Šardicím se podzimní část sezony povedla náramně. Nováček, který vstupoval do sezony s výrazně obměněným kádrem, potvrdil svou kvalitu a s jednobodovým náskokem před druhou Líšní přezimuje na vedoucí pozici.

„Až na poslední utkání u nás vládne velká spokojenost,“ oznámil trenér Šardic František Ondrůšek. Jeho slova potvrzuje i sportovní manažer a vedoucí mužstva Radek Grdina. „Samozřejmě, že jsme spokojení. Jako nováček jsme skončili v tabulce první. To se samozřejmě cenní, ale na druhou stranu u nás pořád doznívá zklamání z Boskovic. Škoda, že jsme nedokázali udržet čtyřbodový náskok před Líšní.“

Šardicím se fotbalový rok 2008 nesmírně vydařil. V létě tým s patřičným odstupem vyhrál krajský přebor. Vedení klubu ale samotný postup neuspokojil. Už tak kvalitní tým byl vhodně doplněn. Ze Slovácka přišla trojice talentovaných mladíků Spazier, Kučera a Melichárek. Ty doplnil ze Zlína Burša. „Zcela určitě jsme s jejich výkony spokojeni. Spazier má kvality na vyšší soutěž. Sukup měl pomalejší rozjezd, ale svými výkony patřil mezi nejlepší hráče. I s Buršou jsme spokojeni. Kučeru bohužel neustále trápilo zranění,“ hodnotí příchozí posily Grdina.

Přestupové eso vytáhlo vedení klubu z rukávu až v polovině podzimní části. Šardicím se podařilo dotáhnout hostování exdrnovického střelce Petra Macháně. „Ohledně něj jsme vedli složité jednání s Drnovicemi. S jeho výkony panuje velká spokojenost. Přinesl do mužstva velkou kvalitu. Uděláme všechno proto, aby u nás zůstal. I on chce jít do Šardic na přestup,“ objasňuje sportovní manažer.

Macháň potvrdil své kvality, když v devíti zápasech vstřelil sedm branek. Společně s Dorotíkem tak vévodí klubové tabulce střelců. Šardice hlavně díky jejich brankám nastřílely v soutěži nejvíce branek.

„My jsme chtěli hrát krásný útočný fotbal pro diváky, což se nám podařilo. Ale byly tam určité mezery, na které se musíme v zimě zaměřit,“ prohlásil trenér Ondrůšek. Šardice se pod jeho vedením prezentovaly vyrovnanými výkony. Své soupeře v drtivé většině zápasů přehrávaly pohlednými akcemi, pohybem a rychlou kombinací. Hlavně v domácím prostředí tým z Hodonínska své soupeř doslova ničil.

Svěřence trenéra Ondrůška může nejvíce mrzet domácí ztráta s Třebíčí. Šardice okusily hořkost porážky jen dvakrát. Ve Vyškově prohrály těsně 0:1. V předehrávaném jarním kole nezvládl oslabený tým zápas v Boskovicích, kde prohrál 1:2.

„Tak nejhorší bylo poslední utkání. A nejlepší zápasy jsme odehráli doma s Hulínem a se Žďárem. To byly velmi kvalitní utkání,“ pronesl Ondrůšek. Zkušený stratég může být spokojen i s disciplinovaností svých svěřenců. Žádný hráč Šardic nebyl na podzim vyloučen. Nejčastěji napomínaným hráčem byl s pěti žlutými kartami dříč Štěpanovský.

Mezi stabilní opory týmu patřili zkušení Zapletal se Štěpanovským, rychlonohý štírek Švrček, stoper Spazier a již dříve zmiňovaní forvardi Macháň s Dortíkem.

Dají se očekávat v kádru Šardic změny? „Na zkvalitnění kádru pracujeme a určitě k němu v zimní přestávce dojde,“ prozradil Grdina. Trenér Ondrůšek by nové hráče určitě rád přivítal.

„Věřím, že kádr posílíme. Z klíčových hráčů určitě nikdo neodejde,“ prozradil kouč.

Hráči Šardic mají až do konce roku volno. „Začínáme 5. ledna. Dvakrát jedeme na soustředění do Luhačovic, kde budeme ubytovaní v hotelu Vega. Koncem ledna je na programu kondiční soustředění a na přelomu únoru a března herní,“ informuje o programu mužstva Ondrůšek.

Vedoucí mužstva Grdina k zimní přípravě dodává. „Pokud počasí dovolí, tak se budeme připravovat na přírodní trávě v Hovoranech. Jinak máme k dispozici i umělou. Využijeme i tělocvičnu a posilovnu. Máme naplánováno šestnáct přátelských zápasů. Žádného zimního turnaje se neúčastníme,“ uzavřel šardický program Grdina.

FK Šardice
Hráčský kádr –
Brankáři: Pavel Štěpán, Jakub Chromek
Obránci: Ondřej Holub, Dušan Janík, David Kopčil, Petr Spazier, Ondřej Sukup, Ondřej Špaček
Záložníci: Tomáš Burša, Radek Dorotík, Tomáš Malušek, Zdeněk Štěpanovský, Marián Švrček, Libor Zapletal
Útočníci: Pavel Kučera, Petr Macháň, Lukáš Melichárek


Realizační tým –
Trenér: František Ondrůšek
Vedoucí mužstva: Radek Grdina
Masér: Pavel Smrčka

Střelci:
7 - Dorotík, Macháň
4 - Spazier
3 - Zapletal, Kopčil
2 - Švrček, Kučera
1 - Sukup, Burša, Štěpanovský, Malušek, Ondryáš


Žluté karty:
5 - Štěpanovský
4 - Kučera
3 -Dorotík Radek
2 - Burša, Kopčil, Sukup,
1 - Holub, Janík,Macháň, Melichárek, Spazier, Štěpán, Švrček,Zapletal