Aby toho nebylo málo, tak Petr Spazier nemá žádnou jistotu, zda se vedení divizního nováčka domluví na podmínkách s šéfem Šardic Pavlem Holešínským.

„Teprve se musím rozhodnout. Pořád čekám. Nejsme domluvení na ničem. Ale radši bych šel do Hodonína než do Rakouska,“ říká pětadvacetiletý obránce, který se Šardicemi dvakrát vyhrál divizi D.

Ač patří Spazier mezi nejlepší okresní obránce, žádné nabídky z vyšších soutěžích se mu nehrnuli. „Ozvaly se mi nějaké týmy z Hodonínska, ale z vyšší soutěže nikdo. Zatím nic moc,“ přiznává skromný zadák, který v sobotu poprvé na sebe navlékl hodonínský dres.

„Nejprve se mi ozval trenér Ondrůšek, pak i šéf klubu Foltýn. Byl jsem si jenom zahrát fotbal, i když s Hodonínem budu i trénovat,“ tvrdí Spazier.

Ten nebude vzpomínat na první přípravný zápas příliš v dobrém. Hodonín sice herně nezklamal, ale třígólová porážka s Lanžhotem na chlubení určitě není. „Byl to klasický první zápas. Herně to nebylo až tak špatné. Snažili jsme se hrát kombinační fotbal, žádné nakopávání. Bohužel jsme dostali tři góly, což moc dobré nebylo,“ uvedl pětadvacetiletý obránce. „Bohužel jsme sehraní. Navíc jsme nedali pět gólových šancí,“ pokračoval. „Postupně by se mělo všechno zlepšit,“ dodal.

O tom, že by Hodonín mohl navázat na výkony a výsledky Šardic však pochybuje. „To asi ne. V Šardicích byl výjimečný tým, který už v divizi dlouho mít nikdo nebude,“ míní rodák z Horňácka, který působil v Šardicích dva roky.

Pád ambiciózního klubu ho stejně jako ostatní hráče zaskočil. „Všichni jsme chtěli, aby se tam hrála třetí liga nebo alespoň divize. Je to obrovská škoda,“ sdělil Spazier, o kterého má velký zájem trenér RSM Hodonín František Ondrůšek. „Vždycky je lepší, když hráč trenéra zná. Vím, co od kouče Ondrůška mohu očekávat,“ říká.

V kabině RSM by se mohl potkat i s bývalými spoluhráči Šardic Kmetěm, Šenkem a Švrčkem. „Jsou to dobří fotbalisté i dobří kluci.Určitě by bylo lepší, kdyby v kabině Hodonína byli se mnou,“ uzavřel Spazier.