Futsalisté Bulldogs Hodonín prochází v kontrastu s celkem Tanga Brna trpkými chvílemi. Hlavně při venkovních zápasech.

Vše vyvrcholilo, dalo by se říct až trapasem, v Litomyšli. Na palubovku, kterou má jako domácí choceňská Gilotina, dorazili svěřenci trenéra Kolínka pouze v pěti lidech. Dva se při hře zranili a rozhodčí v třiadvacáté minutě střetnutí ukončil.

„Tradičně se spousta hráčů omluvila. Po zranění neměl za nás kdo nastoupit,“ uvedl vedoucí mužstva Miroslav Bartyzal pro webové stránky klubu.

Zaskočila jej zejména absence dvojice hráčů, kteří měli původně dorazit na předzápasový sraz.

Tým na ně čekal marně.

Mezi třemi tyčemi se proto objevil i Bartyzal. Zkrátka musel.

Ke vší úctě k vedoucímu mužstva a jeho schopnostem se tým, který ještě loni válčil v elitní české soutěži, prokázal dosti smutnou vizitkou. „Museli jsme zápas ukončit. Nemělo to smysl,“ krčil Bartyzal rameny.

Kde je problém? Některým se venkovní duely kříží s povinnostmi v Rakousku, další nestíhají brzké ranní odjezdy.

„Mám i náznaky, že by kluci z Veselí nad Moravou chtěli po sezoně skončit. Naopak hráči z dorostu řekli, že by hráli. Uvidíme, co bude dál. Otázkou jsou i finance. Situace ve společnosti se samozřejmě odráží i ve futsale,“ řekl vedoucí mužstva.

Baštou futsalově laděných diváků se teď po zásluze stává Brno. Po Helasu se v nejvyšší soutěží představí i konkurenční Tan­go.

„Je to splnění velkého snu,“ oddechl si trenér postupujícího celku Jiří Štěrba.

Před dvěma lety stejná euforie vládla v Hodoníně. Tam mají teď zcela jiné starosti.

„Musím uznat, že je mi to líto. Říkám, že tým je jako moje dítě. Snažím se věci zachránit, jak se dají,“ vyprávěl Bartyzal.

Do startu další prvoligové sezony sice zbývá ještě hodně času, v Tangu už přesto spřádají plány. „Samozřejmě, vývoj ve druhé lize nám dával velkou naději, takže o tom přemýšlíme už dlouho. Máme vytipované nějaké změny, nová jména, ale ještě se může stát cokoli. Rozhodně si nemyslím, že půjdeme do první ligy s cílem hrát o udržení,“ tvrdí Štěrba.

Autoři: Lukáš Ivánek a Kryštof Ženatý