„Máme za sebou dva úspěšné ročníky. Podařilo se nám uvést do praxe otřepanou frázi, že poctivou prací nejdál dojdeš,“ uvedl vedoucí mládeže RSM Baníku Šardice Josef Foltýn.

Třídy jsou určeny pro žáky čtvrtých až sedmých tříd. Hned v prvním ročníku se žákům pátých tříd podařilo dosáhnout na třetí místo v McDonald's Cupu, hraném na teplických Stínadlech. „Umožňujeme sportovně nadaným chlapcům vyvážený, sportovně regenerační režim. Kluci mají trénink čtyřikrát denně. Navštěvují bazén, v příštím roce máme v plánu také pronájem ledové plochy,“ řekl Foltýn.

Teoretická výuka však omezována není. „Nadstavbové hodiny tělesné výchovy jsou čerpány z fondu volitelných předmětů,“ pokračuje mládežnický vedoucí. Šardice se díky své práci s mladými fotbalisty mohou pochlubit nejedním úspěchem.

„A – žáci mají na dosah opětovný postup do první žákovské ligy a dorost, jenž bojuje ve druhé lize, by měl v nejbližší době usilovat o bytí v první celorepublikové soutěži,“ chválí šardické naděje Foltýn. Více informací se dozvíte na telefoním čísle 603 496 549.