Podobnou bilanci se těžko může někdo chlubit. U většiny fotbalistů všech věkových kategorií není nic jednoduššího než proměnit penaltu. Fotbalisté Hodonína ovšem nedokáží výhodu zužitkovat a v klíčových momentech pravidelně selhávají. Neproměnit šest pokutových kopů po sobě, to už chce psychologa…

„Je to rarita. Pokud bychom penaltu proměnili, tak jsme vyhráli. Tyto věci nás limitují a sráží dolů. Chybí nám i štěstí," uvedl hodonínský kouč Mario Rossi.

Zodpovědnost na sebe vzal na Vysočině Petr Spazier. Lídr RSM však faul na unikajícího Bábíčka nepotrestal a na domácího brankáře z deseti metrů nevyzrál. „Kopl to doprostřed branky, míč navíc letěl ve výšce pasu. Byla to velmi špatně kopnutá penalta," pravil Rossi.

Krátce předtím mohl rozhodnout Jakub Bábíček. Střídající dorostenec ale mířil po ráně Poláka vedle. „Bábíček se ocitl sám před odkrytou brankou soupeře. Přihrávku však nečekal a zblízka mířil vedle," uvedl Rossi.

Tomu na Vysočině scházeli vykartovaný Svoboda a marodi Hlaváč, Špaček a Mírovský. Poprvé na sebe dres mužského divizního celku navlékl dorostenec Tomáš Reška. Rodák z Nesovic hru hostujícího týmu v závěru utkání oživil. „Tomáš odvedl vynikající práci. Několikrát se dostal do brejku a přesnými centry hledal v pokutovém území soupeře spoluhráče," pochválil mladíka Rossi.

Ve Velkém Meziříčí se ale v neděli dopoledne nehrál žádný revoluční fotbal. „Byli jsme připraveni na všechno, ale tak, jak vypadalo hřiště ve Velkém Meziříčí, to už jsem dlouho neviděl. Na velkém oraništi se nedalo kombinovat, proto jsme se spokojili s jednoduchým nakopávaným fotbalem," řekl kouč RSM.

Ani jeden z týmů si na těžkém terénu mnoho vyložených příležitostí nevypracoval. Domácí zahrozili třikrát, hosté měli dvě tutovky. „Kluci bojovali, makali. Nikomu nemohu nic vytknout. Bylo to vyrovnané utkání. Nic fotbalového k vidění nebylo, spíše se bojovalo. V minulých zápasech jsme předvedli mnohem lepší výkony, ale neměli žádný bod. Teď ho alespoň máme. Bod z venku se počítá, ale v naší situaci je málo. I když remíza je spravedlivá," uvedl Rossi.

Velkému Meziříčí, které se i na jaře spoléhá na bývalé exligisty Simra s Görnerem, se v poslední době příliš nedaří. Tým z Vysočiny uhrál v posledních čtyřech zápasech pouze dva body a v tabulce se krčí na třincátém místě. Bod před čtrnáctým Hodonínem. „Soupeř má svoji kvalitu, ale je vidět, že na něm leží nějaká deka," všiml si Rossi.

Toho čeká v sobotu pikantní duel proti Bystrci. Náročný kouč totiž v Brně působil, několik hráčů v minulosti vedl. „Akorát se jedu podívat na zápas s Napajedly. Bude to pro mě prestižní zápas, Dostu jsem trénoval. Minimálně šest hráčů tam pořád je. Co jsem ale slyšel, tak má Bystrc velké problémy s marodkou," řekl Rossi.

„Už vyhlížíme konec sezony, začneme s čistým štítem," přiznal minulý týden bystrcký kouč Miroslav Karpíšek. Se svým kolegou Romanem Kotolem musí při tvorbě sestavy improvizovat. „Takovou situaci jsem nikdy v životě nezažil. Ptáme se, jestli jsme neudělali nějakou chybu třeba ve výživě. Je to docela dramatické," usmíval se hořce Karpíšek.

Ten vidí na problémech klubu aspoň dílčí pozitiva. „Štěstí v neštěstí je, že nás vlna zranění postihla v době, kdy máme nahráno spoustu bodů a nemusíme si děla starosti se záchranou. A naši mladí naberou zkušenosti,"dodal bystrcký stratég, kterém scházejí brankář Aleš Slanina, obránci Jan Káňa, Martin Janíček, Přemysl Fousek, záložník Lukáš Jiříkovský nebo útočníci Stanislav Zedníček, Jan Veselý a Matěj Sedláček.

„Pro výhru uděláme maximum. Naše forma jde nahoru. Kluci si věří," pronesl Rossi. Sobotní duel začíná na stadionu U Červených domků v 16.30.

Divize D, 27. kolo: Velké Meziříčí – RSM Hodonín 0:0

Rozhodčí: Gloser –Růžička, Poláček (Blažek)

Hodonín: Petráš – Koplík, H, Maršálek, Spazier, Petrák – J. Maršálek (Reška), Švrček, Šturma, Polák – Vanda (Teplý) – Grdina (Bábíček).