Dubňany nový trávník nepokřtily výhrou. Hra Baníku v derby zůstala za očekáváním. „Z naší strany to bylo utrápené. Nebyl to výkon podle mého gusta,“ uvedl po nedělní bitvě dubňanský kouč Milan Bidmon.

Jeho tým souboj se sousedem nezvládl. Baníku proti tradičnímu rivalovi scházelo kvarteto mladíků. Kromě Bidmona mladšího také Noga, Chaloupka a Silný. „Jejich absence byla na našem výkonu znát. Další kluci je nenahradili,“ říká trenér Baníku.

Domácím navíc scházel kanonýr Koryčánek, který v letní přestávce zamířil do Holíče. „Chybí nám útočník, koncový hráč,“ přiznává Bidmon.

Milotice naopak nasadily proti Dubňanům slovenské posily. Premiéru v nižší krajské jihomoravské soutěži si odbyli Marek Kubisa a Erik Machlica. „Oba hráči se jevili dobře. Škoda toho vyloučení,“ lituje milotický předseda Richard Dobeš.

První půle pět stovek diváků bavila. Oba týmy si vypracovaly šance i střelecké pozice, na novém pažitu se však činili hlavně gólmani Zeman s Nedvědickým. Milotickému brankáři pomohlo při střele Soldána břevno, na druhé straně Holub orazítkoval tyč.

První klíčový moment přišel ve 45. minutě. Válek fauloval hostujícího kapitána Šifela a sudí Mach ukázal na bílý puntík. Penaltu bez problémů proměnil mazák Habáň, který poslal Milotice do vedení. Hosté po přestávce hubený náskok pečlivě střežili. Milotice dobře bránily a hrozily z brejků, zato Dubňany sice držely balon, ale směrem dopředu byly neškodné.

Zápas mohl rozhodnout Kasan, který žádnou ze svých tutovek neproměnil. V 76. minutě vychytal milotického forvarda výtečný Zeman. V té chvíli už ovšem hráli hosté v deseti, neboť sudí Mach poslal Machlicu po druhé žluté kartě ven ze hřiště. Nutno podotknout, že velmi přísně. „Bylo to necitlivé rozhodnutí. Rozhodčí tvrdí, že náš hráč simuloval. Stejně tak my ale můžeme říct, že tam kontakt byl,“ nabízí svůj pohled Dobeš.

Dubňany nakonec přesilovku využily. Ve druhé minutě nastavení Kordula odcentroval míč do šestnáctky. Hofr ve snaze odkopnout balon ve skluzu trefil dorážejícího Soldána, který srovnal na konečných 1:1. „Bod je pro nás dobrý,“ uznal Bidmon. Vyloženě nespokojení nakonec nebyli nakonec ani hosté. „Remízu bereme. Pro nás jako nováčka se počítá. Přesvědčili jsme se, že se dá hrát s každým,“ prohlásil Dobeš.