Divizní lídr si už jako tradičně zvolil za svoji základnu osvědčené místo nad Pozlovickou přehradou, kde se sedmnáctka hráčů podřizovala náročnému třífázovému drilu trenéra Františka Ondrůška. „Přijeli jsme do prostředí, které velmi dobře známe a kde máme veškeré zázemí na kvalitní přípravu. Navíc nám letos perfektně vyšlo počasí a bylo hodně nasněženo. Plánovaný čtyřdenní tréninkový objem, jenž měl téměř ligové parametry, všichni hráči zvládli perfektně a s maximálním úsilím,“ uvedl na webových stránkách klubu Ondrůšek.

V rámci soustředění ujel každý hráč na běžkách pár desítek kilometrů. „Na rozdíl od minulých let mohl být nepříliš oblíbený kondiční dril okořeněn i každodenními výběhy na lyžích, s nimiž si nakonec všichni až nečekaně dobře poradili,“ pochválil svěřence Ondrůškův asistent Jaroslav Hastík.

Podle něj vyzařovala z hráčů při závěrečné nedělní túře zasněženými loukami pod Komoncem, jedním z nejvyšších vrcholů Vizovické pahorkatiny, i navzdory nakumulované únavě pohoda a dobrá nálada.

K ní určitě přispěla i sobotní devadesátiminutová porce aerobiku pod taktovkou renomované uherskobrodské lektorky Nadi Zatloukalové. „Měli jsme třífázové tréninkové jednotky rozdělené na dopolední lyžování na běžkách v terénu, odpolední trénink v hale a večerní v posilovně. Po každodenním náročném programu vždy přišla na řadu regenerace, která je ve zdejším hotelovém komplexu na výborné úrovni,“ informoval Ondrůšek.

Ačkoli většinu svého sportovního pobytu Šardice sdílely s předním celkem třetí ligy Frýdkem-Místkem, jejich fotbalové soužití se obešlo bez sebemenších organizačních problémů. „Na zdárném průběhu kondičního soustředění se významně zasloužil i masér Pavel Smrčka, jenž se opět ukázal ve skvělé formě,“ pravil Hastík.

Jedinou větší komplikaci nakonec způsobil dvacetistupňový noční mráz, jenž poškodil litinový přívod vody. „Všechno se ale rychle vyřešilo, takže druholigový Zlín, který nás na hotelu vystřídal, se mohl v klidu připravovat na jarní část sezony,“ řekl Hastík.

Šardičtí se už nyní mohou těšit, jak se na stejné místo za měsíc opět vrátí, aby v rámci herního soustředění naladili svoji sportovní formu před jarními divizními odvetami. „Věřím, že hráči tréninkové dávky dokáží zužitkovat jak v další přípravě, tak hlavně v soutěži,“ míní Ondrůšek. „Nyní se už více zaměříme na herní stránku a na práci s míčem. Postupně vše budeme směřovat k prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu,“ konstatoval náročný trenér.