Dlouholetý předseda a současný šéf hodonínského Nesytu, Jan Šnajdr, oslaví 22. února významné životní jubileum. V úterý mu bude sedmdesát let.

Rodák ze Skoronic končil s aktivní fotbalovou kariérou v roce 1978. „Za Statek jsme hrál za stopera. V tom roce jsme postoupili do třetí třídy. Domácí hřiště jsme měli U Červených domků na škváře,“ vzpomíná oslavenec.

Rok předtím začala v okrajové části Hodonína za finanční podpory Státního statku výstavba nové travnaté hrací plochy. Nynější hřiště a sociální zařízení slouží Nesytu od roku 1984. Kabiny i areál prošel v minulých letech několikrát rekonstrukcí. U vše byl i Šnajdr, který se před dvanácti lety domluvil společně se Štastným, bývalým šéfem autoškoly, že začnou v Hodoníně vychovávat mladé fotbalistky. „Začali jsme dělat žákyně. V roce 2002 jsme se stali mistry republiky v kategorii starších žákyň. Aby měly holky hrát i po skončení v mládežnických kategoriích, založili jsme tým žen,“ pravil Šnajdr.

Ten má obrovské zásluhy na fungování známého hodonínského oddílu. „Funkci předsedy zastával téměř čtyři desítky let. Veškeré fotbalové dění se na Nasytě točí kolem něj. Za svoji záslužnou činnost si zaslouží pozornost vyšších fotbalových činitelů. Měl obří podíl na vybudování areálu, modernizování kabin a zázemí. Zaslouží pochvalu. Je otcem ženské druholigové kopané,“ řekl Šnajdrův kamarád Petr Vyškovský

Na Šnajdra nezapomněly ani hráčky. Druholigové fotbalistky si pro svého šéfa přichystaly na začátku sobotního halového turnaje velké překvapení. „V každém přípradě jsem byl zaskočený, protože když má člověk sedmdesát let, tak se s věkem nerad chlubí,“ řekl Šnajdr, který od hráček obdržel poukaz na masáže do hodonínských lázní, velký dárkový koš a a další drobnosti. „V sobotu mám oslavu s rodinou, potom něco nachystám i děvčatům,“ uved Šnajdr.

Fotbalistky si jeho práce moc váží. „Pan Šnajdr je bijící srdce Nesytu. Snaží se pro náš klub udělat všechno, i když chybí finance. Stará se o trávník, areál i zázemí. Do dalších let mu přejeme hlavně pevné zdraví, aby to s námi ještě nějaký rok vydržel,“ popřála šéfovi kapitánka Nesytu Ilona Podrazilová.