„Jsem rád, že děláme Poddvorou dobré jméno. Soutěž je ale teprve v poločase a na jaře bude ještě hodně zajímavá,“ míní zkušený kouč Petr Vyškovský.

Družstevník po suverénním postupu z okresního přeboru vstupoval do historické sezony s menšími obavami. „Po úvodním domácím výprasku 0:3 od Lanžhota jen málo příznivců věřilo, že po podzimu skončíme s jednadvaceti body na šestém místě,“ říká Vyškovský.

Trenérská legenda se mohla spolehnout na osvědčené hráče i na posily, které v létě do týmu přišly. Obrannné řady vyztužily Zálešák s Majerem, ofenzívu zkvalitnili Homola s Uřičářem a do zvýšit konkurenci mezi gólmany přišel šestnáctiletý talent Hustý.

„Základ tvořili hráči, kteří si vybojovali postup,“ sdělil Vyškovský, který se mohl spolehnout hlavně na svého asistenta Flíčka. Ten v brance nováčka často předváděl neuvěřitelné věci.

Na hrotu útoku zase zářila posila z Ratíškovic Homola. „Vytovořila se u nás skvělá parta. Každý zápas nebyl povedený, ale hhráči nahrazovali technické nedostatky bojovností. Na druhou stranu musíme přiznat, že se k nám v některých zápasech přiklonilo štěstí. Tomu jsme ale šli poctivým fotbalem naproti,“ uvedl Vyškovský.

Starý Poddvorov se může kromě nového zavlažování a zrekonstruovaného stadionu pyšnit i diváckou kulisou. „Průměrná návštěva u nás byla tři sta diváků. Tímto chci naším věrným příznivcům poděkovat,“ řekl zkušený kouč.

„Poděkovat chci i asistentu Flíčkovi, vedoucímu mužtsva Majzlíkovi, prezidentu Hřebačkovi a obecnímu zastupitelstvu v čele se starostkou Buškovou,“ nezapomíná na své spolupracovníky Vyškovský.

„Po desetileté práci jsme se ocitli na výsluní. V Poddvorově panuje spokojenost od přípravky až po muže. Děkuji všem hráčům, funkcionářům i obecnímu úřadu,“ navazuje na Vyškovského prezident klubu Miroslav Hřebačka.

Ve Starém Poddvorově se i před dobré umístění o útoku na čelo tabulky nemluví. Naopak, nováček stále zůstává nohama pevně na zemi. „V čele naší soutěže jsou ambiciózní mužstva. Naším cílem i nadále zůstává záchrana soutěže,“ pronesl Vyškovský.

Ten by ve svém týmu rád přivítal nové tváře. „Máme vyhlédnuté hráče pro zvýšení konkurence na jednotlivých postech,“ přiznal trenérský doyen.

Příprava na jarní část sezony začíná v Poddvorově první lednový týden. „Budeme se připravovat v domácíh podmínkách. Tradičně využijeme lesní terén a hodonínskou tělocvičnu. Navíc se opět zúčastníme zimního turnaje v Mutěnicích,“ pravil Vyškovský.

6. Družstevník Starý Poddvorov
Celková bilance: 13 – 6 3 4 – 15:16 – 21 bodů
Doma: 6. 7 – 4 1 2 – 10:10 – 13 bodů
Venku: 6. 6 – 2 2 2 – 5:6 – 8 bodů

1. poločasy: 9. 13 – 4 5 4 – 9:7 – 17
2. poločasy: 9. 13 – 3 5 5 – 6:9 – 14

Střelci: 5 – Homola, 3 – Cupal, 2 – Bařina, Vránek, 1 – Tichánek, Uřičář, Novák
ČK: Flíček, Bařina, Uřičář, Novák Jan, Novák Jakub