Stejně dopadla Strážnice i v okresním poháru. Přes Vacenovice se jí nepodařilo probojovat mez nejlepší čtyři týmy. Play off prostě nezastihlo tradiční okresní tým v dobré formě. „Bereme to tak, že vypadnout s Kyjovem není žádná ostuda. Každopádně jsme chtěli do semifinále,“ řekla opora Strážnice Ondřej Šebesta.

Rodák z Radějova vévodí před semifinálovými boji tabulce střelců. Šebesta letos nastřílel jednatřicet branek, další gól už ale třicetiletý futsalista nepřidá. „Na osobní statistky se moc nedívám. Důležitější je týmový úspěch,“ řekl Šebesta.

Strážnice zápasy proti Kyjovu vůbec nezvládla. „Do Kyjova jsme jeli pouze na výlet. Po prvním zápase bylo jasné, že asi nemáme šanci na úspěch. Po poločase, který skončil nula pět, už to bylo definitivně rozhodnuto,“ pravil Šebesta, který po skončení série přiznal, že Strážnice měla z Hurá Teamu obavy. „Věděli jsme, že proti kompletnímu Kyjovu to budeme mít moc těžké. Soupeř má v sestavě mladé, důrazné a běhavé hráče. Jsou to výborní fotbalisté. Když mají disciplínu, tak se proti nim velmi těžko hraje,“ uvědomoval si Šebesta.

Strážničané budou po porážkách 3:8 a 4:6 sledovat závěr sezony pouze z tribun. „Nedá se nic dělat. Okresní přebor je vyrovnaná soutěž. Je celkem jedno, jestli skončíme po základní části třetí nebo šestí. Šest týmů je naprosto vyrovnaných, vyhrát může každý,“ pronesl Šebesta.