Tvrdý a pro většinu hráčů a fanoušků šokující verdikt vyřkl na úterní schůzce klubového vedení šéf šardického klubu Pavel Holešínský. „Představenstvo FK Šardice tímto oznamuje své rozhodnutí, že jako obhájce prvenství v letošním soutěžním ročníku Moravskoslezské divize, skupiny D nevyužije možnost přihlásit od příštího ročníku 2010/11 A-mužstvo mužů do MSFL. K tomuto rozhodnutí dospělo představenstvo po zralé úvaze a na základě skutečností a důvodů, které byly ve vedení klubu řádně projednány a s nimiž byly na společném zasedání představenstva a vedení klubu seznámeny všechny zainteresované složky klubu. V novém soutěžním ročníku 2010/11 bude mužstvo mužů FK Šardice nastupovat pouze na úrovni okresu Hodonín, o zařazení do konkrétní soutěže se rozhodne v nejbližších dnech,“ uvedly ve středu odpoledne webové stránky šardického klubu.

Nečekaný ortel všechny zaskočil. „Pro nás pro všechny je to obrovské zklamání,“ uvedl sportovní ředitel šardického klubu Radek Grdina. „Mě osobně to velmi mrzí. Tři roky jsme intenzivně pracovali. Myslím, že jsme dokázali celkem dost. Klub měl solidní image, ostatní oddíly nás respektovali,“ pokračoval. „Fotbal ale v Šardicích nekončí. Bohužel nebudeme hrát na úrovni kraje ani divize, ale okresu,“ dodal.

V Šardicích se tak bude od nové sezony chodit pouze na okresní fotbal. Hráči béčka, které momentálně bojuje o postup do třetí třídy, dostanou v mateřském klubu velkou šanci se ukázat. „Chceme dát prostor domácím klukům,“ tvrdí Grdina.

Nepříjemná zpráva zaskočila i všechny hráče. „Bylo to překvapení pro celý mančaft. Vůbec jsme to nečekali, že by to mohlo skončit až takto. Proslýchalo, že do třetí ligy nepůjdeme, ale s takovým verdiktem jsme nepočítali,“ sdělila opora Šardic Ondřej Sukup.

Ten s týmem zažil obě divizní vítězství. Vytouženého postupu do třetí ligy se nedočkal. „Loni to byl větší šok, letos jsme to trošku tušili,“ přiznal talentovaný fotbalista.

Místo postupových oslav tak čeká Šardice smutné loučení s kvalitním týmem i vysokou soutěží. Do konce letošního ročníku zbývají dvě kola. Fotbalistům Šardic, kteří s předstihem obhájili divizní prvenství, o nic nejde. První místo jim nikdo nevezme, na postup mohou zapomenout. Kde vezmou zklamaní hráči motivaci do závěrečných bojů? Nevypustí poslední dva duely? „Nevěřím tomu,“ kroutí hlavou Grdina. „V Šardicích je parta kluků, na kterou bylo vždycky spolehnutí. V mužstvu nejsou žádní darebáci. Nebudeme se chtít ztrapnit. Navíc kluci mají vypsané prémie, pobírají platy. V sobotu budeme chtít doma vyhrát a důstojně se rozloučit s diváky,“ doplnil Grdina. „Budeme hrát hlavně za sebe,“ přitakal Sukup. „Doufáme, že zápasy odehrajeme v co nejkratší době, abychom rychle skončili a někde jinde začali od znovu,“ přeje si.

Zatímco všichni hráči A – týmu Šardice opustí, Grdina v klubu zůstane. „Jsem členem Baníku, takže dál budu klubu pomáhat. Momentálně si chci od fotbalu odpočinout,“ říká.

Situace začíná být na fotbalovém okrese zoufalá. Po Šardicích zřejmě zmizí v nižších soutěžích i Mutěnice, problémy se záchranou krajského přeboru mají v Hodoníně, Ratíškovicích a Velké nad Veličkou. Kyjov už má sestup zpečetěn. „Fotbal stojí hodně peněz. V dnešní době nejsou firmy ochotné dávat do něj peníze. Náš okres je na tom hodně špatně. Situace není růžová,“ míní Grdina.