Také druhý šlágr jara krajského přeboru šardičtí fotbalisté zvládli. Po Dědicích si poradili i s Ráječkem. Šest kol před koncem mají náskok v čele tabulky sedm bodů.

Domácí trenér se musel obejít bez kapitána Königa. „Radim má z posledního zápasu natržené třísla. Na jeho post jsme museli dát Zdeňka Štěpanovského,“ uvedl šardický kouč František Ondrůšek. Kapitánská páska tak putovala na ruku Zapletala.

Šardice v posledních dvou zápasech nevstřelily ani branku. „Po těch dvou výpadcích a hlavně tom velkém v Mikulově, kde jsem své hráče nepoznával (prohra 0:4), toto mužstvo musí vyhrávat. Na Ráječko jsme se dobře připravili…“ pokračuje Ondrůšek.

Jeho svěřenci na soupeře z Blanenska vletěli. A již v 15. minutě vedli 3:0. Skóre otevřel po přímém kopu Zapletala Dobeš, na 2:0 zvýšil po přihrávce Dorotíka Třasoň. A skvělou patnáctiminutovku uzavřel po trestného kopu Zapletala oslavenec Dorotík – 3:0. „Našim pohybem a aktivitou jsme soupeře již po patnácti minutách sestřelili,“ zdůraznil Ondrůšek.

Ve 28. minutě vymetl z přímého kopu pavučiny v Blažkově šibenici Dorotík – 4:0. „Úvod byl hrozný. Přesto, že jsme chtěli udržet prvních dvacet minut čisté konto, tak jsme za osmadvacet minut dostali čtyři branky. Bohužel jsme nepohlídali standardní situace, pak už měl soupeř jasně navrch a zaslouženě vyhrál,“ posteskl si lodivod Ráječka Lubomír Zapletal.

Druhý poločas se spíše dohrával. V 57. minutě ještě snížil po Badurově centru hlavou Karásek, ale poslední slovo měli domácí. V 74. minutě uzavřel na konečných 5:1 střelou z osmnácti metrů Kopčil. Další šance Vavruše, Švrčka a Třasoně zůstaly nevyužité. „Měli jsme špatný pohyb a důraz v osobních soubojích. Šardice, kdyby to nechtěly ještě šperkovat, tak by nám daly více branek,“ uzavírá své hodnocení trenér třetího týmu krajského přeboru.

Šardice – Ráječko 5:1 (4:0)

Branky: 15. a 28. Dorotík, 4. Dobeš, 7. Třasoň, 74. Kopčil – 57. Karásek. ŽK: Štěpanovský – Španěl, Sehnal, Badura, Torda, Karásek. Rozhodčí: Soukal – Virčík, Vacek. Diváci: 170.

Šardice: Štěpán – Janík, Šimeček, Kopčil – Vavruš, Štěpanovský (57. Pochylý), Zapletal, Dorotík (62. Hofr) – Švrček, Dobeš (84. Špaček), Třasoň.

Ráječko: Blažek – Kopecký, Španěl, Maška, Pokoj – Sígl (57. Plch), V. Sehnal, Torda, Badura (64. Štrajt) – J. Sehnal, Karásek.

Dohrávané 16. kolo:

Mokrá – Kyjov 0:5 (0:4), Klimek 2, Velecký, Lipčík, vlastní. Kyjov: Nedvědický – Chaloupka, Žaroský, Fišer, Orlovský – Půček, T. Macek, Velecký, Šťastný – Klimek, Lipčík.

Moravský Krumlov – Podluží 1:1 (1:0), Procházka – Nešpor.

Ratíškovice – Mikulov 2:1 (1:0), 1. T. Kotasek, 59. Kopl – 66. Kubánek (p). Ratíškovice: Pelíšek – Petrů, Šebek, Mačuda (61. Blaha), Machala – Herůfek, Koplík, T. Kotásek, P. Kotásek – Kopl (84. Dobeš), Homola (89. Dohnálek)

Kuřim – Bohunice 0:2 (0:0), 75. a 90. Bombicz.

Miroslav – Rosice 2:4 (1:1), 7. J. Rohlík, 76. Hort – 18., 53., 62. a 74. Malata.

Sparta Brno – FC Veselí 2:1 (1:1), Sedláček, Sláma (p) – Laga (p).

Dědice – Velká n/V. 1:2 (1:2), Pokorný – Kučera, P. Kohůt. Velká: Sládeček – Machálek, Štefánek, Miškeřík, Škopík – Valášek, L. Macko, Karásek, D. Macko – P. Kohůt, Kučera.