Trenér poražených bral výsledek s nadhledem. I když chtěl kouč Slovácka Petr Vlachovský, který je v Moravanech doma, před kamarády a známými uspět, musel nakonec skousnout další prohru.

"Chtěli jsme se hlavně porvat o vítězství. Postup byl těžko dosažitelný, protože vyhrát 5:0 nad Spartou bylo hodně těžké. Navíc jsme v situaci, kdy sestavu dáváme složitě dohromady," uvedl Vlachovský po utkání.

Atraktivní duel dvou předních českých týmů přilákal na útulný stadion do Moravan i ve všední den slušnou návštěvu. Téměř čtyři stovky diváků viděly slušný fotbal. Šancí a dramatických momentů však bylo hlavně v prvním poločase poskrovnu. Hráčky Slovácka se sice Spartě vyrovnaly v nasazení, pohybu a důrazu, herně však za Pražankami zaostávaly.

V dobrých střeleckých příležitostech selhaly Kubicová s Janků. Sparta byla o něco nebezpečnější, ale Szewieczkové se nepodařilo po závaru v malém pokutovém území překonat výborně chytající Bednaříkovou. Gólem neskončil ani průnik Ringelové nebo střely Krejčiříkové.

Blízko vedoucí brance byli hostující hráčky ve 48. minutě. Útočnice Sparty Bartoňová ale penaltu nařízenou za zbytečný faul Braunerové na Szewieczkovou neproměnila.Hos­tující střelkyni scházelo v koncovce i štěstí. Tečovaná rána Bartoňová skončila na břevně domácí svatyně.

Sparta byla ve druhé půli jasně lepší. Favorit ovšem nedokázal svoji herní převahu gólově vyjádřit. Po rychlém protiútoku pálila střídající Šturmová. Klid v koncovce následně postrádala i Szewieczková, která zblízka mířila těsně nad.

Čekání na gól utnula až Bartoňová, která se v 65. minutě trefila z dvaceti metrů přesně k pravé tyči. I když si brankářka Slovácka na míč sáhla, gólu nezabránila.

Sparťanky byly i nadále nebezpečnější. Další pokus aktivní Bartoňové zblokovala domácí obrana. V 78. minutě odpískala rozhodčí Zadinová za faul Poláškové druhý pokutový kop pro Spartu. K míči se tentokrát postavila střídající Šturmová, které nedala brankářce Bednaříkové žádnou šanci.

„Hlavně první penalta byla zbytečná, vždyť balon byl téměř v zámezí. Druhý faul byl taky po odehrání míče," uvedl Vlachovský.

Ten se snažil hru Slovácka oživit střídáním. Ani změny v sestavě ovšem domácímu týmu ke zvratu v utkání nepomohly. „Zatímco Sparta má na lavičce tři reprezentantky do devatenácti let, my tam máme holky z juniorky. Kvalita prostě byla na straně soupeře. Po přestávce jsme přestali soupeři stačit. Chtěli jsme spoléhat hlavně na standardní situace. Při nich nám ale chyběl důraz a kvalitu," pronesl Vlachovský.

Jeho protějšek byl po středeční odvetě spokojený. „Jsem rád, že jsme v pohodě zvládli i druhé semifinálové utkání a postoupili do finále. Chtěl bych poděkovat hráčkám za předvedený výkon. K utkání jsme přistoupili stejně jako k předchozím zápasům zodpovědně, nechtěli jsme dostat branku. Ve druhé půl už jsme to měli jednodušší," řekl kouč Sparty Jan Podolák.

Bývalý trenér dorostu Kroměříže, který kvůli početné marodce žádnou svěřenkyni nešetři, však ocenil i výkon protivníka. „Líbí se mi, že se Slovácko prezentuje atraktivním fotbalem. Odměnou mu bylo, že nás na podzim porazili," prohlásil Podolák.

Jeho tým postoupil do finále Poháru Komise fotbalu žen, které se bude hrát 18. května na stadionu FK Bohemians Praha na Střížkově v rámci Dne s ženským fotbalem.

Semifinále Poháru komise fotbalu žen

2. zápas: 1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 0:2 (0:0), první zápas: 0.4. do finále postupuje Sparta Praha.

Branky: 65. Eva Bartoňová, 78. Adéla Šturmová z penalty

Rozhodčí: Zadinová – Bártová, Soukupová

Žluté karty: Daňková – Krejčiříková, Hloupá

Diváci: 350

Slovácko: Bednaříková – Braunerová (70. Lysáková), Polášková, Kitingová, Pavková – Březinová (75. Dobrosláv­ková), Kubicová (80. Daňková), Bissetová, Strožová – Horáčková, Janků

Sparta Praha: Sloupová – Tauberová, Bertholdová, Blažková, Vyštejnová (46. Fojtíková) -Hloupá, Krejčiříková (46. Šturmová), Bartoňová – Ringelová, Szewieczková (65. Rychtarová), Dědinová.