„O svém postupu jsme chtěli rozhodnout již v dnešním zápase a to se nám povedlo. Své hráče jsem nabádal před utkáním k opatrnosti. Domácí jsme ale přehráli fotbalově i větší vůlí po vítězství. Vyhráli jsme zaslouženě,“ zářil spokojeností hostující lodivod Petr Vyškovský.

Pětadvacet minut. Tak dlouho čekali hosté na první branku, která jim po zbytek utkání dodala potřebný klid a sebevědomí. Po rohovém kopu a chybě domácího gólmana Petra dopravil míč do sítě Bařina.

Po úvodní brance muselo být každému jasné, že sestupem ohrožení domácí již nedokáží postup Poddvorova odvrátit.

V podstatě ani nemohli. Vlastní neschopností v rozehrávce a finální fázi umetli favoritovi postupovou cestičku.

„Bohužel jsme na výhru dneska nedosáhli. Poddvorov byl lepší. Blahopřeji mu k postupu,“ sdělil domácí kouč Rostislav Štipský.

Na rozdíl dvou branek zvyšoval po parádní kombinaci Cupala se Sasínkem aktivní Vránek.

Hráči Lhoty se na dostřel Flíčka dostávali pouze sporadicky. A střely z uctivé vzdálenosti nemohli tak zkušeného gólmana ohrozit.

Po změně stran domácí hru vyrovnali, ale směrem dopředu byli neškodní. Zkušeně hrající hosté si zápas pečlivě hlídali.

O třetí gól v síti nejistého Petra se postaral střídající Wagner. Jeho první dotyk s míčem skončil brankou, které předcházel průnik Bařiny.

Radost hostí mohla být ještě větší, kdyby dokázali vstřelit čtvrtou branku. Ve vyložené šanci dvakrát selhal střídající Wagner.

„V závěru jsem poslal na hřiště mladé hráče. Chtěl jsem, aby si vychutnali postupovou atmosféru,“ uvedl Vyškovský.

Závěr zápasu se nesl v duchu postupových oslav. Hostující fanoušci vesele křepčili u postranní čáry, náhradníci přinesli z autobusu bednu šampaňského.

„Největší úspěch věnuji obci Starý Poddvorov, panu Hřebačkovi, mým spolupracovníkům i všem fanouškům. Je to úspěch vesnického fotbalu,“ vzkázal Vyškovský.

Zatímco Poddvorov opouští okresní soutěž, Tvarožná Lhota by v soutěži ráda zůstala. „Mě mrzí jedna věc. Dva roky tady budujeme nové kabiny a hřiště. S tímto týmem jsme chtěli minimálně dva roky v okresním přeboru vydržet. O záchranu budeme bojovat. Zatím nic nebalíme, ještě stále je ve hře šest bodů,“ dodal Štipský.

Sokol Tvarožná Lhota – Družstevník Starý Poddvorov 0:3 (0:2)

Branky: 25. Bařina, 33. Vránek, 65. Wagner

Rozhodčí: Kašík – Stávek, D. Vašek

Žluté karty: Holubík, Petr – Bařina

Diváci: 120

Tvarožná Lhota: Petr – P. Kašný, Bačík, Hudeček, Adamec – Durna, Holubík, Vítek (64. Příkaský), R. Kašný – Holiš (46. Uřičář), Kuryviál

Starý Poddvorov: Flíček – Tichánek, Bohůn, Veselský, Vavřík – Vránek, Zavadil, Cupal, Sasínek (64. Wagner) – Bařina (84. Svoboda), Jan Novák (78. Jakub Novák)

Gólman Jaroslav Flíček: Postup Starého Poddvorova stavím hodně vysoko

Když sudí Kašík odpískal konec zápasu, hráči Starého Poddvorova dobře věděli, že mají postup v kapse. Někteří hráči zažívali podobné pocity poprvé. Zkušený gólman Jaroslav Flíček je v tomto směru přeborník. Postup zažívá už poosmé! I tak měl po utkání „Flek“ velkou radost.

Jardo, výhrou ve Tvarožné Lhotě jste si definitivně zajistili postup. Jak těžký to byl zápas?

Od začátku utkání bylo vidět, že domácí na tuto soutěž nemají. Od stavu 2:0 byl zápas plně v naší režii. Naše vítězství je zasloužené.

Na přelomu dubna a května jste si prošli menší krizí. Věřil jste po porážce s Uhřicemi stále v postup?
Věřil i nevěřil. Bylo to těžké období. Rozdíl mezi námi a Svatobořicemi byl jeden bod. Jak ale přišla krize na nás, tak přišla v domácích zápasech i na ně. Je hodně těžké porážet týmy ze dna tabulky.

Vám se podařilo v kariéře postoupit již po osmé. Kam řadíte tento úspěch?
Tento postup stavím hodně vysoko, protože Poddvorov určitě neměl nejlepší tým. Nás bych tipoval tak na páté, šesté místo. V soutěži určitě byly kombinačně daleko lepší mančafty.

Teď vás čekají oslavy. Přesto, zůstanete v Poddvorově i v příští sezoně?
Já nebudu nic vykládat, protože to sám nevím.
Kapitán Erik Mazuch: Oslavy budou určitě velké

Zápas na půdě Tvarožné Lhoty sledoval pouze mezi věrnými diváky. Kapitán Starého Poddvorova Erik Mazuch byl totiž před třemi týdny v Dambořicích vyloučen. A dostal trest. Pořádný. Čtyři zápasy natvrdo.
Zápas prožíval více než na hřišti. Dobře věděl, že svým spoluhráčům nemůže pomoct. Ti to ale nakonec zvládli i bez něho. Přesto má na historickém postupu obří podíl.

„Určitě je to velký úspěch, i když v 1.B to bude hodně těžké. Postup stavím ve své kariéře nejvýš,“ řekl na chodbě před kabinou Erik Mazuch.

Toho zmiňované vyloučení mrzí. „Byla to moje chyba. Určitě je škoda, že jsem nemohl postup oslavit přímo na hřišti,“ sdělil Mazuch.

Co vlastně o postupu malého vesnického klubu rozhodlo? „Sice jsme moc branek nedávali, ale obrana hrála výborně. Navíc nás výborně držel i brankář Flíček. A samozřejmě jsme měli i potřebný kus sportovního štěstí,“ uvedl Mazuch.

Malou obec nyní zřejmě čekají velké oslavy. Ty každopádně odstartovaly již v neděli v Tvarožné Lhotě.

A pokračovaly i cestou domů. Někteří aktéři si na pondělí vzali raději dovolenou. „Já ji mám taky. Oslavy budou určitě velké,“ dodal s úsměvem Mazuch. Kdo jiný by měl jít příkladem než lídr týmu?