„Mysleli jsme si, že se utkáme s juniorkou, ale nakonec jsme nastoupili proti týmů složenému z hráčů béčka a kluky ze širšího kádru ligového mužstva. Proti nám hráli borci, kteří nezasáhli do ligového zápasu s Brnem," uvedl kouč RSM David Kříž.

Za Slovácko nastoupili například obránci Jeleček a Kuncl, záložník Fujerik, středopolař Šturma nebo vysoký forvard Szmek. „Byl to soupeř na jiné úrovni než jsme čekali. Bavil jsem se s domácím trenérem Honzou Palinkem a ten mi říkal, že v takto silné sestavě asi nikdy nenastoupí. Plnili jsme funkci sparingpartnera pro ligové hráče," pronesl Kříž.

Hodonínský lodivod navíc postrádal v Nedakonicích, kde se další přípravný zápas uskutečnil, několik stabilních hráčů. Hostům scházeli Švrček, Lukáš Svoboda, Petr Šturma, Lukáš Grdina Bartoněk a Nedvídek.

Divizní mančaft si proti kvalitnímu soupeři pořádně zaběhla. „Byla to pro nás zkouška defenzivy. V prvním poločase jsme ale proti kvalitnímu soupeři celkem obstáli, když jsme inkasovali pouze jeden gól," uvedl Kříž.

S druhou půli už tak spokojený bývalý ligový forvard nebyl. „Ve druhém poločase se už naplno projevil mezi oběma celky výkonnostní rozdíl. S přibývajícími minutami nám docházeli síly. Naproti tomu Slovácko si po celý zápas udržel drželo kvalitu, kterou vyjádřilo dalšími čtyřmi brankami.

Hodonín se proti kvalitnímu soupeři neprosadil. „Několik situací jsme mohli vyřešit lépe, ale pod tlak jsme soupeře nedostali," přiznal Kříž.

Jeho tým se v generálce na nadcházející divizní sezonu utká s Lanžhotem. Všichni hráči RSM by už měli být řádně zaregistrováni. „Problémy by měly být vyřešeny. Fotbalová asociace nám dokonce v pátek před zápasem s Bohunicemi poslal email, že některé naše hráče v registru dohledala. Kdyby nám to řekli o pár hodin dřív, tak jsme stihli kluky zaregistrovat. Měli v tom nepořádek. Teď už by snad mělo být všechno v pořádku," dodal Kříž.

Přípravný fotbal: 1. FC Slovácko B – RSM Hodonín 5:0 (1:0)

Hodonín: Petráš – Koplík, H. Maršálek, Spazier Sloboda – Benešovský – J. Maršálek, Kuřil, Lorenc, Polák – Ondryáš (Novotný, Michna, Kmínek, Navrátil, Hlaváč, Mírovský).

Další výsledky: FC Kyjov 1919 – FC Bučovice 4:2 (1:2), branky Kyjova: Lukáš Možíš 2, Rubík, Červinek