Kouč domácího týmu Petr Zemánek zůstal po vysokém vítěztsví nohama na zemi. "Osmigólová výhra mě samozřejmě těší, ale pořád je to jenom příprava," uvedl trenér Mutěnic.

Vinaři si v úvodní čtvrthodině vypracovali tři vyložené šance. "Dlouho jsme ale nemohli dát branku. Střelecky jsme se zase trápili," uvedl Zemánek. Prvního gólu se druhý tým první A třídy dočkal v 19. minutě. Trefil se Koštuřík.

Za tři minuty to bylo po brance Hlavy už 2:0. Bývalý útočník Kladna zaznamenal o dvanáct minut později i třetí gól. Koštuřík nechtěl zůstat pozadu, a tak druhým gólem v zápase zvyšoval na 4:0. Poločas snů zakončil proměněnou penaltou Kupčík.

"Bratislava hrála směrem dopředu docela dobře, ale v zadu měla obrovské problém, čehož jsme dokázali využít," řekl Zemánek.

Důraz a agresivita se hostům vyplatila na začátku druhé půle. Domácí inkasovaná branka nezaskočila, naopak Holešínský vstřelil šestou branku Mutěnic.
Celek z Bratislavy sice stačil ve druhé půli výsledek ještě jednou zkorigovat, závěr rušného utkání ale patřil domácím. Nejprve hattrick završil Koštuřík, brankostroj pak ukončil osmým gólem Lamáček.

"I když jsme opět nastoupili s improvizovanou obranou, která měla trošku problémy, tak celkově musím být spokojený. Proti soupeři ze slovenské čtvrté nejvyšší soutěže jsme odehráli dobrý zápas," pravil Zemánek.

Mutěnice se v příštím přípravném zápase utkají s divizním Hodonínem. Pikantní souboj dvou předních okresních týmů začíná Pod Búdama ve 14.00.

FK Mutěnice - ŠKP Bratislava 8:2 (5:0)
Branky Mutěnic: 19., 37. a 71. Koštuřík, 22. a 34. Hlava, 44. Kupčík z penalty, 65. Holešínský, 87. Lamáček