Těsné vítězství Mogulu ale bylo vykoupeno bolestí. Hostující mladíci nahradili nezkušenost nasazením a důrazem v osobních soubojů. Domácí hráči se po některých zákrocích jen těžko zvedali z trávníku. „Rohatec mě překvapil velmi tvrdou hrou. Rozhodčí Kočiš mu to v první půli dost toleroval. My jsme se důrazem hostujících hráčů nedokázali v první půl vypořádat. Možná i proto jsme se nedostávali do šancí,“ řekl domácí kouč Petr Kopl.

Tři stovky diváků toho v neděli ve Vacenovicích mnoho neviděly. Zápas sice začal ve svižném tempu, ale hře chyběla přesnost a přesná kombinace. Olejáři byli aktivnější, hostům však stačilo pozorně bránit.

První střelu na hostující branku vyslal až ve 27. minutě Radek Příkazský. Jeho nepříliš povedená rána nemohla zkušeného gólmana Flíčka zaskočit. V téže minutě zahrozili i hosté. Ruzskowski však pálil slabě a navíc doprostřed branky.

Vzruch přinesla až 35. minuta, kdy hostující středopolař Tomšej vrazil do domácího stopera Bábíčka. Ten se s bolestivou grimasou skácel k zemi. Kvůli naraženým žebrům musel bývalý druholigový fotbalista odstoupit ze hry. „Bábíček mi řekl, že už nikdy nenastoupí. A já se mu ani nedivím. Mladý kluk do něj úmyslně naletí a nedostane ani žlutou kartu,“ kroutil hlavou Kopl.

Sudí Kočiš začal rozdávat žluté kartonky až v závěru úvodní části. První byl napomínaný mladík Bidmon, na druhé straně obdržel varování Vacenovský.

Nervozita zůstala na trávníků i po změně stran. Nutno dodat, že ji svými nepřesnými verdikty přiživil i mladý rozhodčí, který zřejmě nechal odvahu před utkáním v kabině. „Rozhodčí komentovat nebudu. Na to tady byl delegát,“ mávl rukou hostující kouč Marek Antoš, který nechápal přehnanou kritiku domácích příznivců na hru Rohatce. „Nic záludného tam nebylo.

Prostě to vyplynulo ze hry. Kluci pouze dohrávali souboje,“ pravil Antoš.

Na výkon sudího si po utkání stěžovali obě strany. Přitom vyloučení měli být hráči obou týmů. Zápas neměl za úmyslnou ruku dohrát domácí zadák Šťastný, předčasně pod sprchy měl jít i mladík Tomšej, který stáhl na půlce záložníka Mogulu Sladkého. V té době už měl kreativní záložník žlutou kartu.

Diváci se tak bavili spíše pokřikem na sudího a hráče soupeře než nezáživný fotbal, který pokračoval i po přestávce. Jediný světlý okamžik přišel v 52. minutě. Po centru Vacenovského hlavičkoval Miroslav Chvátal do břevna a Sladký akrobatickým způsobem dopravil míč za záda bezmocného Flíčka.

„Ani nevím, jak se míč ke mně odrazil. Nějak ke mně propadl a já jsem to dával z otočky. Balon nějak doplachtil do sítě. Byla to haluz,“ pospal rozhodující podprůměrného duelu Miroslav Sladký. Tomu se na Rohatec daří. Záložník Mogulu skóroval proti Slavoji potřetí během posledních dvou vzájemných duelů.

Rohatec se ve zbytku utkání snažil o vyrovnání, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořil. Jaštíka zaměstnaly pouze hlavička Schenela. Střela Ruszkowskeho šla mimo.

„Bylo to klasické derby. Boj bez vyložených šancí. Zápas rozhodla jediná chyba,“ řekl Antoš.

Nálada v domácím táboře byla mnohem veselejší. „Jsem spokojený jenom se třemi body. Hra byla oboustranně špatná a zbytečně nervózní,“ pravil Kopl. Ten se bude muset v následujícím zápase obejít bez čtveřice dovolenkářů Šťastného, Hanzalíka, Jiřího Grufíka a Libora Chvátala.

Kvarteto hráčů postrádal v neděli i kouč Rohatce. „Chyběli nám Konečný, Zicho, Vrba a Konštanda,“ vypočítával ztráty Antoš, který bral porážku s nadhledem. „Kluky musím pochválit za bojovnost. Na to, v jaké jsme hráli sestavě, tak jsme odvedli slušný výkon,“ pronesl Antoš. „Herně na to zatím nemáme. Dospělí fotbal je úplně jiný,“ dodal.

SK Mogul Vacenovice – Slavoj Rohatec 1:0 (0:0)
Branka: 52. Sladký
Rozhodčí: Kočiš – Tichánek, Jonáš (Gric)
Žluté karty: Vacenovský, P. Šťastný, L. Chvátal – Bidmon, J. Tomšej, Snášel, Flíček, Běloch
Diváci: 300
Vacenovice: Jaštík – L. Chvátal (85. Jakubíček), Bábíček (38. Kotásek), P. Šťastný, M. Chvátal – V. Bařák, Vacenovský, Sladký, M. Příkazský – R. Příkazský (90. Kmínek), J. Grufík.
Rohatec: Flíček – Doležal, Netík, Korbel, Bidmon (82. Běloch) – Ruszkowski, Snášel, J. Tomšej, Matůšek – Mikéska, Schenel.
Zápas pohledem Jaroslava Flíčka

Bylo to velmi nervózní utkání. Diváci viděli minimum šancí. Rozhodla jediná chyba, která se u nás stala na začátku druhé půle. Na obdržený gól jsme bohužel nedokázali reagovat. Vacenovice pak zkušeně dovedly utkání do vítězného konce. Víme, že se ve Vacenovicích takový fotbal hraje. Tvrdost patří k zápasu. Možná jsme byli důraznější. Fotbalovost musíme nahradit tvrdostí.Musím ale říct, že jsem očekával daleko těžší zápas.

V kádru máme tři hráče kolem pětatřicet let. Kvalitního hráče neseženeme. Mladí snad kolem nás porostou. Z různých důvodů nám chyběli Konštanda., Zicho, Pavel Konečný a Vrba. Pokud bychom byli kompletní, mohl být fotbal z naší strany zajímavější. Stejně jako loni se pokusíme zachránit. S tímto kádrem totiž mít vyšší ambice nemůžeme.