Ševela oznámil svoji rezignaci výkonnému výboru v pondělí. „Vedly mě k tomu výkony a neúspěchy mého týmu. Podzim nebyl podle mých představ. Během roku jsem u týmu nenašel nějaké rapidní zlepšení. A pokud vím, tak první na řadě je vždy trenér,“ prohlásil trenér Pavel Ševela.

Výkonný výbor klubu Ševelovu rezignaci po krátké debatě přijal. „Požádal nás o uvolnění z funkce. Chtěli jsme, aby ještě ty čtyři zápasy vydržel. Ale prostě se tak rozhodl. Naši koncepci chceme každopádně razit i s příchodem nového trenéra,“ sdělil předseda FK Baník Dubňany Josef Hoch.

Baník se po deseti kolech krčí se dvěma výhrami a jednou remízou na dvanáctém místě tabulky, pouhé dva body před posledním Hlohovcem.

Nový lodivod zatím není znám. „Zatím máme něco rozjednané, ale konkrétní být nechci. Pro nejbližší utkání to asi budeme řešit improvizací, ale také se může do konce týdne stát, že budeme mít nového kouče,“ uvedl Hoch.

Ten přiznal, že by na lavičce Dubňan rád viděl jednoho z domácích trenérů. „Určitě chceme kouče z vlastních zdrojů,“ přitakal předseda oddílu.

Ani změna trenéra by však neměla narušit klubovou koncepci. „Chceme sázet na vlastní odchovance, i když tým budeme chtít v rámci našich možností i posílit. V minulých letech hrálo za Dubňany dost velké množství cizích hráčů, po jejichž odchodu došlo k tomu, že za dobu co tu hráli, přestali domácí odchovanci úplně hrát a časem ukončili svoji fotbalovou kariéru, což se odráží na složení mužstva, kde hraje několik kluků ve věku kolem třiceti let, kteří jsou doplněni hráči, kteří přišli z dorostu a zatím nemají nasbíráno tolik zkušeností," pokračuje předseda oddílu.

"Z toho potom vznikla situace, kdy nám chybí hráči ve věku kolem pětadvaceti let. Přeplácet nikoho nebudeme. Musíme vycházet z našich možností a z klubového rozpočtu, abychom pokryli veškeré náklady spojené s chodem oddílu. Žádné „rádobyprofesi­onální hráče“ dosahujících kvalit našich stávajících hráčů ani bývalé ligové fotbalisty k nám lákat nebudeme. Uvidíme podle koncepce nového trenéra,“ dodal Hoch.

Pavel Ševela: V minulosti se někde stala chyba
Dubňany - Dvanáct měsíců živil naději, že pozvedne dubňanský fotbal. Po neodvratném pádu z 1.A třídy však nedokázal kouč Pavel Ševela vyždímat ze svého týmu maximum. Po nepovedeném hodovém derby s Miloticemi došla mladému kouči trpělivost. A o den později oznámil vedení klubu svůj úmysl. „V pondělí jsem požádal o uvolnění z funkce,“ sdělil Hodonínskému deníku Rovnost Ševela.

Co stojí za vaším koncem na lavičce Baníku?
Vedly mě k tomu výkony a neúspěchy mého týmu. Podzim nebyl podle mých představ.

Porážka s Miloticemi jistě sehrála také svoji roli…
To už byla jen poslední kapka. Během roku jsem u týmu nenašel nějaké zlepšení. A pokud vím, tak první na řadě je vždy trenér. Výbor mě neměl v plánu odvolat. Nevěděl jsem kudy kam, tak jsem to radši ukončil.

Dával jste šanci mladým odchovancům. Nechyběly Dubňanům hlavně zkušenosti?
Až na ten poslední výkon s Miloticemi nebyly výkony mladých kluků špatné. Na 1.B třídu určitě mají. Do dvou let by mohli hrát i vyšší třídu. V Dubňanech je široká základna kvalitních fotbalistů. Daří se tady vychovávat talentované fotbalisty.

Týmu rovněž chybí i hráči střední generace…
V minulosti se někde stala chyba. Postrádám v mančaftu pětadvacetileté kluky. Zejména nám chybí fotbalisté ročníku 1984. Ten ročník byl také silný, ale kvůli prapodivné politice tehdejšího vedení kluci přestali kromě Michala Horného hrát fotbal.

Dalším problémem Baníku je střílení branek…
Na zakončení jsme pracovali neustále. V každém zápase jsme měli několik šancí, bohužel v koncovce jsme se neuvěřitelně trápili. Kdybychom dokázali proměnit alespoň polovinu šancí, tak jsme v tabulce někde jinde.

Po delší době budete mít opět volný víkend. Nevrátíte se zpět ke koučování mládeže?
Do konce roku určitě nebudu trénovat. Musím si pročistit hlavu. Fotbal mě stál hodně času a úsilí. Navíc mám spoustu pracovních a rodinných dluhů.