Zajímavý zápas rozhodla lepší produktivita hostujícího týmu. Zatímco Mogul se v koncovce neuvěřitelně trápí, Slavoj své šance dokázal zužitkovat. Dvakrát překonal Hanzalíka zkušený Rosypálek, gólem se blýskl i kapitán Rezek. Za domácí se trefil pouze Sladký.

Úvod zápasu patřil sice domácím, ale hostující obrana se několika standardním situacím ubránila. Slavoj gólově udeřil ze své první vážnější šance. Nenápadnou střelu Konštandy usměrnil za Hanzalíka Rezek. A byl to právě hostující kapitán, který měl obří podíl i na druhé brance Slavoje. Rezek nádherně vysunul Rosypálka, který chytře přeloboval vyběhnutého Hanzalíka.

„Tentokrát se nám první poločas vydařil i herně. V obraně to ale pořád ještě není ono. Dáváme dost branek, takže pokud ještě zlepšíme obrannou hru, tak to bude dobré,“ řekl po zápase hostující lodivod Ladislav Vala.

Olejáři se z gólového šoku dostávali jen pozvolna. Střelu Marka Bařáka zblokoval jeden z hostujících zadáků, hlavička Nedvěda skončila těsně nad. Na druhé straně nevyužil Hanzalíkovo zaváhání Rosypálek. „V úterý půjdu na trénink a ukážu jim, jak se hraje fotbal,“ pronesl o poločasové přestávce bývalý hráč Vacenovic Radek Příkazský starší. S jeho slovy museli přítomní diváci souhlasit.

Ovšem po změně stran přišlo ze strany domácího týmu zlepšení. Mogul přitlačil svého soupeře a snažil se o snížení. To odmítl po hodině hry Nedvěd, který z blízka přestřelil. Slavoj spoléhal na dobrou obranu a rychlé brejky. Po jednom z nich mohl zvýšit Konštanda.

Kýžené branky se domácí dočkali v 72. minutě. Trestný kop Vacenovského hlavou usměrnil za Nezvala Sladký. Vyrovnání v té době bylo na spadnutí. Vacenovice se nakonec druhé branky dočkaly. A hned dvakrát. Ovšem gólovou radost domácích vždy uťal zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího Kýra. „Poškodil nás,“ soptili domácí příznivci.

Rozhodčí ale Vacenovicím zápas neprohrál. Vyrovnání měl na kopačce zkušený Příkazský. Ten po centru Vacenovského nedokázal zblízka usměrnit míč mezi tři tyče.

Rozhodnutí nakonec přinesla poslední minuta. Mikéska našel Rosypálka, který pohotově upravil na konečných 1:3.

„V první půli jsme podali velmi slabý výkon a zaslouženě jsme prohrávali. Po přestávce jsme se však zlepšili, bohužel to na remízu nestačilo. Pokud nebudeme dávat šance jako měli Příkaský s Nedvěděm, tak nemůžeme doma bodovat,“ povzdechl si domácí kouč Petr Kopl.

Jeho protějšek byl o poznání spokojenější. „Za výkon kluky pochválím, zaslouží si to. Konečně jsme se zlepšili v bojovnosti, bylo tam více srdíčka. Líbily se mi pohyb a bojovnost,“ uvedl Vala.

Slavoj se po rozpačitém úvodu konečně dočkal výhry. Ovšem atakovat čelo tabulky se rohatečtí nechystají. „Teprve začínáme budovat nový tým, snad se výsledky dostaví. Tento mančaft by se měl pohybovat někde v polovině tabulky. Po obměně kádru s vyššími příčkami nepočítáme,“ sdělil Vala.

Vacenovice klesly po další prohře na poslední místo. „. Jsem zklamaný. Mělo by dojít ke změnám. Buď v hráčském kádru nebo na trenérském postu. Reálnější je ale výměna trenéra,“ dodal roztrpčený Kopl.

SK Mogul Vacenovice – Slavoj Rohatec 1:3 (0:2)
Branky: 72. Sladký – 27. a 90. Rosypálek,18­. Rezek
Rozhodčí: J. Kočiš – Kýr, M. Strmiska (Jindra)
Diváci: 250
Vacenovice: Hanzalík – J. Grufík (83. J. Grufík), P. Grufík, Sladký, Chvátal – V. Bařák, Vacenovský (88. Ingr), Příkazský, Gasnárek – Nedvěd, M. Bařák (55. L. Chvátal).
Rohatec: Nezval – Bravenec (82. Doležal), Vrba, Pelikán (72. Tomšej), Mašina – Duchoslav, Rezek, Snášel, Konštanda – Mikéska, Rosypálek.