Do kabin se Šmahajovi nešlo dobře. I když pro spoluhráče připravil společně s kapitánem Alešem Vybíralem malé pohoštění, narozeninová oslava moc bouřlivá nebyla. „Leží na nás deka. Dostali jsme laciné góly. Nedávám je ale nikomu za vinu. Dostáváme góly ze všeho. Do šibenice spadla slabá střela z třiceti metrů, brankou skončí i lob. V hlavách hráčů to není tak, jak má být. Vím, že tlak působí i na hráče, kteří hrají v mnohem vyšších soutěžích. Sám jsem to zažil, když nevychází vůbec nic," řekl Šmahaj.

Bývalý hráč Zlína a Slovácka se snaží trápící se tým pozvednout, ale bez pomoci spoluhráčů těžko sám něco zvládne. " Je to složité. Kluci měli zdravotní problémy, spoustu borců z hlavní osy týmu pořád chybí. Navíc jsme neuhráli pár dobře rozehraných zápasů. Doma s Bystrcí jsme dostali dvě branky v posledních minutách. Nezvládli jsme utkání doma Pelhřimovem. Je jasné, že když je mužstvo na konci tabulky a nevyjde mu pár zápasů, tak je to hodně těžké na psychiku," pronesl Šmahaj.

Podle jednatřicetiletého fotbalisty Vracov doplácí v nováčkovské sezoně především na početnou marodku. „Kdyby se kluci, kteří pravidelně hrávali uzdravili, hráli bychom určitě výš. Střed tabulky by se dal uhrát," tvrdí Šmahaj.

Pokud ale nedojde v zimní přestávce k posílení stávajícího kádru, bude mít Vracov se záchranou velké problémy. „Co jsem mohl vracovský tým na trénincích a v zápasech poznat, tak spousta kluků na divizi má. I když je mi jasné, že tým je potřeba o tři hráče ze zkušenostmi z MSFL nebo divize posílit. Rozhodně by to vypadalo jinak," míní Šmahaj.

Ten zatím neví, zda ve Vracově bude hrát i ve druhé polovině sezony. „Nedokážu říct, co bude. Nějaké nabídky jsem dostal už během podzimu, ale slíbil jsem panu Lejsalovi, že ve Vracově nějakou práci odvedu," říká Šmahaj. „Vracovu vděčím za to, že aspoň někde mohu hrát, protože po odchodu z Rakouska jsem nemohl přestoupit do profesionální klubu," přidal.

Na návrat do první ligy rodák z Blatnice ale nemyslí. „Něco jsem v ní odehrál. Vím ale, jak to tam chodí. Je to složité. Jsem totiž typ člověka, který říká věci na rovinu. A v dnešní době musí hráč v profesionálních soutěžích držet hubu a krok. A to já bohužel neumím. Když mi něco vadí, tak to slušně řeknu. Ale to by se asi nemělo," prohlásil.

O tom, že by kariéru zakončil v mateřském oddíle, ale Šmahaj rovněž neuvažuje. „Výsledky Blatnice vůbec nesleduji. Před několika lety, ještě když jsem hrával ve Slovácku, jsem dostal od nejmenovaného občana Blatnice navštěvovat tamní hřiště. Kvůli tomu se tenkrát strhla i šarvátka. Na kluky jsem se tak nebyl podívat minimálně sedm let," dodal známý fotbalista.