VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedmý tým divize D shání trenéra, diváky a sponzory

Hodonín – Žádný propadák, ale také nic, co by mohlo do Hodonína přilákat movité sponzory. I když sedmé město a zisk dvaadvaceti bodů je pro nejmladší tým v soutěži slušný počin. Solidní podzim kazí pouze nezájem fanoušků a rozpačité výkony a výsledky v domácím prostředí.

24.11.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Attila Racek

Doma vyfasovali výprask od Polné a utržili nepříjemné porážky se Žďárem, Vrchovinou a Bohunicemi. Venku zase dokázali uhrát bezbrankovou remíza na půdě favorizované Bystrce, nebo přesvědčivě zvítězit na Spartě Brno nebo ve Spytihněvi.

Hodonínští fotbalisté na podzim překvapovali diváky i fotbalovou veřejnost. Dobré výsledky střídaly debakly. Po výborném výkonu následovala herní mizérie. Výsledky RSM se opravdu nedaly v první polovině sezony tipovat. „Jsem rád, že se nepotácíme někde na chvostu tabulky. To by bylo špatné. Po bodové stránce jsem spokojený, po herní určitě ne,“ řekl šéf RSM Josef Foltýn.

Tomu vadily hlavně ztráty v domácím prostředí. „Výsledky nebyly špatné, ale předvedená hra hlavně v domácím prostředí nebyla dobrá. Mně záleží na fanoušcích, kteří chtějí vidět vítězství domácího klubu. Je krásné, když dovezeme body z venku. To ale vidí jenom velmi málo lidí,“ pravil Foltýn.

Podobně mluvil i hodonínský kouč. „Já nejsem spokojený téměř nikdy. I když jsme měli nejmladší tým v celé soutěži, možná v historii celé divize, mohli jsme uhrát víc bodů,“ uvedl František Ondrůšek.

Ten dostal v létě od vedení klubu náročný úkol. Bývalý ligový gólman měl na podzim zapracovat do týmu mladé hráče, kteří vyšli z dorostu. Času na sehrání bylo málo, na zkušené posily zase nebyly peníze. „Postupem času se nám podařilo mužstvo skloubit, najít správnou sestavu. Až na nějaké výjimky měl tým dobrou tvář,“ řekl Ondrůšek. „V Hodoníně se vytvořila výborná parta kluků, která dokázala hlavně na hřištích soupeřů uhrát velké výsledky. Skvělá kabina táhla za jeden provaz,“ doplnil.

Na soupeřových hřištích se Hodonínu dařilo, z venku přivezl mladý tým dvanáct bodů. „Venku jsme dokázali uhrát lepší výsledky. Možná i proto, že soupeři nás ještě neznali,“ míní Ondrůšek. Naopak před vlastním publikem se slovácký celek trápil. „Já bych to tak černě neviděl. My jsme týmy, se kterými jsme doma prohráli, v poli přehráli. Místy jsem byli lepším týmem. Tedy až na zápas s Polnou, proti které jsme totálně vyhořeli,“ pronesl Ondrůšek.

Hodonín doma srážely hlavně zbytečné chyby a rychlé góly. „Pokud mladý tým dostane první gól, tak se sesype a nedokáže na vývoj utkání odpovědět. Mám pocit, že jsme za šestnáct zápasů dokázali skóre snad jenom jednou otočit, což je málo,“ říká bývalý kouč Šardic, Zlína a Slovácka.

Náročný trenér se mohl v první polovině sezony spolehnout na tradiční opory. Mezi klíčové hráče Hodonína patřili zadáci Spazier se Špačkem nebo záložníci Polák a Svoboda. „Hodně se zvedá Ondra Špaček, Solidními výkony se prezentovali i Hynek Maršálek s Benešovským,“ chválí zadáky Ondrůšek. „Hodně nám chyběl levý bek, na kterém alternovalo více hráčů. Dlouho jsme nemohli najít gólmana. Petráš s Novotným nakonec ukázali, že mají svoji kvalitu, ale musí pořádně potrénovat,“ pokračoval v hodnocení jednotlivých řad trenér RSM. „Záložní řada se také hodně střídala. Dokonce jsem tam dal Petra Spaziera, který byl znovu oporou. U Poláka a Svobody to bylo střídavě oblačno. Od nich jsem čekal trochu víc,“ dodal.

Největší problémy má ale Hodonín už delší dobu v útočné fázi. „Hrotové útočníka jsme vůbec neměli. Párkrát se ukázal Kuřil, ale jenom v některých zápasech. Bylo to strašně málo,“ řekl Ondrůšek, který se musel po většinu podzimu obejít bez Bulvy a Švrčka. Stabilní hráči laborovali po většinu podzimu se zraněními.

Nejen dlouhodobé marody zajímá, kdo povede Hodonín v roce 2012. Ondrůšek po dohodě s vedením klub opouští. „Potřebuji jistotu a tu v Hodoníně nevidím,“ řekl úspěšný lodivod.

Jeho nástupce zatím není znám. Mladý tým povede do konce roku dvojice dorosteneckých trenérů. Komu Mario Rossi a Lukáš Fojtík předají první mužstvo RSM, záleží pouze na vedení.

Foltýn: S body jsem spokojený. S hrou ne

"Byl bych špatný, kdybych řekl, že jsem s podzimnní částí spokojený. Výsledky nebyly špatné, ale předvedená hra hlavně v domácím prostředí nebyla dobrá. Mně záleží na fanoušcích, kteří chtějí vidět vítězství domácího klubu. Je krásné, když dovezeme body z venku. To ale vidí jenom velmi málo lidí.

Jsem rád, že se nepotácíme někde na chvostu tabulky. To by bylo špatné. Po bodové stránce jsem spokojený, po herní určitě ne.

Špatná hra doma? To je asi daň mladého týmu. V kádru prvního mužstva se před sezonou objevilo devět hráčů ročníku 1992. Taková je ale strategie klubu.

Mrzí mě, že se někteří kluci mockrát nedostali do hry. Což může mít nepříjemné následky. Ani bych se nedivil, kdyby někteří hráči chtěli odejít. To je otázka koordinace s trenérem. Musíme udržet kluky v jakémsi fotbalové napětí.

O žádném odchodu nevím. Nějaké hlasy se ale objevily. Hráče jsem žádal, aby v Hodoníně zůstaly. Protože jestli mají v něčem sílu, tak je to kolektiv.

Domluvení do konce roku Rossi s Fojtíkem. Úterý hale, v pátek posilovna. Společně s dorostem.

Co nám všem dělá problémy, je naplnění tribuny v Hodoníně. O to nám jde především. Pokud se podaří fotbal zachránit, určitě se bude na jaře hrát v sobotu odpoledne.

Situace kolem klubu mě taky moc netěší. Změny na radnici pro nás znamenají různé stopky a přerušení věcí, které byly dohodnuté. Se stabilizací klubu se v současné době trápíme. Na konec ale nemyslíme. Děláme všechno pro to, aby byl klid. Pokud všechno vyjde tak, jak je to naplánované, novináři a fotbalová veřejnost se všechno včas dozví.

Šéf RSM Hodonín Josef Foltýn

Tabulka

Žďár nad Sázavou 16 11 3 2 32:13 36
Dosta Bystrc 16 10 4 2 30:11 34
Napajedla 16 8 3 5 25:15 27
Tasovice 16 7 5 4 27:25 26
Vyškov 16 8 2 6 22:24 26
Spytihněv 16 7 2 7 28:31 23
RSM Hodonín 16 6 4 6 20:24 22
Polná 16 6 3 7 30:25 21
Pelhřimov 16 5 6 5 22:23 21

10.V. Otrokovice 16 6 3 7 18:21 21
11. Třebíč 16 5 4 7 23:24 19
12. Sparta Brno 16 6 1 9 17:28 19
13. Vrchovina 16 4 5 7 13:20 17
14. Velké Meziříčí 16 4 4 8 22:24 16
15. Bohunice 16 3 5 8 23:29 14
16. Přerov 16 2 6 8 18:33 12

Nejlepší střelci: 10 – Zedníček (Bystrc), Doležal (Tasovice), Ulman (Spytihněv), A. Chmelíček (Žďár), 9 – Kovář (Polná), 8 – Hradil (Vyškov), Simr (Velké Meziříčí), 7 – Huťka (Napajedla), 6 – Görner (Velké Meziříčí), Florián (Třebíč), Krtek (Pelhřimov), Kaplan (Polná), 5 – Bombicz, Kotol (Bohunice), Pražák (Polná), Dítě M. (Tasovice), Kučera (Napajedla), Poláček (Vrchovina), Večeřa, Horsák A. (Spytihněv), Pohanka (Žďár), 4 – Kropáček, Lička (Vyškov), Mašek (Tasovice), Hrubý (Přerov), Lovětínský (Polná), Píšek (Bohunice), Durda (Třebíč), Czucz, Mica (Sparta Brno), Maršálek J., Kuřil (Hodonín), Benda (Pelhřimov), Dujka (Otrokovice), 3 – Vomela, Zedníček V., Bratršovský, Malínek (Žďár), Paul (Tasovice), Barot (Spytihněv), Sigmund (Vyškov), Zálešák, Starec (Otrokovice), Šimoňuk (Napajedla), Čermák I., Koníř (Třebíč), Dolina (Bystrc), Kulička (Bohunice), Hrušák, Cahyna (Přerov), Naniáš, Čihák, 2 – Moravec M., Průcha (Pelhřimov), Zavadil, Dufka (Napajedla), Jirásek, Křivánek, Veselý, Urban, Šíma, Klusák, Janíček (Bystrc), Mašek (Žďár), Novotný, Smažil (Třebíč), Matyska, Pacák (Sparta Brno), Bulva, Svoboda, Polák, Spazier (Hodonín), Hort, Mucha Z., Smejkal (Velké Meziříčí), Švrček, Zaoral (Přerov), Smetana, Brabec, Buchta (Vrchovina), Bělaška, Alexa (Otrokovice), Caha (Polná), Gröpl (Spytihněv).

Brankáři s nulou: 8 – Slanina (Bystrc), 6 – Pospíchal (Žďár), Krajča (Napajedla), 5 – Stehlík (Sparta Brno), Vítek (Vrchovina), 4 – Moravec J. (Pelhřimov), Trmal (Tasovice), Kollár (Vyškov), Skočdopole (Polná), Invald (Velké Meziříčí), 3 – Fikr (Přerov), Petráš (Hodonín), 2 – Hájek (Spytihněv), Karabina, Kašík (Otrokovice), Gruber (Bohunice), Beer (Třebíč), Novotný (Hodonín), 1 – Kučírek (Vrchovina), Rousek (Třebíč), Cífka (Bohunice), Fukal (Tasovice).

Červené karty:
Týmy: 3 – Žďár, Přerov, 2 – Vrchovina, Vyškov, Tasovice, 1 – Sparta Brno, Bystrc, Otrokovice, Bohunice, Spytihněv, Pelhřimov, Hodonín
Celkem: 1 – Forman (Sparta Brno), Šuráň M., Kirschner (Tasovice), Hrubý, Heger, Matušík (Přerov), Janíček (Bystrc), Šuranský (Otrokovice), Szczygiel (Bohunice), Skalník K., Wolker (Vrchovina), Cipruš, Chmelíček A., Vomela (Žďár), Maťašovský (Spytihněv), Zabloudil (Pelhřimov), Polák (Hodonín), Žoček Martin, Palla (Vyškov)
Návštěvnost: Polná – 3152, Žďár nad Sázavou – 2908, Vrchovina – 2840, Velké Meziříčí – 2670, Bystrc – 2609, Vyškov – 2190, Pelhřimov – 2150, Tasovice – 2110, Přerov – 1980, Bohunice – 1702, Spytihněv – 1420, Napajedla – 1385, Otrokovice – 1285, Třebíč – 1060, Hodonín – 1020, Sparta Brno – 860

Autor: Libor Kopl

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 14 888 Kč Asistenti pedagogů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14888 kč, mzda max. 18915 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Školní 3208/51 697 01 Kyjov. Požadované vzdělání: středoškolské pedagogické vzdělání nebo středoškolské s maturitou + kurz asistenta pedagoga. Základní mzda + možné další příplatky. Kontakt: životopisy zasílat na mail: zastupce@mszskyjov.cz, schůzku si sjednat dle telefon. domluvy. Pracoviště: Mateřská škola a základní škola kyjov, školní, příspěvková organizace, Školní, č.p. 3208, 697 01 Kyjov 1. Informace: Pavel Křemeček, +420 606 777 117. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 15 000 Kč Mechanici a opraváři osobních automobilů pomocný mechanik drobných oprav. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Vlkošská 857, 696 42 Vracov. Společnost nabízí zázemí rozvíjející se společnosti, práci v kolektivu, možnost profesního a odborného růstu. Nástup ihned/dohodou., Společnost požaduje řidičský průkaz sk.B, samostatnost, spolehlivost, loajalitu, pracovní nasazení, práci na PC (MS Office) výhodou, řidičský průkaz sk.C a E výhodou. Své životopisy zasílejte na adresu personalni.gd@seznam.cz.. Pracoviště: Dados-autoservis, s.r.o., Vlkošská, č.p. 857, 696 42 Vracov. Informace: Andrea Juříková, +420 777 889 301. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 35 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Brněnská, Hodonín. Požadujeme. ŘP sk. C+E, profesní průkaz, kartu do tachografu, zdravotní způsobilost, samostatnost a odpovědnost, průkaz ADR vítán, praxe v MKD výhodou. Nabízíme: destinace CZ, SK, AT, D, FR, volné víkendy, kvalitní vozový park, garantovaný výplatní termín, věrnostní program, měsíčn odměny, profesní školení, pracovní oblečení, možnost získání průkazu ADR. Kontakt na tel. 607 938 289, na mail: karel.psota.ml@psota-znojmo.cz. Pracoviště: Psota transport s.r.o. - hodonín, Brněnská, č.p. 3474, 695 01 Hodonín 1. Informace: Karel Psota, +420 607 938 289. Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 18 000 Kč Sekretáři (všeobecní) Asistent/ka Hodonín - volná pracovní doba. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: sjednávání schůzek pro obchodní zástupce, organizace pracovního dne, administrativa., Požadujeme: příjemné vystupování, uživatelská práce na PC, zodpovědnost a pečlivost, minimálně SŠ vzdělání nebo vyučení s maturitou, pozitivní přístup k práci, komunikační schopnosti., Nabízíme: práci v přátelském kolektivu, minimální měsíční garantovaná mzda 18 000 Kč, denní úvazek 4 – 8 hodin, možnost volné pracovní doby, volné svátky a víkendy, stravenky, sick days,pobyt na Pálavě nebo v Bulharsku, poloha přímo v centru Hodonína se snadnou dostupností z vlakového i autobusového nádraží., V případě zájmu o pozici nám, prosím, zašlete svůj životopis a my Vás budeme kontaktovat., E-mail: personalni@amaxsro.cz. Tel.: 544 529 940. AMAX, s.r.o., Orlí 17, Brno 602 00. www.facebook.com/amaxsro, www.amaxsro.cz, Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu životopisných dat, uvedených v zaslaném CV pro AMAX, s.r.o., IČO 26312549, dává žadatel o zaměstnání souhlas k jejich zpracování a uchování v personální databázi.Tento souhlas platí až do jeho odvolání. Současně tím potvrzuje, že osobní údaje uvedené v zaslaném životopise jsou pravdivé a přesné.. Pracoviště: Amax, s.r.o. - hodonín 1, Národní třída, č.p. 3923, 695 01 Hodonín 1. Informace: Lenka Matulová, +420 544 529 944.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

Patrizio Stronati na snímku z semifinále fotbalového poháru MOL Cup mezi FK Mladá Boleslav a SFC Opava v Mladé Boleslavi 26. dubna 2017.
15

Myslel jsem, že si ze mě střílí, říká reprezentační nováček o pozvánce

-

Lahůdky k fotbalu? V Kunštátu debrecínka, ve Velkých Pavlovicích smažený sýr

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech. 

-

Výhoda v ofenzivě? Dva kanonýři v jednom klubu

Jižní Morava - Když přesně nezamíří jeden z kanonýrů, bez problému ho zastoupí druhý. Vzájemně se doplňují v přípravě i proměňování gólových šancí. V jihomoravských krajských fotbalových soutěžích je momentálně sedm klubů, které táhne vyrovnané ofenzivní duo z první pětky tabulky střelců – Sparta Brno, Slatina, Dobšice, Lednice, Hroznová Lhota, Želešice a Nikolčice. 

-

Další změna ve FAČR! Vedoucím Sportovně-technického úseku je nově Jiří Kotrba

Změny ve Fotbalové asociaci České republiky pokračují. Novým ředitelem Sportovně-technického úseku se stal Jiří Kotrba. Pod něj bude spadat mimo jiné projekt regionálních fotbalových akademií, úseky grassroots, TOP soutěží či talentované mládeže.

Na vlastní kůži: Ironman aneb Když se dělá zle jenom při chůzi

Cervia, Brno /FOTOGALERIE/ – Věděl jsem, že to bude utrpení, ale že až takové… Možná bych si to rozmyslel. Loni na podzim jsem se rozhodl, že završím své sportovní snění a přihlásil jsem se na dlouhý triatlon, takzvaný Ironman. Vybral jsem si oblast Emilia-Romagna u města Cervia na severu Itálie z jasného důvodu: trať cyklistiky byla placka.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 11 9 0 2 27:7 27
2. FC Viktoria Plzeň 11 9 0 2 16:9 27
3. AC Sparta Praha 11 7 2 2 19:7 23
4. FC Baník Ostrava 11 7 2 2 18:8 23
5. FC Fastav Zlín 11 6 2 3 17:9 20
6. FK Jablonec 11 6 1 4 18:11 19
7. FC Slovan Liberec 11 4 4 3 13:12 16
8. Bohemians Praha 1905 11 4 3 4 11:12 15
9. FK Mladá Boleslav 11 4 2 5 24:25 14
10. 1. FK Příbram 11 4 2 5 18:22 14
11. MFK Karviná 11 3 1 7 14:21 10
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT