dokázali vyhrát i na Vysočině, kde přehráli domácí Třebíč nejtěsnějším rozdílem. Jedinou branku utkání zaznamenal v 68. minutě Švrček.

„Je to jeden z našich dílčích úspěchů. Na soupeřově hřišti jsme dokázali vyhrát velmi těžký zápas. Bylo vidět, že chceme zvítězit, a že si jdeme pro vítězství,“ řekl hostující lodivod František Ondrůšek. Ten se opět musel obejít bez zraněných Zapletala, Dorotíka a Sukupa. Alespoň mezi náhradníky usedl mladý stoper Konečný.

Samotný zápas se zpozdil o deset minut. Trojice rozhodčích se k údivu všech zapomněla na trávníku po rozcvičování.

V Třebíči se hrál od úvodního hvizdu svižný fotbal. Tomu ale příliš nenahrával nekvalitní hrbolatý terén. V úvodní šanci zápasu se ocitl forvard Kučera, který po přiťuknutí Švrčka vyzkoušel pozornost domácího brankáře Beera. Třebíč na sebe výrazně upozornila po čtvrthodině hry. Mladý stoper Cupák se prezentoval výstavními nůžkami. Následně přihrával dobře hrající Štěpanovský na Macháně, který místo přihrávky na lépe postaveného Švrčka slabě vystřelil. Dalekonosný pokus Kopečka pozorný Štěpán rovněž kryl. O dvě minuty později se hosté radovali. Zbytečně. Gól Burši kvůli ofsajdu neplatil. V závěru rušného poločasu se dobrými zákroky blýskli oba brankáři. „Třebíč je velmi kvalitní soupeř s dobrým brankářem. Naši hráči ale cíleně a trpělivě čekali na gólovou šanci, která přišla v průběhu druhé půle,“ sdělil Ondrůšek.

Úvod druhého poločasu nabídl několik zajímavých situací před oběma brankami. Aktivitou hýřil hlavně domácí Koníř. V 63. minutě vychytal Buršu pozorný Beer. Klíčový okamžik utkání přišel o pět minut později. Crla našel volného Buršu, jenž hlavou usměrnil míč na Švrčka, který přesnou střelou překonal do té doby nepřekonatelného Beera. Zvýšit mohl o dvě minuty později Kopčil. Jeho trestný kop však postrádal razanci.

V hektickém závěru, který oba trenéři prošpikovali sérií střídání, se oba týmy dostaly ještě do jedné slibné příležitosti. Hosté zahrozili hlavičkou Foltána. Ta však skončila těsně nad břevnem. Na druhé straně se po zaváhání Spaziera do vápna nebezpečně vřítil vysunutý stoper Cupák, jehož až v poslední chvíli odzbrojil pohotový zákrok Janíka.

Šardice si tak odváží z Třebíče důležité tři body. „Celý tým zaslouží pochvalu, protože odvedl kvalitní práci. Škoda, že jsme v závěru nedokázali naše vedení zvýšit. Na druhé straně Třebíč jsme do žádné vyložené příležitosti nepustili. Výhra je zasloužená,“ dodal Ondrůšek.

Horácký FK Třebíč – FK Šardice 0:1 (0:0)

Branka: 68. Švrček
Rozhodčí: Sedlář – Mil. Trávníček, Chabiča (Petřivý)
Žluté karty: Štěpanovský
Diváci: 230
Třebíč: Beer – Brabenec, Dvořák, Cupák, Vejmelka – Durajka, Kopeček, Koníř (60. Smažil), Řezáč (74. Křivánek) – Pospíchal (80. Ošmera), Karásek
Šardice: Štěpán – Kopčil, Spazier, Rezek, Janík – Crla, Štěpanovský, Švrček, Burša (76. Holub) – Kučera (56. Foltán), Macháň (90.Konečný)