Do půlmilionového města v Severním Porýní-Vestfálsku se třiatřicetiletý sportovní nadšenec vydal společně s otcem a kamarády Dušanem Helískem a Radimem Brumlou. „Vyjeli jsme se tam vlakem. Lístky jsme sehnali na internetu přes jednu agenturu, která se prodejem vstupenek zabývá," říká Šebesta.

Šlágr čtvrtého kola Ligy mistrů, ve kterém se představil i český reprezentant Tomáš Rosický, vyšel fotbalové fanoušky na čtyři a půl tisíce korun. „Lístek přitom normálně stál třiačtyřicet eur, což je kolem tisícovky, takže to bylo hodně předražené," uvědomuje si Šebesta. „Manželka Iveta mi před odjezdem říkala, že ta částka by vystačila na plenky pro dceru na dva až tři roky," směje se.

Z Německa si ale Šebesta domů přivezl nezapomenutelný zážitek. Domácím stadionem Borussie je proslulý Signal Iduna Park, známý spíše jako Westfalenstadion, který v posledních letech prošel řadou rekonstrukcí a nyní má kapacitu 80 720 diváků. Čtveřice mužů ze Slovácka našla svá místa v rohu stadionu, hned vedle sektoru vyhrazenému příznivcům Arsenalu. „V prvním poločase se hrál pouze průměrný fotbal. Druhá půle už byla perfektní. Navíc fanoušci obou táborů skandovali a zpívali po celé utkání," říká Šebesta.

Ten měl radost hlavně z těsné výhry londýnského klubu. Právě kanonýrům totiž Šebesta od mládí fandí. „S výsledkem byla spokojenost maximální," pronesl Šebesta, který však očekával ještě bouřlivější kulisu. „I když má Dortmund skvělé fanoušky, tak s atmosférou na anglických stadionech se to nedá srovnat. Anglie je prostě Anglie. Britové fotbalem opravdu neskutečně žijí. Odborníci je srovnávají třeba s Italy. Ti však mluví o zápase až den před utkáním, kdežto Angličané se o minulém nebo nadcházejícím střetnutí baví celý týden. Navíc když anglické týmy prohrávají, tak se je příznivci snaží ještě povzbudit. Kdežto v Itálii diváci za nepříznivého stavu pískali," srovnává Šebesta.

Jeho největší zážitkem bylo slyšet na stadionu Anfield Road hymnu Liverpoolu You Will Never Walk Alone. Poprvé se ale dostal bývalý hráč Veselí nad Moravou, Rohatce nebo Bzence na fotbal do zahraničí v roce 2006, kdy navštívil zápas AC Milán s Bayernem Mnichov. Na San Siru nechyběl ani když tam hrála pražská Sparta. Chelsea zase viděl při zápasech se Stoke a slovenskou Žilinou. Šebesta nechyběl ani na derby Arsenalu s Tottenhamem v roce 2008, nebo na zápasech PSG s Lille, Liverpoolu s Wiganem a Manchesteru United s Fulhamem. Teď má v plánu navštívit Skotsko. „Láká mě jet na domácí zápas Celtic Glasgow. Snad se tam do dvou let podívám. Jinde mě to neláká. Pokud bych měl jet do ciziny na fotbal, tak už jedině do Anglie nebo Skotska," dodal Šebesta.