Devátý tým poslal na konci první půle do vedení Egypťan Hussin Mohamed, po změně stran se dvakrát trefil střídající Pazourek. Za lídra třetí třídy korigoval Hlaváč, který nadvakrát proměnil přísně nařízenou penaltu.

Lovčice neodehrály proti Sobůlkám špatný zápas, ale v neděli po obědě doplatily na mizernou koncovku a hrubé chyby v obraně, které dokázal soupeř nekompromisně potrestat. „Utkání se mi celkem líbilo. Výhra nás potěšila, ale zápasu by zřejmě více slušela remíza. Soupeř měl více ze hry, ale my jsme byli produktivní,“ řekl asistent trenéra Sobůlek František Petula.

Ten se musel společně se svým kolegou Robertem Navrátilem obejít bez brankáře Výstupa, Leoše Spurného a Václava Janouškovce. Okresní kanonýr by se rád vrátil zpátky do Žádovic.

V dresu Sobůlek se naopak objevil mladý Egypťan Hussin Mohamed, který se na Kyjovsko přiženil z Brna. „Na zkoušce máme ještě Bakaráče z Uherského Ostrohu,“ informoval Petula.

Lovčicím zase chyběli Danajka, Hála, Jan Beker, Zajdák a Bednařík. V obraně vedoucího týmu třetí třídy nastoupil Roman Šimeček. Bývalý hráč Ratíškovic, Vítkovic, Kunovic a Břeclavi zamířil do Lovčic z Lednice. „Znám pana Frice. Byli jsme spolu v kontaktu a nakonec jsme se domluvili,“ uvedl zkušený fotbalista, který přišel pomoct Lovčicím postoupit. „Pokud se nám to nepodaří, tak nás rozpráší,“ vtipně poznamenal Šimeček.

Lovčice měly od úvodních minut více ze hry, častěji držely míč na kopačkách, ale do vyložených šancí se dlouho nemohly dostat. Střela Hlúpika skončila těsně vedle.

Sobůlky naopak dobře bránily a čekaly na chybu soupeře. Ta přišla v závěru první půle, Stoper Lovčic Mikeska namazal Hussinovi a do té doby nevýrazný Egypťan s přehledem skóroval. „Po hrubé chybě jsme dostali gól. Soupeř se pak zatáhl, nicméně i tak jsme měli ve druhém poločase spoustu šancí, nastřelili tyčky. Více branek jsme však nedali,“ pravil Šimeček. „Ještě si na nové spoluhráče zvykám. Někteří kluci ještě chyběli. Dokonce jsem musel zaskakovat na levém bekovi,“ doplnil.

Lovčice byly i po změně stran aktivnějším týmem. Brankáři Sobůlek Leciánovi pomohla při střelách Šprty a Polcra tyč. Velkou šanci zahodila další posila Lovčic Snášel. Sobůlky byly v koncovce mnohem produktivnější. Chybu mladíka Šprty potrestal střídající Pazourek.

Lovčice se branky dočkaly až v 67. minutě. Sudí Riedla přísně posoudil střed dvou hráčů uvnitř pokutového území Sobůlek a nařídil penaltu. Tu nadvakrát proměnil Hlaváč. „Penalta se mi moc nelíbila,“ řekl Petula.

Následně mohl vyrovnat Drápal. Odchovanec Kyjova však mířil ze dvou metrů vedle. Naděje Lovčic na bodový zisk utnul patnáct minut před koncem svým druhým gólem v zápase Hlaváč.

V závěru se trávníku i přiostřilo. Zadák Sobůlek Vrtal zbytečně ostrým zákrokem sundal zezadu Hlúpika. Toho pak trenér Chromý raději stáhl ze hry.

„Vyzkoušeli jsme několik mladých hráčů. Chceme využívat vlastní dorostence, kteří loni s obrovským náskokem vyhráli třetí třídu a teď vedou okresní přebor. Devět kluků v létě vyjde do mužů. Musíme silné ročníky využít. Pokud se nám podaří mladé hráče zabudovat, do týmu tak máme v Sobůlkách na pár let vystaráno,“ pronesl Petula.

Sokol Sobůlky – FK Sokol Lovčice 3:1 (1:0)

Branky: 61. a 75. Pazourek, 41. Hussin Mohamed, – 67. Hlaváč

Rozhodčí: Riedl – Malík, Bělík

Diváci: 50

Sobůlky: Milan Lecián starší – Vrtal, Konečný, Petula, Gajdoš – Milan Lecián mladší, Kostiha, Bátora, Fridrich – Bystřický, Hussin Mohamed (Bakaráč, Pazourek).

Lovčice: Jankovič (46. Jedovnický) – Beker, Mikeska, Šprta, Šimeček – Hlaváč, Drápal, Hlúpik, Hrabal – Snášel, Polcr (Hiselsky).

Další výsledky Skupiny A: Ždánice – Strážovice 3:2(1:1), Galia 2, Ždánský – Vaňkát, Macourek, Ježov – Nesovice 3:3 (1:0), Úradník, Koplík, Ingr – Machálek 3.

Skupina B: Vracov B – Vřesovice 1:5 (1:3), Tomáš Kudlík – Jakubíček 2, Putna, Olejníček, M. Bílíček.

Bukovany – FC Kyjov dorost 1:7

Milotice – Nížkovice 1:2