VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedmý tým divize D shání trenéra, diváky a sponzory

Hodonín – Žádný propadák, ale také nic, co by mohlo do Hodonína přilákat movité sponzory. I když sedmé město a zisk dvaadvaceti bodů je pro nejmladší tým v soutěži slušný počin. Solidní podzim kazí pouze nezájem fanoušků a rozpačité výkony a výsledky v domácím prostředí.

24.11.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Attila Racek

Doma vyfasovali výprask od Polné a utržili nepříjemné porážky se Žďárem, Vrchovinou a Bohunicemi. Venku zase dokázali uhrát bezbrankovou remíza na půdě favorizované Bystrce, nebo přesvědčivě zvítězit na Spartě Brno nebo ve Spytihněvi.

Hodonínští fotbalisté na podzim překvapovali diváky i fotbalovou veřejnost. Dobré výsledky střídaly debakly. Po výborném výkonu následovala herní mizérie. Výsledky RSM se opravdu nedaly v první polovině sezony tipovat. „Jsem rád, že se nepotácíme někde na chvostu tabulky. To by bylo špatné. Po bodové stránce jsem spokojený, po herní určitě ne,“ řekl šéf RSM Josef Foltýn.

Tomu vadily hlavně ztráty v domácím prostředí. „Výsledky nebyly špatné, ale předvedená hra hlavně v domácím prostředí nebyla dobrá. Mně záleží na fanoušcích, kteří chtějí vidět vítězství domácího klubu. Je krásné, když dovezeme body z venku. To ale vidí jenom velmi málo lidí,“ pravil Foltýn.

Podobně mluvil i hodonínský kouč. „Já nejsem spokojený téměř nikdy. I když jsme měli nejmladší tým v celé soutěži, možná v historii celé divize, mohli jsme uhrát víc bodů,“ uvedl František Ondrůšek.

Ten dostal v létě od vedení klubu náročný úkol. Bývalý ligový gólman měl na podzim zapracovat do týmu mladé hráče, kteří vyšli z dorostu. Času na sehrání bylo málo, na zkušené posily zase nebyly peníze. „Postupem času se nám podařilo mužstvo skloubit, najít správnou sestavu. Až na nějaké výjimky měl tým dobrou tvář,“ řekl Ondrůšek. „V Hodoníně se vytvořila výborná parta kluků, která dokázala hlavně na hřištích soupeřů uhrát velké výsledky. Skvělá kabina táhla za jeden provaz,“ doplnil.

Na soupeřových hřištích se Hodonínu dařilo, z venku přivezl mladý tým dvanáct bodů. „Venku jsme dokázali uhrát lepší výsledky. Možná i proto, že soupeři nás ještě neznali,“ míní Ondrůšek. Naopak před vlastním publikem se slovácký celek trápil. „Já bych to tak černě neviděl. My jsme týmy, se kterými jsme doma prohráli, v poli přehráli. Místy jsem byli lepším týmem. Tedy až na zápas s Polnou, proti které jsme totálně vyhořeli,“ pronesl Ondrůšek.

Hodonín doma srážely hlavně zbytečné chyby a rychlé góly. „Pokud mladý tým dostane první gól, tak se sesype a nedokáže na vývoj utkání odpovědět. Mám pocit, že jsme za šestnáct zápasů dokázali skóre snad jenom jednou otočit, což je málo,“ říká bývalý kouč Šardic, Zlína a Slovácka.

Náročný trenér se mohl v první polovině sezony spolehnout na tradiční opory. Mezi klíčové hráče Hodonína patřili zadáci Spazier se Špačkem nebo záložníci Polák a Svoboda. „Hodně se zvedá Ondra Špaček, Solidními výkony se prezentovali i Hynek Maršálek s Benešovským,“ chválí zadáky Ondrůšek. „Hodně nám chyběl levý bek, na kterém alternovalo více hráčů. Dlouho jsme nemohli najít gólmana. Petráš s Novotným nakonec ukázali, že mají svoji kvalitu, ale musí pořádně potrénovat,“ pokračoval v hodnocení jednotlivých řad trenér RSM. „Záložní řada se také hodně střídala. Dokonce jsem tam dal Petra Spaziera, který byl znovu oporou. U Poláka a Svobody to bylo střídavě oblačno. Od nich jsem čekal trochu víc,“ dodal.

Největší problémy má ale Hodonín už delší dobu v útočné fázi. „Hrotové útočníka jsme vůbec neměli. Párkrát se ukázal Kuřil, ale jenom v některých zápasech. Bylo to strašně málo,“ řekl Ondrůšek, který se musel po většinu podzimu obejít bez Bulvy a Švrčka. Stabilní hráči laborovali po většinu podzimu se zraněními.

Nejen dlouhodobé marody zajímá, kdo povede Hodonín v roce 2012. Ondrůšek po dohodě s vedením klub opouští. „Potřebuji jistotu a tu v Hodoníně nevidím,“ řekl úspěšný lodivod.

Jeho nástupce zatím není znám. Mladý tým povede do konce roku dvojice dorosteneckých trenérů. Komu Mario Rossi a Lukáš Fojtík předají první mužstvo RSM, záleží pouze na vedení.

Foltýn: S body jsem spokojený. S hrou ne

"Byl bych špatný, kdybych řekl, že jsem s podzimnní částí spokojený. Výsledky nebyly špatné, ale předvedená hra hlavně v domácím prostředí nebyla dobrá. Mně záleží na fanoušcích, kteří chtějí vidět vítězství domácího klubu. Je krásné, když dovezeme body z venku. To ale vidí jenom velmi málo lidí.

Jsem rád, že se nepotácíme někde na chvostu tabulky. To by bylo špatné. Po bodové stránce jsem spokojený, po herní určitě ne.

Špatná hra doma? To je asi daň mladého týmu. V kádru prvního mužstva se před sezonou objevilo devět hráčů ročníku 1992. Taková je ale strategie klubu.

Mrzí mě, že se někteří kluci mockrát nedostali do hry. Což může mít nepříjemné následky. Ani bych se nedivil, kdyby někteří hráči chtěli odejít. To je otázka koordinace s trenérem. Musíme udržet kluky v jakémsi fotbalové napětí.

O žádném odchodu nevím. Nějaké hlasy se ale objevily. Hráče jsem žádal, aby v Hodoníně zůstaly. Protože jestli mají v něčem sílu, tak je to kolektiv.

Domluvení do konce roku Rossi s Fojtíkem. Úterý hale, v pátek posilovna. Společně s dorostem.

Co nám všem dělá problémy, je naplnění tribuny v Hodoníně. O to nám jde především. Pokud se podaří fotbal zachránit, určitě se bude na jaře hrát v sobotu odpoledne.

Situace kolem klubu mě taky moc netěší. Změny na radnici pro nás znamenají různé stopky a přerušení věcí, které byly dohodnuté. Se stabilizací klubu se v současné době trápíme. Na konec ale nemyslíme. Děláme všechno pro to, aby byl klid. Pokud všechno vyjde tak, jak je to naplánované, novináři a fotbalová veřejnost se všechno včas dozví.

Šéf RSM Hodonín Josef Foltýn

Tabulka

Žďár nad Sázavou 16 11 3 2 32:13 36
Dosta Bystrc 16 10 4 2 30:11 34
Napajedla 16 8 3 5 25:15 27
Tasovice 16 7 5 4 27:25 26
Vyškov 16 8 2 6 22:24 26
Spytihněv 16 7 2 7 28:31 23
RSM Hodonín 16 6 4 6 20:24 22
Polná 16 6 3 7 30:25 21
Pelhřimov 16 5 6 5 22:23 21

10.V. Otrokovice 16 6 3 7 18:21 21
11. Třebíč 16 5 4 7 23:24 19
12. Sparta Brno 16 6 1 9 17:28 19
13. Vrchovina 16 4 5 7 13:20 17
14. Velké Meziříčí 16 4 4 8 22:24 16
15. Bohunice 16 3 5 8 23:29 14
16. Přerov 16 2 6 8 18:33 12

Nejlepší střelci: 10 – Zedníček (Bystrc), Doležal (Tasovice), Ulman (Spytihněv), A. Chmelíček (Žďár), 9 – Kovář (Polná), 8 – Hradil (Vyškov), Simr (Velké Meziříčí), 7 – Huťka (Napajedla), 6 – Görner (Velké Meziříčí), Florián (Třebíč), Krtek (Pelhřimov), Kaplan (Polná), 5 – Bombicz, Kotol (Bohunice), Pražák (Polná), Dítě M. (Tasovice), Kučera (Napajedla), Poláček (Vrchovina), Večeřa, Horsák A. (Spytihněv), Pohanka (Žďár), 4 – Kropáček, Lička (Vyškov), Mašek (Tasovice), Hrubý (Přerov), Lovětínský (Polná), Píšek (Bohunice), Durda (Třebíč), Czucz, Mica (Sparta Brno), Maršálek J., Kuřil (Hodonín), Benda (Pelhřimov), Dujka (Otrokovice), 3 – Vomela, Zedníček V., Bratršovský, Malínek (Žďár), Paul (Tasovice), Barot (Spytihněv), Sigmund (Vyškov), Zálešák, Starec (Otrokovice), Šimoňuk (Napajedla), Čermák I., Koníř (Třebíč), Dolina (Bystrc), Kulička (Bohunice), Hrušák, Cahyna (Přerov), Naniáš, Čihák, 2 – Moravec M., Průcha (Pelhřimov), Zavadil, Dufka (Napajedla), Jirásek, Křivánek, Veselý, Urban, Šíma, Klusák, Janíček (Bystrc), Mašek (Žďár), Novotný, Smažil (Třebíč), Matyska, Pacák (Sparta Brno), Bulva, Svoboda, Polák, Spazier (Hodonín), Hort, Mucha Z., Smejkal (Velké Meziříčí), Švrček, Zaoral (Přerov), Smetana, Brabec, Buchta (Vrchovina), Bělaška, Alexa (Otrokovice), Caha (Polná), Gröpl (Spytihněv).

Brankáři s nulou: 8 – Slanina (Bystrc), 6 – Pospíchal (Žďár), Krajča (Napajedla), 5 – Stehlík (Sparta Brno), Vítek (Vrchovina), 4 – Moravec J. (Pelhřimov), Trmal (Tasovice), Kollár (Vyškov), Skočdopole (Polná), Invald (Velké Meziříčí), 3 – Fikr (Přerov), Petráš (Hodonín), 2 – Hájek (Spytihněv), Karabina, Kašík (Otrokovice), Gruber (Bohunice), Beer (Třebíč), Novotný (Hodonín), 1 – Kučírek (Vrchovina), Rousek (Třebíč), Cífka (Bohunice), Fukal (Tasovice).

Červené karty:
Týmy: 3 – Žďár, Přerov, 2 – Vrchovina, Vyškov, Tasovice, 1 – Sparta Brno, Bystrc, Otrokovice, Bohunice, Spytihněv, Pelhřimov, Hodonín
Celkem: 1 – Forman (Sparta Brno), Šuráň M., Kirschner (Tasovice), Hrubý, Heger, Matušík (Přerov), Janíček (Bystrc), Šuranský (Otrokovice), Szczygiel (Bohunice), Skalník K., Wolker (Vrchovina), Cipruš, Chmelíček A., Vomela (Žďár), Maťašovský (Spytihněv), Zabloudil (Pelhřimov), Polák (Hodonín), Žoček Martin, Palla (Vyškov)
Návštěvnost: Polná – 3152, Žďár nad Sázavou – 2908, Vrchovina – 2840, Velké Meziříčí – 2670, Bystrc – 2609, Vyškov – 2190, Pelhřimov – 2150, Tasovice – 2110, Přerov – 1980, Bohunice – 1702, Spytihněv – 1420, Napajedla – 1385, Otrokovice – 1285, Třebíč – 1060, Hodonín – 1020, Sparta Brno – 860

Autor: Libor Kopl

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 500 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/prodavačka pečiva. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 19500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Prodej čerstvého pečiva - ranní směna: 04.00 - 12.00 hod, odpolední směna: 12.00 - 18.00 hod + sobota: 05.00 - 11.00 hod.. Pracoviště: Pekařství příkaský petr s.r.o., Zbrodek, č.p. 1289, 696 02 Ratíškovice. Informace: Jana Jánošová, +420 731 116 245.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 90 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka - provadač/ka ve fast foodu. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: třída Komenského 914/21a, 697 01 Kyjov. Prodavač/ka ve fast foodu. Prodej rychlého občerstvení v Kyjově - RO Komenda. Pracovní doba je krátký/dlouhý týden. Požadujeme příjemné vystupování , ochotu se učit novým věcem, spolehlivost a zodpovědnost. Praxe výhodou. Nabízíme dobré platové podmínky, odměny, prémie. Kontakt na tel. 773 834 034, na mail: sikorad@seznam.cz. Pracoviště: Fkt brothers, spol. s.r.o., třída Komenského, č.p. 914, 697 01 Kyjov 1. Informace: Dávid Sikora, +420 773 834 034.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zdvihacích a 100 Kč

Obsluha zdvihacích a skladovacích zařízení operátor/ka skladu - jeřábník/ce vazač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Průmyslová 1760, 696 42 Vracov. Popis pozice: příjem zboží, ukládání a skladování, příprava expedice zboží pro odběratele, manipulace s pojezdovým jeřábem. Požadujeme: SOU vzdělání, praxe ve skladu vítána. Kontakt na tel. 606 344 617 PO-PÁ od 8:00 do 16:00 hod, na mail: zivotopis@mtsystems.cz. Pracoviště: Moravia systems a.s. - vracov, Průmyslová, č.p. 1760, 696 42 Vracov. Informace: Lenka Jandásková, +420 518 344 111.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Dolní Valy 1328/18, 695 01 Hodonín. Obědy a večeře zdarma. Kontakt na tel. 728 641 353, na mail: blankaondrusova@seznam.cz a osobně v provozovně.. Pracoviště: Blanka ondrušová - restaurace u kačera, Dolní Valy, č.p. 1328, 695 01 Hodonín 1. Informace: Blanka Ondrušová, +420 728 641 353.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Záchranka. Ilustrační foto.

Auto srazilo v Hodoníně dívku a ženu. Obě zraněné odvezla záchranka

Ve sklenících u Velkých Němčic od přelomu roku sklízejí až šest tun cherry rajčat denně.
16

V moderních sklenících denně posbírají šest tun rajčat. Druhý den jsou v obchodě

Vodohospodáři čistí koryto Prušánky. Část břehů vydláždí kvůli povodním

Dolní Bojanovice – Bezpečnější koryto a rychlejší průtok. Taková změna čeká tok Prušánka v Dolních Bojanovicích.

Nehoda dvou aut uzavřela silnici u Čejkovic. Dva důchodci jsou těžce zranění

Čejkovice – Srážka dvou osobních aut uzavřela silnici číslo 422 u Čejkovic na Hodonínsku.

Lidé poletí s ptáky a dotknou se ledních medvědů. Ve virtuální zoo v centru Brna

Brno - Putovat se lvy africkou divočinou, plavat s rybami v mořských hlubinách, letět přes kontinent s tažnými ptáky a přitom být stále v centru Brna. Nemožné? Podle plánů brněnské zoo ne.

Byl v podmínce, přesto v Dubňanech vařil dál. Výrobce drog zadržela policie

Dubňany – Deset let vězení hrozí třicetiletému výrobci pervitinu. Ačkoli byl od loňského roku v podmínce, drogy vyráběl a užíval dál. Zázemí měl v jednom z rodinných domů v Dubňanech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT