To však nic nemění na tom, že Chovancův soubor bude v utkání favoritem. Po špatném vstupu do sezony se totiž pomalu rozjel a do zápasu navíc půjde povzbuzený pohárovým vítězstvím v Kluži.

A fotbalisty z Uherského Hradiště čeká pořádně našlapaný závěr podzimní části soutěže.

Po Spartě se totiž představí v záchranářském duelu v Příbrami a na závěr v předehrávce 16. kola přivítá našlapaný Jablonec. Aby se jim do finiše šlo lépe, rádi by nejlepší celek české historie obrali o nějaký ten bod. A historická bilance jim dává velkou naději.

V domácím prostředí totiž mají modrobílí se Spartou více než padesátiprocentní úspěšnost. Ze sedmi zápasů čtyři vyhráli, třikrát odešli poraženi.

A když vezmeme jen zápasy na novém hradišťském stadionu, musí se sparťani pořádně klepat. Naposledy sice brali těsnou výhru 1:0, předtím si ale třikrát za sebou odvezli porážku 0:2!

Domácí věří, že se opět svezou na vlně euforie.

„Je to výjimečný zápas pro celý region. Sparta přijíždí po třech letech a všichni, fanoušci i hráči, se na ni těší. Věřím, že s tradiční podporou diváků zápas zvládneme,“ nemůže se dočkat vyprodaného stadionu trenér 1. FC Slovácko Josef Mazura.

Pokud z pokladen skutečně zmizí všechny vstupenky, padne historický divácký rekord – v roce 2004 sledovalo jeden z triumfů Slovácka 7777 fanoušků. Teď by jich mohlo být přes osm tisícovek.

A hráči Slovácka, jmenovitě Petr Švancara, se už nechali slyšet, že by jim Spartu rádi zabalili jako předčasný dárek pod stromeček.

„Nesmíme však propadnout předzápasové euforii. Čeká nás těžká dřina,“ brzdí nejlepší střelec Slovácka přehnaný optimismus.


Mazura: Defenzíva? Bližší je nám útočná hra

Jeho trenér před očekávaným duelem obdržel několik dobrých zpráv. Zpět „v práci“ se mu totiž hlásilo několik hráčů, kteří dosud plnili početnou marodku.

„Zdravotní stav mužstva se skutečně zlepšil. Chybět by nám měli jen dlouhodobě zranění Gonda, Perůtka a Fujerík,“ vypočítal ztráty Mazura, podle kterého se mužstvo poučilo z tříbrankového poločasu v Mladé Boleslavi.

„Zapracovali jsme na defenzívě a doufám, že se podobný výpadek nebude opakovat.“

Přestože jde ze jména soupeře respekt, pouze na defenzivu Mazura vsázet určitě nebude.

„Nemáme na to ani typologicky hráče. Bližší je nám ofenzivní hra, pevná obrana je ale samozřejmě základ. Uvidíme, s jakou taktikou přijedou Sparťané. Zda budou hrát na dva hroty či na jeden, nebo zda nastoupí mladičký rychlík Kadlec, či důraznější Holenda.“


Zelenka: Za výhru půjdu dohola

Z celého mužstva před zápasem čiší velké odhodlání. O pořádnou motivaci se postarala nejčerstvější posila Slovácka a odchovanec Sparty Lukáš Zelenka.

„Když vyhrajeme, nechám se hned po zápase ostříhat dohola,“ vyhlásil tvořivý záložník, který si na svých zlatých loknách vždycky zakládal.

Josef Mazura má z podobných sázek radost.

„Že se kluci takto hecují, je jenom dobře. Aspoň je vidět, že fotbalem žijí,“ podotkl trenér Slovácka.

A jak podle něj dnešní zápas dopadne?

„ „Prestižní duel určitě budeme chtít vyhrát. Uvidíme však, jak se zápas bude vyvíjet,“ nechtěl se pouštět do velkých prognóz.

1. FC SLOVÁCKO – SPARTA PRAHA

Stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, pondělí 17.30
Bilance: 14 zápasů, 4 výhry, 1 remíza, 9 porážek, skóre 12:20
Předpokládaná sestava Slovácka: Vašek – Randa, Struhár, Němčický, Urbánek – Racko, Kordula, Zelenka, Cléber – Švancara, Ondřejka.