Několikrát zaskakovala v prvoligovém zápase i za zraněnou gólmanku. „V bráně jsem si myslela, že budu jistá a neprůstřelná, jenže jsem si připadala jako cedník,“ směje se čtyřnásobná reprezentantka Česka. Za pár dní jednadvacetiletá Nikola Sedláčková načne o víkendu svoji šestou prvoligovou sezonu.

Máte z uplynulých sezon pět bronzových medailí. Není čas to v novém ročníku ligy změnit?
Nevím, jestli jsme všech šest medailí dostaly, ale nějaké doma určitě mám. Pro nás bude úspěch obhájit třetí místo, budeme dělat maximum, aby se to povedlo. Prioritou pro novou sezonu určitě nebude umístění. Chceme si vytvořit herní tvář a pokud to půjde, určitě budou i výsledky. Máme nový mančaft a některé holky budou hrát v lize poprvé, každé utkání bude pro nás důležité.

První zápas vás čeká Hradec Králové. Jste spokojená s úvodním soupeřem?
Úvod proti Hradci bude zkouška jak jsme se připravily na ligu, ale nechci zápas nijak přeceňovat, bude to utkání jako každé jiné. Rozhodně se na něj těšíme.

Mužstvo převzal po trenérce Klimkové Petr Vlachovský. Jaká byla letní příprava pod novým koučem?
Splnila naše očekávání, přípravné zápasy byly podle trenéra kvalitní. Myslím si, že změna trenéra nám může prospět. Jitka Klimková byla skvělá, ale každý kouč vede svůj trénink jinak.

V čem je nový trenér odlišný?
Těžká otázka (chvíli přemýšlí). Jitka nás učila pokročilejší situace a složité věci. Petr se zaměřuje na tréninku spíš na věci, které nám moc nejdou. Každý je prostě jiný. Jinak nevím, co bych vám řekla, nechci urazit ani jednoho, oba jsou skvělí trenéři a dávají do své práce všechno.

Je Petr Vlachovský přísný kouč?
Není přehnaně přísný, ale máme před ním respekt. Snažíme se, aby to fungovalo. Někdo mu tyká a někdo vyká. Já osobně mu vykám.

Zatímco trenérce Klimkové jste tykaly všechny.
Některé holky s ní hrály v jednom mužstvu, ostatním tykání nabídla.

Z mužstva odešly tři hráčky. Cítíte se oslabené?
Máme skvělé ženstvo. Holky, které nám odešly nahradíme juniorkami. Věřím, že se s tím postupně vyrovnáme.

Na hostování do Slavie odešla reprezentantka Klára Cahynová. Ta nebude chybět?
Přemluvil jste mě. Uznávám, že Klárka bude chybět.

Jaké jsou další vaše aktivity mimo fotbal?
Maturitu mám za sebou, ale do dalšího studování se moc nehrnu, momentálně si hledám nějakou práci. Volného času moc není, všechen trávím s mojí spolubydlící a spoluhráčkou Monikou Cvernovou. Jsem sice z Domanína, ale domů jezdím zřídka, bydlíme s cvrčkem (Monika Cvernová – pozn. aut.) v Uherském Hradišti. Chodíme na procházky, nějaké kino, ale hlavně se chceme fotbalu věnovat naplno.

STANISLAV DUFKA