„Hra špatná, výsledek špatný,“ nevymlouval se po utkání ždánický kouč Milan Heisner. To jeho protějšek Václav Horňák zářil. „Jsem spokojený. Hlavně s předvedenou hrou.“

Hosté ze Sobůlek předvedli raketový vstup do zápasu. Už v 5.minutě poslal Sysly do vedení kanonýr Jelínek, který pohodlně zakončoval rychlou akci hostí. Kovo odpovědělo akcí Marčíka se Snášelem. Zdeněk Beker však míč zblízka nedokázal usměrnit za záda Možíše. V největší šanci prvního poločasu se ocitl Snášel. Jeho střele chyběly milimetry. Hostující Možíš se předvedl po střele Rybky. Nápor domácích postupem času slábl. Kromě několika rohových kopů si žádnou vyloženou šanci nevytvořili. Hosté spoléhali na dobrou obranu a hru na rychlé brejky.

„Sobůlky přijely s jasným cílem uhrát tři body. Hrály to, co potřebovaly. Navíc si v obraně nedělaly problémy a hrozily rychlými brejky,“ popisoval dění na trávníku trenér Heisner.

Po půlhodině hry vysunul Bystřický Jelínka, který z dobré pozice mířil vedle. Zvýšit vedení mohl těsně před poločasem opět Jelínek. Ten ale nedokázal pokutový kop nařízený za faul kapitána Rubana právě ne něho proměnit. Jeho střela skončila mimo.

„Tam byla dolina, tak jsem to blbě kopnul,“ vtipkoval po zápase Jelínek.

Ve druhém poločase se spíše bojovalo, než hrálo. Domácí se navíc často rozptylovali výroky rozhodčího Vajdíka. „Výkon rozhodčího byl hrozný,“ nebral si servítky záložník Kova Marčík. Kouč Sobůlek byl opačného názoru. „Já bych si takových rozhodčích přál co nejvíc,“ chválil sudího Horňák.

Mladý rozhodčí Vajdík zápas výrazně neovlivnil. O osudu utkání rozhodly hlavně individuální chyby a neproměněné šance. Na 2:0 zvyšoval v 71.minutě Spurný, který nachytal brankáře Rubana z rohového kopu.

Domácí mohli v závěru zápas zdramatizovat. To by ale Marčík musel proměnit pokutový kop. Jeho přízemní střelu doprostřed branky Možíš špičkou nohy vyrazil. „Sobůlky byly lepší a měly i více štěstí. Penaltu jsem kopl špatně. Dneska jsme byli takoví zakřiknutí,“ mínil nešťastný Marčík.

Možíš svůj tým několikrát podržel. „Zápas se zlomil gólem na 2:0. Já jsem se rozhodl jít na levou stranu a nohou jsem zasáhnul míč,“ popisoval penaltový zákrok spokojený brankář.

V samotném závěru mohl zkorigovat nepříznivý výsledek Galia. V krkolomné pozici však míč nedokázal dopravit do opuštěné branky. „Neprosadíme se gólově. Nejde nám to,“ posteskl si domácí kouč.

„ Od brankáře až po levé křídlo jsme všichni měli daleko větší srdéčko,“ dodal spokojený trenér Horňák.

Ždánice – Sobůlky 0:2 (0:1)
Branky: 5. Jelínek, 71. Spurný
Rozhodčí: Vajdík - Hlavinka
Žluté karty: Markus, Beker, Marčík, Snášel, Lánc
Diváci: 300
Ždánice: R.Ruban- Lánc, P. Ruban, P. Beker, Rybka – Z. Beker (46. Kotík), Marčík, Markus (65. Macourek), Kopeček – Snášel, Galia
Sobůlky: Možíš – Kalivoda, Konečný, Petula, Bystřický – Drápal (83. Tyl), Kostiha, Bátora, Spurný –Hrazdílek, Jelínek (89. Vrtal)