Sobůlky o svém zaslouženém vítězství rozhodly hned v prvním poločase. Domácí nasměroval za třemi body záložník Richard Voříšek, druhý gól přidal z trestného kopu mazák Tyl.

Naději Vlkoše na zvrat utnul třetí brankou Petula. Hosté, kteří přijeli do Sobůlek s dvanácti hráči a dohrávali bez maroda Hrbáčka, zklamali. Kromě šance Davida si nic nevytvořili a zaslouženě přenechali body domácímu týmu.

„Celý podzim byl hodně zvláštní Neustále nám chybí deset lidí. Navíc nám před posledním duelem onemocněl brankář Hanke. Hraje kdo může, není v tom žádný systém,“ uvedl kouč Vlkoše Svatopluk Macek. „Chyběla nám agresivita soupeře. Někteří naši hráči jsou na hřišti jako panenky,“ doplnil zklamaně.

Vlkošský lodivod měl k dispozici pouze jednoho náhradníka. Jan Vrána navíc musel do hry už ve 40. minutě. „Hrbáček je dlouhodobě zranění. Nastoupil se sebezapřením. Na hřišti se vyloženě trápil,“ odůvodnil střídání klíčového záložníka Macek, který poslal do branky hostů Martina Sobotku. „Bydlí ve Vlkoši a chodí s námi na tréninky. Je to hráč i brankář. Za obdržené góly ale nemůžeme,“ zastal se nováčka zkušený kouč.

Oba týmy začaly v sobotu dopoledne opatrně. V první šanci se objevil domácí zadák Vrtal. Ten ovšem mířil z dobré pozice hlavou mimo.

Gólu se příznivci Sobůlek dočkali až ve 20. minutě. Hostující brankář Sobotka sice zneškodnil hlavičku Antonína Tyla.Odražený balon se ale dostal l osamocenému Voříškovi, jenž zblízka dopravil míč do sítě.

Druhý gól mohl následně přidat Bystřický. Chytrý pokus domácího kanonýra ovšem skončil těsně vedle.

Vlkoš zahrozil v úvodní části pouze jednou. Kanonýr Sokola David vtipně přelstil bránícího hráče, ale z hranice pokutového území střílel vedle. Sobůlky přidaly druhý gól ve 28. minutě. Faul na aktivního Bátoru potrestal Antonín Tyl, který se parádně trefil z trestného kopu.

Průměrný zápas definitivně rozhodl Petula, který krátce po změně stran využil zaváhání obrany Vlkoše a z pěti metrů zvýšil na 3:0. Od té doby čekaly oba mančafty na konec zápasu i podzimní části. „Kluky musím pochválit. Předvedli jsme slušný výkon a zaslouženě vyhráli. I když naše hra nebyla tak dobrá, jako v minulém zápase s Mikulčicemi. Jsme rádi, že už je konec podzimu,“ pronesl asistent domácího trenéra František Petula.

Zatímco před rokem Vlkoš atakoval nejvyšší příčky okresního přeboru a během zimní přestávky spřádal plány na návrat do první B třídy, letos čeká kdysi ambiciózní tým náročná jarní část sezony.

Mackova parta totiž v posledních šesti duelech uhrála pouze dvě remízy a s jedenácti body přezimuje na dně tabulky. „Musíme si sednout ve výboru a nepříznivou situaci rozebrat. Nikdo ale neví, zda u týmu vůbec zůstanu,“ řekl Macek. Bývalý kouč Kyjova zůstává před jarními boji optimistou. „Pořád není nic ztraceno. Jato může být úplně jiné,“ míní Macek. „Vlkoš má mladý tým. Přeji mu, aby okres udržel. Přece jenom je to náš tradiční soupeř a máme s ním korektní vztahy,“ pronesl Petula.

Sobůlky čeká klidná přestávka. Celek z Kyjovska před vlastním publikem neprohrál a v sedmi domácích nasbíral sedmnáct z devatenácti bodů. „Tolik bodů jsme si před sezonou představovali. Pokud to na jaře zopakujeme, tak to bude dobré,“ říká Petula. Toho mrzí hlavně ztráty na hřištích soupeřů. „Měli jsme vyhrát v Hovoranech a Dambořicích. Prohrát jsme nemuseli ani v Tvarožné Lhotě, kde jsme inkasovali gól z penalty,“ vypočítával ztráty Petula.

Na rozbor podzimních výkonů a výsledků budou mít nejen v Sobůlkách dost času. Druhá polovina sezony totiž začíná až za necelých pět měsíců.

Sokol Sobůlky – Sokol Vlkoš 3:0 (2:0)

Branky: 20. R. Voříšek, 28. A. Tyl, 47. Petula
Rozhodčí: Rotter – Mezihorák, Tománek
Žluté karty: Hrazdílek – M. Ingr
Diváci: 80
Sobůlky: Výstup – Vrtal, Konečný, Petula, J. Bystřický – Špičák, Bátora, Lecián, R. Voříšek (46. Vala) – Tyl (82. Pazourek), Bystřický (66. razdílek).
Vlkoš: Sobotka – M. Vrána, M. Lunga, P. Lunga, Kolařík – M. Ingr, Pavézka, Hrbáček (40. J. Vrána), Martin Novák – David, Miroslav Novák.