Turnaj se v sobotu konal na hodonínském fotbalovém hřišti Nesyt. Turnaje se zúčastnila čtveřice týmů tvořená převážně z kamarádů známých již zesnulého fotbalisty.

„Turnaj hrajeme na počest dlouholetého hráče mužstev, které se na jeho memoriálu předvedla. V úvodu turnaje jsme uctili památku bývalého fotbalisty, mládežnického trenéra a kamaráda,“ řekl organizátor akce Petr Vyškovský.

V dresu hodonínských Bombarďáků se opět na zeleném pažitu ukázal i syn Jana Ščevíka Radek, který momentálně hájí barvy Kostic. „Jsem moc rád, že turnaj pokračuje i po třech letech. Je skvělé, že na něj kamarádi pořád myslí,“ uvedl Radek Ščevík.

Do Hodonína opět zavítal také slovenský celek Vrádiště. „Známe se s nimi asi dvacet let. Mezi sebou hráváme dvakrát ročně na turnaji starých pánů,“ vysvětlil Vyškovský.

V úvodním zápase porazili Staří páni Dolních Bojanovic celek Lužic 2:1. Za vítěze se trefili Kalíšek a Pospíšil, za poražené korigoval Petrásek.

Ve druhém semifinále přehráli hodonínští Bombarďáci slovenské Vrádiště 6:2. Hattrickem se blýskl zkušený útočník Igor Matušek, dvě branky přidal Rostislav Sloboda, jedenkrát se trefil David. Za hosty se dvakrát gólově prosadil Vašíček.

Zápas o třetí místo skončil remízou 2:2. Na penalty bylo úspěšnější slovenské Vrádiště, které porazilo staré pány Lužic 3:1.

Z vítězství se nakonec radovali hodonínští Bombarďáci, kteří ve finále porazili staré pány Lužic 3:2 na penalty. V normální době skončil zápas 1:1. Bývalé hráče Lužic poslal ve finále do vedení Richard Červenka. Domácí vyrovnali krátce po změně stran. Trefil se kouč ratíškovického béčka Rostislav Sloboda.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Marián Hromek z Dolních Bojanovic, cenu pro nejlepšího hráče převzal autor rozhodující finálové penalty Vladimír Šrůtka, nejtechničtějším hráčem byl zvolen Emil Josefovi z Vrádiště.

„Turnaj měl opět velmi dobrou úroveň. Hlavně musíme poděkovat sponzorům, kteří nám hodně pomohli,“ dodal Ladislav Štipčák, který společně s Jaroslavem Vráblíkem předali poháry a věcné ceny.

1. semifinále: Dolní Bojanovice – Lužice 2:1.

Branky: Kalíšek, Pospíšil – Petrásek
2. semifinále: Bombarďáci – Vrádiště 6:2
Branky: 3× Matušek, 2× Sloboda, David – 2× Vašíček
Zápas o třetí místo: Vrádiště – Lužice 2:2, 3:1 na penalty
Vranky: Vašíček, Štěpanovský – Šimčík, Petrásek
Finále: Bombarďáci – Dolní Bojanovice 1:1 (0:1), 3:2 na penalty
Branky: Sloboda – Petrásek, rozhodující penaltu proměnil Šrůtka.