Sudí Milan Rathauský a Petr Jurčík totiž přiznali, že před a v průběhu utkání 23. kola okresního přeboru Kozojídky – Hovorany obdržely určitý finanční obnos. A pokud se prokáže jejich vina, trest je určitě nemine.

„Do vyřešení případu mají pozastavené delegace,“ řekl Lubomír Řičica. Člověk, který odpovídá za obsazení rozhodčích na utkání.

Samotní aktéři případu zatím nechtěli nepříjemnou situaci komentovat. „Vyjádřím se až po čtvrteční disciplinárce,“ řekl rozhodčí Petr Jurčík.

Zpráva o korupčním jednání nepotěšila ani šéfa okresních rozhodčích Dušana Možíše. „Čekám na verdikt disciplinární komise. Pokud se potvrdí, že rozhodčí přijali úplatek, budou okamžitě z listiny rozhodčích vyřazeni,“ říká rezolutně Možíš.

Zajímavostí je, že právě předseda komise rozhodčích byl na inkriminovaném utkání přítomen. „S dcerou jsem byl na dětském hřišti, které je za jednou z branek. Takže jsem mohl vidět tak tři čtvrtiny situací z toho zápasu. Žádné ovlivnění utkání jsem tam ale neviděl,“ sdělil Možíš.

Ten si myslí, stejně jako předseda OFS Kotásek, že by viníci měli být spravedlivě potrestáni. „Musí to být tvrdě potrestáno. Korupce se nesmí tolerovat. Fotbalu to hrozně škodí, obzvláště v situaci, kdy ve fotbale nyní není vše ideální,“ sdělil Možíš

Toho nepříjemná zpráva překvapila. „Mrzí mě to hlavně kvůli rozhodčím, kterých je na okrese strašně málo. Máme problémy obsadit kolo, ale nedá se nic dělat,“ dodal Dušan Možíš.

Související články vpravo nahoře