Baník ztratil v domácím prostředí další body, se sousedním Rohatcem remizoval 1:1. Hosty poslal do vedení v 7.minutě Schenel, domácí odpověděli brankou Tomáše Voříška.

V poháru válí, v mistrovských zápasech se trápí. Ratíškovice mají po třech kolech pouze dva body. To je setsakramentsky málo. „To je nula,“ trefně poznamenal kouč Baníku Zdeněk Blaha.

Ten dal poprvé v této sezoně šanci brankáři Chromému, který přišel do Ratíškovic na hostování z Hodonína. „Vůbec nezklamal. Odchytal dobrý zápas,“ pochválil brankáře Blaha. Jen mez náhradníky zůstal kapitán Milan Koplík. „Dorostenec Šťastný odehrál ve středu s Kyjovem výborný zápas, proto dostal přednost. navíc Koplík byl deset dnů mimo. Doufal jsem, že by mohl naši hru oživit po změně stran. Mohu říct, že jeho příchod byl pro mužstvo přínosem,“ řekl Blaha.

Hosté přijeli do Ratíškovic bez trojice stabilních hráčů. „Gólman Flíček je na dovolené, Ruzskowki zase nemocný a Konštandu nepustily do derby rodinné důvody,“ informoval trenér Slavoje Marek Antoš.

Hosté byli v úvodu zápasu lepším týmem a stejně jako v předchozím utkání proti Bořeticím brzy skórovali. Gólmana Chromého překonal mladík Schenel. „Inkasovaná branka jde na vrub špatně hrajícího Kundraty, který podal bídný výkon,“ pokáral svěřence Blaha.

Ratíškovice se brzy otřepaly a ve 26. minutě srovnaly. Chybu hostující obrany potrestal Tomáš Voříšek. „Pak jsme úplně přestali hrát. Domácí nás do konce úvodní části přehrávali,“ přiznal Antoš.

Baník mohl přidat v první půli další branky, ale šance Tomáše Voříška zůstaly nevyužity. Gól nedal krátce před odchodem do kabin ani Voříškův starší bratr Michal. „První poločas jsme měli lepší než druhý,“ uvedl Blaha. „Po změně stran už jsme hráli v křeči a kromě jedné šance jsme si nedokázali pořádně přihrát,“ doplnil.

Obrovskou tutovku zazdil na začátku druhého poločasu Kopl, který zblízka hlavičkoval mimo. „Nešlo to nedat,“ zlobil se na svěřence Blaha.

Od té doby byl Slavoj aktivnějším týmem. Rozhodnout mohly Schenel s Mikéskou. Gól nedal ani Snášel. „Přijeli jsme si do Ratíškovic pro bod. Při větší odvaze jsme si mohli odvést všechny tři,“ pravil rohatecký kouč.

Toho druhé letošní derby nijak nenadchlo. „Oba týmy se velmi dobře znají. Byl to průměrný zápas,“ řekl Antoš. Ten byl ale v sobotu večer o poznání spokojenější než domácí kouč. „Nebyli jsme o nic horším týmem než Rohatec. Utkání bylo naprosto vyrovnané. Přesto je pro nás remíza ztrátou,“ pronesl Blaha.

Hráči Ratíškovic tak radost svému spoluhráči Petru Kotáskovi, který se v sobotu ženil, rozhodně neudělali. „Nechápu výkony některých kluků. S kvalitním soupeře, jako je Kyjov, odehrajeme výborné utkání. Za tři dny je všechno jinak,“ byl rozladěný Blaha. „Něco se musí změnit, nebo budeme mít velké problémy,“ dodal.

FK Baník Ratíškovice – Slavoj Rohatec 1:1 (1:1)

Branky: 26. T. Voříšek – 7. Schenel

Rozhodčí: Slanina – Janíček, J. Zima

Diváci: 250

Ratíškovice: Chromý – Petrů, Machala, Kadlčík, Šťastný (M. Koplík) – Kundrata (Dohnálek), Kordula, M. Voříšek, Kopl – T. Voříšek, Ňorek.

Rohatec: Jüstel – Konečný, Zicho, Netík, Bidmon (Páleník) – Korbel, Vrba, J. Tomšej, Snášel – Schenel, Matůšek (Mikéska).