Svěřenci kouče Roberta Navrátila byli po celé utkání lepším týmem, třináct minut před koncem vstřelil vedoucí gól Martin Fridrich. Soupeř však brzy odpověděl. Po ojedinělé akci a chybě brankáře Výstupa skóroval Chytil.

Atraktivní souboj dvou týmů z Kyjovska však diváky rozhodně nenadchl. Zatímco oslabené Strážovice se soustředily výhradně na obranu, Sobůlkám se dobývání obrany soupeře vůbec nedařilo. „Herně jsme byli lepší. Přechod do útoku je však mizerný, těžkopádný. Musíme na to zapracovat. S výsledkem být spokojeni nemůžeme. Zápas měl dopadnout jinak,“ řekl útočník Sobůlek Aleš Bystřický.

Jeho nadřízený, trenér Robert Navrátil, se redaktorovi Hodonínského deníku opět omluvil. Kouč Sobůlek nechtěl mluvit už po utkání s Lovčicemi, žádost o zhodnocení utkání slušně odmítl i v neděli.

Přitom jeho tým byl od úvodního hvizdu lepším týmem. Šanci Bátory reflexivně zmařil brankář Kolaja. Brankář Strážovic si následně poradil i s nebezpečným centrem Bystřického.

Desátý tým třetí třídy skupiny A zahrozil až po půlhodině hry. Radek Válka mířil z uctivé vzdálenosti nad.

Na druhé straně se hezky uvolnil Pazourek. Jeho střela však postrádala přesnost. Útočník Strážovic Ždánský zase nedokázal v dobré pozici zpracovat míč. „Všechny týmy jsou v plné přípravě. My navíc zapracováváme do sestavy nové hráče. Takže to chce čas, aby si hráči sedli. Pokud se vám po dvaceti minutách obmění půlka sestavy, je to na hře znát,“ pravil Bystřický.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Sobůlky i nadále hrály do plných a snažily se vymyslet recept na kompaktní obranu soupeře. Nápady hýřil hlavně Bátora. Mladý šikula zakončil svůj hezký průnik přízemní střelou, se kterou si Kolaja poradil. Pokus Spurného mířil nad branku, šanci promarnil i kanonýr Bystřický.

Gólu se Sobůlky dočkaly v 77. minutě. Střelecké trápení ukončil za pomoci levé tyče Martin Fridrich. Radost favorita trvala přesně čtyři minuty. Po nenápadné akci dotlačil míč za nepozorného Výstupa Chytil. „Asi to byla brankáře,“ přitakal Bystřický.

Strážovice si už cennou remízu nenechaly vzít. „Hráli jsme to, na co jsme měli. Nám chybělo šest hráčů, jinak bych se ani neoblékal. V sestavě nastoupili tři čtyřicátníci a dva patnáctiletí kluci. Sobůlky byly lepší, pro nás je to zlatý bod. Sice jsme dali náhodný gól, ale sami jsme branku soupeři darovali,“ pronesl trenér Strážovic Zbyněk Válka, který v pátek oslavil devětatřicáté narozeniny.

Válka se musel v neděli obejít bez nejlepšího střelce Vymazala, brankáře Vlacha, univerzála Pelikána a stopera Jelínka. „Stále nám chybí i zraněný Emil Novotný, kterého jsme přetáhli z Rakouska. V dalších zápasech už by měl nastoupit,“ uvedl Válka.

Sokol Sobůlky – Strážovice 1:1 (0:0)

Branky: 77. Fridrich – 81. Chytil

Rozhodčí: Čápek – Z. Zima, Daniel

Diváci: 50

Sobůlky: Výstup – Špičák, Konečný, Petula, J. Bystřický – Spurný, Kostiha, Lecián, Bátora – A. Bystřický, M. Fridrich (Hrazdílek, Vrtal, Pazourek, Gajdoš, Chromý, Bakaráč, Hussin)

Strážovice: Kolaja – Z. Brhel, Pančocha, Vaňkát, Fúsek – S. Chytil, Markus, R. Válka, Vala – Macourek, Ždánský (Linzer, Viktorýn, Z. Válka)

Další výsledky 3. kola:

Skupina A

Ježov – Moravany 0:4(0:2)

Branky: Holeček 2, Vlachovský, Bařina


Skupina B

Vracov B – FC Kyjov dorost 2:8(1:4)

Branky: Vondrýska,Říha – Zdeněk Možíš 4 (jeden z penalty),Fri­drych 2, Basta, Rubík z penalty


Milotice B – Žádovice 2:2(1:0)

Branky: Vaněk,Budík – Steinhübel,Ti­efenhbacher


Vřesovice – Nížkovice 2:0(1:0)

Branky: Hajný,Burýšek