Kyjov vyrukoval na Šlapanice s brankářem Kůřilem v poli. Gólman slováckého celku ovšem nenastoupil na hrotu útoku, ale na stoperovi. Nečekaný tah domácí trenérské dvojici vyšel. I když Kyjov krátce po začátku zápasu inkasoval dvě slepené branky, patřil Kůřil k nejlepším hráčům na trávníku. „Musím ho opravdu pochválit. Vzadu hrál velmi slušně," řekl asistent kyjovského kouče Vlastimil Výstup.

Domácí, kteří ve čtvrtek postrádali Měsíčka s Prachařem, vstoupili do zápasu mizerně. Šlapanice totiž nejprve poslal do vedení Kočí a následně přidal gól hostujícího celku Vítek. „Začátek byl velmi špatný. Celkově to ale bylo podprůměrné utkání," řekl Výstup.

Kyjovští mladíci se ale rychle otřepali a za nepříznivého stavu 0:2 přidali. Kontaktní gól vstřelil Fridrich, který se trefil hlavou po rohovém kopu. Vyrovnání zařídil Rubík, obrat dokonal Mlýnek.

„Důležité bylo, že jsme se ještě v prvním poločase zvedli. Srovnali jsme hru a začali bojovat," pravil Výstup.

Ve druhé půli tempo hry opadlo. Kyjov pozorně bránil a hlídal si těsné vedení. Šlapanice se sice snažily, ale proti organizovanému soupeři se již nedokázaly prosadit. Naopak domácí mohli svůj náskok ještě navýšit, ale Rubíka v jasné šanci vychytal hostující brankář. Ten si poradil i se samostatnými úniky Klimeše a Šimečka.

„I když jsme podali utrápený výkon, o ten jeden gól jsme byli lepší," dodal Výstup.

Kromě Kyjova postoupily i Mutěnice, Boskovice a Ivančice. Semifinálové dvojice určí los. Finále poháru se bude hrát 4. června v Mikulově.