Jeden z odchovanců fotbalové akademie, a velký talent uherskohradišťské kopané, rodák z Velké nad Veličkou, Petr Spazier nastoupil ke svému prvnímu ligovému utkání právě při derniéře Slovácka s první ligou. V Jablonci naskočil do utkání od úvodní minuty a odehrál celý zápas.

Zatím to vypadá, že si na svoje další starty v nejvyšší fotbalové soutěži bude muset nějaký čas ještě počkat. Na první ligový zápas se ale nezapomíná. Nejinak je tomu i u dvaadvacetiletého Petra Spaziera. „Sice jsme v Jablonci prohráli, ale sehráli jsme vyrovnané utkání. Přiznám se, že jsem čekal, že nastoupím už v posledním ligovém zápase doma proti Příbrami.

Nakonec jsem se na hřiště nedostal, ale trenér Malura mě ujistil, že v Jablonci budu hrát od začátku. V minulém týdnu probíhaly schůzky nového vedení klubu s jednotlivými hráči. V jakém dresu se tedy objeví v následující sezóně Petr Spazier? „Mám platnou smlouvu ještě na další rok, ta mně běží vlastně ještě od minulé sezony,“ říká Petr Spazier a svoje další působení v Uherském Hradišti vidí takto: „Mám teď vlastně dvě možnosti. Buď zůstanu, a podle slov vedení klubu mně nabídnou novou a vylepšenou smlouvu, nebo půjdu na hostování do nějakého druholigovému klubu.

Všechno bude záviset na tom, jaký bude pro další sezonu kádr. Ze všeho nejraději bych ale zůstal v Hradišti. Záleží jaká bude konkurence na mém postu,“ říká Spazier. V minulém týdnu měli hráči Slovácka ukončení sezony. Jaká je teď nálada v mužstvu po sestupu z první ligy a jak vnímají změnu majitele sami hráči? Petr Spazier k tomu dodává. „Že je nový majitel, o tom jsme samozřejmě mluvili a musím říct, že nás to všechny potěšilo. Pan Zemek chce postoupit co nejrychleji do první ligy a pro nás je to nový impuls.“ Trenér Slovácka Pavel Malura hodnotí Spaziera následovně.

„Petr má velice poctivý přístup k fotbalu. Na jeho postu pravděpodobně v nové sezoně k velkým změnám nedojde, a jestli bude hrávat v základní sestavě, to je zatím předčasné. V širším kádru dvaceti hráčů bude stoprocentně. Kdyby pravidelně nenastupoval, tak pro jeho fotbalový růst by bylo ideálním řešením hostování v kvalitním druholigovém klubu,“ uzavřel Malura.

Šéf kopané ve Velké nad Veličkou a známá fotbalová osobnost Petr Kohůt k tomu dodává. „Petr Spazier začal u nás jako žáček a je to historicky první Veličan v lize. Držíme mu palce a věříme, že těch prvoligových startů na jeho kontě ještě přibude,“ dodal trenér horňáckého klubu.