VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedmý tým divize D shání trenéra, diváky a sponzory

Hodonín – Žádný propadák, ale také nic, co by mohlo do Hodonína přilákat movité sponzory. I když sedmé město a zisk dvaadvaceti bodů je pro nejmladší tým v soutěži slušný počin. Solidní podzim kazí pouze nezájem fanoušků a rozpačité výkony a výsledky v domácím prostředí.

24.11.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Attila Racek

Doma vyfasovali výprask od Polné a utržili nepříjemné porážky se Žďárem, Vrchovinou a Bohunicemi. Venku zase dokázali uhrát bezbrankovou remíza na půdě favorizované Bystrce, nebo přesvědčivě zvítězit na Spartě Brno nebo ve Spytihněvi.

Hodonínští fotbalisté na podzim překvapovali diváky i fotbalovou veřejnost. Dobré výsledky střídaly debakly. Po výborném výkonu následovala herní mizérie. Výsledky RSM se opravdu nedaly v první polovině sezony tipovat. „Jsem rád, že se nepotácíme někde na chvostu tabulky. To by bylo špatné. Po bodové stránce jsem spokojený, po herní určitě ne,“ řekl šéf RSM Josef Foltýn.

Tomu vadily hlavně ztráty v domácím prostředí. „Výsledky nebyly špatné, ale předvedená hra hlavně v domácím prostředí nebyla dobrá. Mně záleží na fanoušcích, kteří chtějí vidět vítězství domácího klubu. Je krásné, když dovezeme body z venku. To ale vidí jenom velmi málo lidí,“ pravil Foltýn.

Podobně mluvil i hodonínský kouč. „Já nejsem spokojený téměř nikdy. I když jsme měli nejmladší tým v celé soutěži, možná v historii celé divize, mohli jsme uhrát víc bodů,“ uvedl František Ondrůšek.

Ten dostal v létě od vedení klubu náročný úkol. Bývalý ligový gólman měl na podzim zapracovat do týmu mladé hráče, kteří vyšli z dorostu. Času na sehrání bylo málo, na zkušené posily zase nebyly peníze. „Postupem času se nám podařilo mužstvo skloubit, najít správnou sestavu. Až na nějaké výjimky měl tým dobrou tvář,“ řekl Ondrůšek. „V Hodoníně se vytvořila výborná parta kluků, která dokázala hlavně na hřištích soupeřů uhrát velké výsledky. Skvělá kabina táhla za jeden provaz,“ doplnil.

Na soupeřových hřištích se Hodonínu dařilo, z venku přivezl mladý tým dvanáct bodů. „Venku jsme dokázali uhrát lepší výsledky. Možná i proto, že soupeři nás ještě neznali,“ míní Ondrůšek. Naopak před vlastním publikem se slovácký celek trápil. „Já bych to tak černě neviděl. My jsme týmy, se kterými jsme doma prohráli, v poli přehráli. Místy jsem byli lepším týmem. Tedy až na zápas s Polnou, proti které jsme totálně vyhořeli,“ pronesl Ondrůšek.

Hodonín doma srážely hlavně zbytečné chyby a rychlé góly. „Pokud mladý tým dostane první gól, tak se sesype a nedokáže na vývoj utkání odpovědět. Mám pocit, že jsme za šestnáct zápasů dokázali skóre snad jenom jednou otočit, což je málo,“ říká bývalý kouč Šardic, Zlína a Slovácka.

Náročný trenér se mohl v první polovině sezony spolehnout na tradiční opory. Mezi klíčové hráče Hodonína patřili zadáci Spazier se Špačkem nebo záložníci Polák a Svoboda. „Hodně se zvedá Ondra Špaček, Solidními výkony se prezentovali i Hynek Maršálek s Benešovským,“ chválí zadáky Ondrůšek. „Hodně nám chyběl levý bek, na kterém alternovalo více hráčů. Dlouho jsme nemohli najít gólmana. Petráš s Novotným nakonec ukázali, že mají svoji kvalitu, ale musí pořádně potrénovat,“ pokračoval v hodnocení jednotlivých řad trenér RSM. „Záložní řada se také hodně střídala. Dokonce jsem tam dal Petra Spaziera, který byl znovu oporou. U Poláka a Svobody to bylo střídavě oblačno. Od nich jsem čekal trochu víc,“ dodal.

Největší problémy má ale Hodonín už delší dobu v útočné fázi. „Hrotové útočníka jsme vůbec neměli. Párkrát se ukázal Kuřil, ale jenom v některých zápasech. Bylo to strašně málo,“ řekl Ondrůšek, který se musel po většinu podzimu obejít bez Bulvy a Švrčka. Stabilní hráči laborovali po většinu podzimu se zraněními.

Nejen dlouhodobé marody zajímá, kdo povede Hodonín v roce 2012. Ondrůšek po dohodě s vedením klub opouští. „Potřebuji jistotu a tu v Hodoníně nevidím,“ řekl úspěšný lodivod.

Jeho nástupce zatím není znám. Mladý tým povede do konce roku dvojice dorosteneckých trenérů. Komu Mario Rossi a Lukáš Fojtík předají první mužstvo RSM, záleží pouze na vedení.

Foltýn: S body jsem spokojený. S hrou ne

"Byl bych špatný, kdybych řekl, že jsem s podzimnní částí spokojený. Výsledky nebyly špatné, ale předvedená hra hlavně v domácím prostředí nebyla dobrá. Mně záleží na fanoušcích, kteří chtějí vidět vítězství domácího klubu. Je krásné, když dovezeme body z venku. To ale vidí jenom velmi málo lidí.

Jsem rád, že se nepotácíme někde na chvostu tabulky. To by bylo špatné. Po bodové stránce jsem spokojený, po herní určitě ne.

Špatná hra doma? To je asi daň mladého týmu. V kádru prvního mužstva se před sezonou objevilo devět hráčů ročníku 1992. Taková je ale strategie klubu.

Mrzí mě, že se někteří kluci mockrát nedostali do hry. Což může mít nepříjemné následky. Ani bych se nedivil, kdyby někteří hráči chtěli odejít. To je otázka koordinace s trenérem. Musíme udržet kluky v jakémsi fotbalové napětí.

O žádném odchodu nevím. Nějaké hlasy se ale objevily. Hráče jsem žádal, aby v Hodoníně zůstaly. Protože jestli mají v něčem sílu, tak je to kolektiv.

Domluvení do konce roku Rossi s Fojtíkem. Úterý hale, v pátek posilovna. Společně s dorostem.

Co nám všem dělá problémy, je naplnění tribuny v Hodoníně. O to nám jde především. Pokud se podaří fotbal zachránit, určitě se bude na jaře hrát v sobotu odpoledne.

Situace kolem klubu mě taky moc netěší. Změny na radnici pro nás znamenají různé stopky a přerušení věcí, které byly dohodnuté. Se stabilizací klubu se v současné době trápíme. Na konec ale nemyslíme. Děláme všechno pro to, aby byl klid. Pokud všechno vyjde tak, jak je to naplánované, novináři a fotbalová veřejnost se všechno včas dozví.

Šéf RSM Hodonín Josef Foltýn

Tabulka

Žďár nad Sázavou 16 11 3 2 32:13 36
Dosta Bystrc 16 10 4 2 30:11 34
Napajedla 16 8 3 5 25:15 27
Tasovice 16 7 5 4 27:25 26
Vyškov 16 8 2 6 22:24 26
Spytihněv 16 7 2 7 28:31 23
RSM Hodonín 16 6 4 6 20:24 22
Polná 16 6 3 7 30:25 21
Pelhřimov 16 5 6 5 22:23 21

10.V. Otrokovice 16 6 3 7 18:21 21
11. Třebíč 16 5 4 7 23:24 19
12. Sparta Brno 16 6 1 9 17:28 19
13. Vrchovina 16 4 5 7 13:20 17
14. Velké Meziříčí 16 4 4 8 22:24 16
15. Bohunice 16 3 5 8 23:29 14
16. Přerov 16 2 6 8 18:33 12

Nejlepší střelci: 10 – Zedníček (Bystrc), Doležal (Tasovice), Ulman (Spytihněv), A. Chmelíček (Žďár), 9 – Kovář (Polná), 8 – Hradil (Vyškov), Simr (Velké Meziříčí), 7 – Huťka (Napajedla), 6 – Görner (Velké Meziříčí), Florián (Třebíč), Krtek (Pelhřimov), Kaplan (Polná), 5 – Bombicz, Kotol (Bohunice), Pražák (Polná), Dítě M. (Tasovice), Kučera (Napajedla), Poláček (Vrchovina), Večeřa, Horsák A. (Spytihněv), Pohanka (Žďár), 4 – Kropáček, Lička (Vyškov), Mašek (Tasovice), Hrubý (Přerov), Lovětínský (Polná), Píšek (Bohunice), Durda (Třebíč), Czucz, Mica (Sparta Brno), Maršálek J., Kuřil (Hodonín), Benda (Pelhřimov), Dujka (Otrokovice), 3 – Vomela, Zedníček V., Bratršovský, Malínek (Žďár), Paul (Tasovice), Barot (Spytihněv), Sigmund (Vyškov), Zálešák, Starec (Otrokovice), Šimoňuk (Napajedla), Čermák I., Koníř (Třebíč), Dolina (Bystrc), Kulička (Bohunice), Hrušák, Cahyna (Přerov), Naniáš, Čihák, 2 – Moravec M., Průcha (Pelhřimov), Zavadil, Dufka (Napajedla), Jirásek, Křivánek, Veselý, Urban, Šíma, Klusák, Janíček (Bystrc), Mašek (Žďár), Novotný, Smažil (Třebíč), Matyska, Pacák (Sparta Brno), Bulva, Svoboda, Polák, Spazier (Hodonín), Hort, Mucha Z., Smejkal (Velké Meziříčí), Švrček, Zaoral (Přerov), Smetana, Brabec, Buchta (Vrchovina), Bělaška, Alexa (Otrokovice), Caha (Polná), Gröpl (Spytihněv).

Brankáři s nulou: 8 – Slanina (Bystrc), 6 – Pospíchal (Žďár), Krajča (Napajedla), 5 – Stehlík (Sparta Brno), Vítek (Vrchovina), 4 – Moravec J. (Pelhřimov), Trmal (Tasovice), Kollár (Vyškov), Skočdopole (Polná), Invald (Velké Meziříčí), 3 – Fikr (Přerov), Petráš (Hodonín), 2 – Hájek (Spytihněv), Karabina, Kašík (Otrokovice), Gruber (Bohunice), Beer (Třebíč), Novotný (Hodonín), 1 – Kučírek (Vrchovina), Rousek (Třebíč), Cífka (Bohunice), Fukal (Tasovice).

Červené karty:
Týmy: 3 – Žďár, Přerov, 2 – Vrchovina, Vyškov, Tasovice, 1 – Sparta Brno, Bystrc, Otrokovice, Bohunice, Spytihněv, Pelhřimov, Hodonín
Celkem: 1 – Forman (Sparta Brno), Šuráň M., Kirschner (Tasovice), Hrubý, Heger, Matušík (Přerov), Janíček (Bystrc), Šuranský (Otrokovice), Szczygiel (Bohunice), Skalník K., Wolker (Vrchovina), Cipruš, Chmelíček A., Vomela (Žďár), Maťašovský (Spytihněv), Zabloudil (Pelhřimov), Polák (Hodonín), Žoček Martin, Palla (Vyškov)
Návštěvnost: Polná – 3152, Žďár nad Sázavou – 2908, Vrchovina – 2840, Velké Meziříčí – 2670, Bystrc – 2609, Vyškov – 2190, Pelhřimov – 2150, Tasovice – 2110, Přerov – 1980, Bohunice – 1702, Spytihněv – 1420, Napajedla – 1385, Otrokovice – 1285, Třebíč – 1060, Hodonín – 1020, Sparta Brno – 860

Autor: Libor Kopl

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Klempíř 25 000 Kč

Klempíři (kromě stavebních) klempíři, obsluha CNC strojů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Velkomoravská 4270/89b, 695 01 Hodonín. Praxe na požadovanou pozici výhodou. Příplatek na stravu, penzijní připojištění. Kontakt na tel. 518 305 561 v pracovní dny od 8:00 do 14:00 hod, osobně po tel. domluvě.. Pracoviště: Tech-trade, s.r.o., Velkomoravská, č.p. 4270, 695 01 Hodonín 1. Informace: Lucie Bortlíková, +420 518 305 561.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka maso, uzeniny, lahůdky - HODONÍN. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Kauflandu ve městě HODONÍN. , , Pracovní náplň , • prodej masa , • příprava a prodej uzenin, lahůdek a pečiva , • manipulace se zbožím , , Požadujeme , • vyučení v oboru (prodavač nebo řezník) výhodou , • chuť do práce , • nezaučené zaučíme , , Nabízíme , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi s možností postupu , , V případě zájmu se v dopoledních hodinách zastavte přímo na prodejně, nebo svůj životopis zašlete na alehka@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště hodonín, Dvořákova, č.p. 4115, 695 01 Hodonín 1. Informace: Adéla Lehká, +420 416 856 107.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 20 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidič/ka dodávky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Nádražní 418 696 32 Ždánice. ŘP sk. B, jedná se o rozvoz obědů dodávkou. VŘ dne 18.7.2018 od 8:00 do 10:00 hod.. Pracoviště: Jhrest spol. s r.o. - sídlo, Nádražní, č.p. 418, 696 32 Ždánice. Informace: Ctibor Sedláček, +420 604 319 354.

Administrativa - Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, 25 000 Kč

Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, ekonomové práce Personalista / mzdová účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Personální agenda a řešení aktuálních personálních situací v rámci firmy, odpovědnost za uplatňování a dodržování pracovněprávní legislativy, včetně lékařských prohlídek, tvorba směrnic, vnitřních předpisů. Správa docházkového systému. Mzdové účetnictví. Znalost pracovně právních předpisů nutná.. Pracoviště: Vinařství mutěnice, s.r.o., Údolní, č.p. 1174, 696 11 Mutěnice. Informace: Jana Bílková, +420 608 575 875.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oslavy pátého ligového titulu fotbalistů FC Viktoria Plzeň
44

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

Divize 2016/2017: Klatovy (červené dresy) - Aritma Praha 0:1

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 16:11

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 22:37

První půle? To bylo baroko, hněval se trenér Slovácka Kordula

Pro výkon mužstva v prvním poločase neměl pochopení. Co naplat, že fotbalisté Slovácka po přestávce Bohemku zmáčkli, když dvoubrankové manko stejně neumazali. Veškerá snaha tak nakonec přišla stejně vniveč. Kouče Michala Kordulu více než těsná porážka 1:2 štval přístup hráčů v úvodní části.

včera 19:00

Marek Jankulovski: Baník musí stát na odchovancích

/ROZHOVOR/ Jedenačtyřicetiletý odchovanec, dlouholetý reprezentant a vítěz Ligy mistrů s AC Milán Marek Jankulovski se pokusí vrátit hrdý slezský klub Baník Ostrava zpátky mezi českou elitu.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 1:0 3
2. Bohemians Praha 1905 1 1 0 0 2:1 3
3. SK Slavia Praha 1 1 0 0 3:0 3
4. FC Fastav Zlín 1 1 0 0 3:2 3
5. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
6. AC Sparta Praha 1 1 0 0 2:0 3
7. FK Teplice 1 0 1 0 1:1 1
8. 1. FK Příbram 1 0 1 0 1:1 1
9. FK Mladá Boleslav 1 0 0 1 2:3 0
10. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
11. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT