První parádní ránou sám vstřelil, další dva góly padly po jeho rohových kopech. „Je jedno, kdo se trefí. Pro nás bylo nejpodstatnější, že jsme konečně vyhráli a získali tři body,“ usmíval se šestadvacetiletý záložník, který se prosadil poprvé v sezoně. Celkem má na svém kontě v nejvyšší soutěži jen dvě branky.

Při gólu vám míč asi ani lépe sednout nemohl, souhlasíte?

Málo takových střel se povede. (Úsměv.) A zrovna to skočilo na drnu, který jsem si tam na tréninku nachystal. A pak jsem to trefil. Vedoucí branka nám ulehčila situaci. Potřebovali jsme body po kolech, které se nám výsledkově a trošku i herně nepovedly. Jsme rádi, že jsme to zvládli.

Myslíte si, že jste Plzeň zaskočili agresivitou?

Řekli jsme si, že na ně vletíme od začátku a budeme hrát nadoraz. Chtěli jsme co nejdříve dát góly a rozhodnout. To se povedlo.

Byl to oboustranně ostrý zápas, čím si to vysvětlujete?

Vždycky je to vyhecované, ať hrajeme u nich nebo doma. Pokaždé jsou nějaké potyčky.

Tušíte proč?

My tady na Moravě pijeme slivovici, oni to plzeňské pivo. Tak asi proto. (Úsměv.)

Jakou roli sehrála skutečnost, že hosté byli po vyloučení Varadiho v deseti?

Místo toho, abychom Plzeň zatlačili a ještě přidali nějaký gól, tak jsme dostali strach o výsledek a nešlo to ani poznat, že máme přesilovku. Body pro nás byly nejdůležitější. Proto jsme se trošku zatáhli a nehráli tak, jak bychom asi měli.

V minulých zápasech jste si stěžovali na terén. Se Spartou byl zledovatělý, proti Liberci podmáčený, teď už v tom nebyl problém?

Nebylo to ještě úplně optimální. Terén byl mokrý, rozblácený. Ale určitě byl lepší než v předchozích dvou domácích utkáních.

Co jste změnili v tréninku, abyste konečně uspěli?

Zaměřili jsme se na zakončení a hlavně na to, abychom víc bojovali jeden za druhého a makali na hřišti. Fotbal není jenom o věcech fotbalových, ale i o bojovnosti, nasazení a běhání.

Zlínu vyšly standardní situace, které jste zahrával právě vy. Byl to výsledek tréninkového úsilí v přípravě na utkání?

Je pravda, že jsme je zkoušeli. Rohy se snažím zahrávat do prostorů, kam chodí naši nejvyšší hráči Ivo Zbožínek, Zdenek Kroča, Mára Zúbek. Dneska tam chodili výborně, tak jim to tam na tu hlavu spadlo.