Běžela třiapadesátá minuta, když si mutěnický kapitán Dalibor Koštuřík naběhl na centrovaný míč a hlavou ho uklidil za záda zkoprněného brankáře brněnské rezervy Martina Poláška.

Třetiligoví vinaři díky jeho trefě porazili na domácím hřišti Brno B 1:0.

„Balón jsem prodlužoval na zadní tyč a zapadl až do sítě,“ popsal Koštuřík klíčovou chvíli utkání. Šanci poslat domácí tým do vedení měl už o dvě minuty dříve stoper Jašíček. Jenže prudký míč v malém vápně minul.

Všechny důležité momenty duelu se odehrály až po poločasové přestávce. Kromě mutěnického kapitána mohl několikrát skórovat také útočník Kousal, všechny šance však zahodil. Jednatřicetiletý forvard promarnil i příležitost, kdy běžel sám na brněnského brankáře.

Hosté si vedli podobně. Buď vůbec netrefili bránu, nebo je vychytal domácí gólman Kupka.

„Bylo vidět, že se střetla mužstva z dolní poloviny tabulky,“ poznamenal k duelu trenér Mutěnic Peter Vlček. „Čekal jsem od nás větší nasazení. Bohužel se tak nestalo. Musíme být ale rádi, že jsme vyhráli a máme tři body.“

Po těch toužili rovněž Brňané v čele s koučem Petrem Maléřem, kterému kromě porážky nadělaly vrásky na čele také dvě červené karty jeho svěřenců. Nejprve ve dvaašedesáté minutě odešel předčasně do sprch Smutný, jehož na konci druhé půle následoval kapitán Král.

„První červená byla úplně zbytečná. Nemůže se stávat, abychom dohrávali v devíti. Hráči, kteří oslabili mančaft, budou potrestáni,“ řekl po závěrečném hvizdu evidentně zklamaný Maléř.

I když šéf mutěnické střídačky Vlček získal s týmem plný bodový zisk, několikrát se na své svěřence ostře rozkřikl. Spokojenost s jejich výkonem byste u něj hledali marně. Důvod? Příliš mnoho nakopávaných míčů a málo kombinační hry.

„Chtěl jsem, aby kluci hráli jinak. Hlavně když nás bylo o jednoho víc,“ komentoval herní projev, jakým se Mutěnice po většinu zápasu prezentovaly. „Byly to o nervy. Myslím, že někteří kluci neodvádějí, co by měli.“

Příležitost srazit Brňany na kolena měli v posledních minutách zápasu znovu Koštuřík a Kousal. První orazítkoval tyč, druhý v jasné šanci přestřelil.

„Měl jsem míč na dlouhou nohu. Trefil jsem ho špičkou, takže skončil na tyči,“ dodal domácí kapitán.

Mutěnice se díky výhře posunuly v tabulce MSFL právě před brněnskou rezervu. Navíc utnuly zápornou sérii tří porážek v řadě.

Mutěnice – 1. FC Brno B 1:0 (0:0)
Branka: 53. Koštuřík
ČK: 62. Smutný, 87. Král (oba Brno)
Mutěnice: Kupka – Novák, Jašíček, Koiš, Pospíšil – Lacko (82. Kašpar), Macek, Zich, Koštuřík – Kousal, Otruba.
Brno B: Poláček – Peijič, Pernica, Král, Smutný – Urban (80. Košulič), Paděra (64. Pašek), Cupák, Buchta – Czuzc (64. Šamánek), Szegedi