Domácím borcům na Zelničkách aplaudovaly dvě stovky diváků. Spokojený byl i trenér Traubenu, který mužstvo dovedl k šesté jarní výhře v řadě. „Jsem spokojený. Byli jsme lepší než Milotice a zaslouženě jsme zvítězili. Tempo utkání jsme udávali my. Hosté spoléhali pouze na brejky,“ řekl Bíla.

Hroznová Lhota na tradičního okresního rivala vletěla a do čtvrt hodiny dvakrát udeřila. Obě branky svým spoluhráčům připravil špílmachr Ondřej Bíla. Pětatřicetiletý fotbalista nejprve z pravé strany našel hlavu kapitána Schwarzbiera, který se nemýlil, následně připravil další branku pro útočníka Petra Lipčíka. „V té chvíli jsme kontrovali situaci. Hosté byli pod tlakem,“ řekl Bíla.

Milotice se ovšem z nepříjemných direktů rychle otřepaly a zápas zdramatizovaly. Přetažený centr doklepl do sítě neobsazený Petr Holub a Milotice byly zpátky ve hře o důležité body.

Trauben měl ale herně navrch a svoji převahu vyjádřil třetím gólem. Po další standardní situaci se prosadil Martin Chrenčík. Osmnáctiletý dorostenec ve 28. minutě upravil na 3:1. To však nebylo vše. Hosté vzápětí využili nepozornosti protivníka a kapitán Šifel kontaktní brankou oživil šanci vedoucího týmu tabulky na zvrat.

I druhé půle nabídla nadšeným divákům svižný fotbal, šance, góly i zajímavé momenty. Petr Lipčík ve 47. minutě využil nedorozumění hostujícího brankáře Grufíka s obráncem a po faulu gólmana v šestnáctce zahrávali domácí pokutový kop. Míč si na bílý puntík postavil Miroslav Falešník, který umístěnou ranou zvýšil na 4:2.

Oslabené Milotice se už těžko vracely do hry. Výborný Trauben kontroval hru i výsledek, který ještě v 65. minutě navýšil. Po úniku a přesném centru Vaverky hlavou udeřil osamocený Lukáš Červenka. V té chvíli bylo hotovo. „Zápas měl emoce. Všechno, co správné utkání o čelo tabulky má mít,“ dodal spokojený Bíla. Jeho tým nyní čeká těžký zápas v Hovoranech, Milotice doma hostí třetí Kněždub.