Vítězstvím posílených Šardic 3:1 skončil přípravný duel mezi domácím účastníkem krajského přeboru a třetiligovými Mutěnicemi. Rychlý návrat do divize si přeje klub Štěpána Holešinského. Tomuto cíli odpovídají i podstatné změny v Šardicích, kde z loňského kádru nezůstal kámen na kameni.
Nový kouč František Ondrůšek se rozloučil již z několika hráči. Gólman Stanislav Dragon odešel na hostování do Mutěnic. Obránce Martin Šťastný vyztuží defenzívu Kyjova, na odchodu jsou i další beci Michal Slavíček, Robert Šafář a Luděk Toman. Dále je na odchodu levý záložník Pavel Hoša a útočníci Radim Bubeníček a Ladislav Šťastný. Ten odchází ke štice třetí třídy, do Dambořic.

Proti Mutěnicím nastoupila zcela nová stoperská dvojice Roman Šimeček (hostování z Dubňan, na jaře obránce a asistent trenéra v Kyjově) a Ondřej Špaček (z dorostu Slovácka).

V záložní řadu rozpohyboval ve středu Filip Pochylý (přestup z Mutěnic) a dorostenec Melounek na pravé straně. Do finální fáze přišel na hostování z Milotic Lukáš Hofr.

Tým doplnili střídající dorostenci Petr Kyněra, Ondřej Ševela, Tomáš Podolan a Marian Švrček. Ve druhé půli si zachytal Michal Korček (hostování ze Slovácka). Na střídačce se objevil i brankář prvoligových futsalových Bulldogs Hodonín Stanislav Myšák.
To však není vše. „Čekáme, že by tento týden měli dorazit další dva tři hráči,“ prozradil šardický trenér František Ondrůšek. Mluví se dokonce o kvartetu žolíků ze Zlína.

Šardice v přípravě zatím jen vyhrávaly. Kouč tato vítězství nepřeceňuje. „Něco mi to dá. Vidím, jak hráči pracují. Ale potřebuji vyhrát patnáct mistrovských utkání v řadě,“ myslí do budoucna Ondrůšek.

Za to v Mutěnicích měli o čem přemýšlet. Nová útočná posila z Nigerie, Timighe Dickson, se neprosadila a trenér Vladimír Hruška jej po prvním poločasu střídal.

V dobrém světle se ukázal středopolař Michal Drábek ze Židenic, který překvapivě nastoupil s kapitánskou páskou. Trenér Hruška se musel obejít i bez záložníka Bílka.

Mutěnicím zatím chybí především útok. V pěti zápasech sice vstřelili třináct branek, ale útočník dal pouze jeden gól.
V samotném sobotním utkání šli do vedení domácí, po přihrávce Pochylého se trefil Hofr. Na 2:0 zvýšil po vyšachování mutěnické obrany do prázdné branky Štos.

Ve druhé půli snížil po skrumáži nekompromisně Bubenko. Poslední slovo měli domácí, kdy se prosadil Tomáš Podolan. Na obou stranách ještě střelci nevyužili několika stoprocentních šancí.

Oběma týmům pokračuje příprava. Šardice hrají ve středu v Ostrožské Nové Vsi a v sobotu přivítají Morkovice.

Mutěnice změří v úterý své síly v Olomouci s rezervou Sigmy a v sobotu je čeká duel prvního kola Poháru ČMFS v Rudici s Blanskem.