Šlágr 18. kola nejnižší okresní fotbalové soutěže vyzněl lépe pro Ratíškovice. Vyrovnaný zápas nakonec skončil vítězstvím domácí rezervy 2:0. Branky za vítěze zaznamenali Bureš a Vymyslický. Ratíškovické béčko tak i nadále zůstává na čele tabulky.

„Dubňany hrály opravdu velmi dobrý fotbal. Byl to opravdu nejtěžší soupeř, se kterým jsme na jaře hráli. Musím pochválit kluky, kteří opravdu podali maximální výkon a po zásluze vyhráli,“ řekl kouč domácí rezervy Rostislav Sloboda.

Ten se musel obejít bez hráčů A – týmu. „Tak určitě nám chyběli. I když neviděl bych to ani tak v kvalitě hry, protože hráči se přizpůsobí hře, ale zkušeností, kterou mají z vyšší soutěže?ů sdělil Sloboda.

V prvním poločase toho k vidění příliš nebylo. Oba týmy pozorně bránily a útočníci se do šancí dostávali opravdu jen výjimečně. Jako první vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Opavského Vymyslický. Úvodní branku zápasu zaznamenal po půlhodině hry Bureš. K tomu míč doputoval po ose Gasnárek – Vymyslický. Pro zkušeného záložníka už nebyl problém míč usměrnit do sítě.

Hosté zlobili hlavně po rychlých brejcích. Aktivitou hýřil zejména dravý forvard Příkazský. Na brankáře Varmužu si však v průběhu celého utkání nepřišel. „Měl jsem několik šancí. Určitě jsem měl dát nějakou branku. Je to škoda,“ sdělil Tomáš Příkazský.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Béčko Dubňan bylo v některých pasážích utkání možná lepším týmem, ale vyrovnávací branky se nedočkalo.

Zřejmě rozhodující okamžik zápasu přišel v 76. minutě. Bureš prošel přes dva protihráče a naservíroval míč Vymyslickému, který ho pohodlně poslal do opuštěné branky. „Byl to zlomový okamžik,“ souhlasil Sloboda.

Hosté se v závěru na výraznější tlak nezmohli. Dubňany může mrzet hlavně nepřesnost ve finální fázi a slabá koncovka. „Myslím, že jsme nepodali špatný výkon. Domácí ale dneska byli šťastnějším týmem,“ pravil Příkazský.

Ratíškovice B – Dubňany B 2:0 (1:0)
Branky: 33. Bureš, 76. Vymyslický
Rozhodčí: Mikuláš Zima
Žluté karty: Vacula – Hartman, Dekař. Diváci: 120
Ratíškovice B: Varmuža – Koplík (63. Rech), Vacula, Příkaský, Gasnárek – Bureš (85. Kordula), J. Blaha st., Dekař, Šupálek – Vymyslický, Vařák (46. Dohnálek)
Dubňany B: Opavský – Měchura, Vymyslický, Hartman, (75. Kostiv) Zahrádka – Žurovec, Kunčar (78. Ševela), Binder, Dekař (78. Kolařík) – Skřivánek, Příkazský