Hecování kamarádů přišlo v polovině sezony, kdy měl Lípa na svém kontě sedmnáct tref. Spoluhráč Běloch nevěřil, že by kanonýr mohl stejnou porci gólů vstřelit i na jaře. Vysoký fotbalista ale k sedmnácti brankám navíc přidal šest zásahů a zastavil se až na čísle čtyřicet. „Vůbec jsem to nečekal, ale byla to má nejpovedenější sezona," řekl Lípa, který dal více gólů nohama než hlavou. „Výška však je mojí výhodou," ví střelec.

Strážnický rodák od mládí obléká dres Jiskry. I když dříve nastupoval v obraně na stoperovi nebo před ním, vždy patřil k nejlepším střelcům družstva. Mezi vyhlášené kanonýry se ovšem dostal až mezi muži, když ho trenéři vytáhli do útoku. „Na hrotu se cítím lépe," přiznal Lípa.

Díky trefám si řekl nejen o pozornost fanoušků, ale především protihráčů. Soupeři Strážnice moc dobře věděli, na koho si mají ve vzájemném duelu dávat největší pozor. I když většina týmů Lípu bránila osobně, dokázal se nejlepší střelec okresního přeboru prosadit. „Vždycky jsem se nějak urval," usmívá se Lípa.

Třiadvacetiletému fotbalistovi se dařilo především v zápasech s nejbližšími protivníky. „Mám rád derby. Dobře se mi hrálo s Kozojídkami nebo Zarazicemi," řekl.

Lípa se už v zimní přestávce dostal do hledáčku Hodonína a dalších předních okresních mančaftů. I když talentovaný mladík absolvoval v divizním týmu několik tréninků, nakonec zůstal ve Strážnici. „Vyšší soutěž mě láká, ale nestíhám tréninky. Pracuji u výkopových prací. Děláme pro elektrikáře, takže domů jezdím až večer," říká Lípa.

Doma mu ale nic nechybí. Se spoluhráči si náramně rozumí, ani s trenéry žádný problém nemá. „Jsme dobrá parta," pravil.

Opora Strážnice se od srpna představí ve vyšší soutěži. Jiskra totiž po sedmnácti letech postoupila do první B třídy. Hráči i příznivci budou po krátké letní přestávce znovu spoléhat na Lípovy branky. „Chci dávat co nejvíce gólů a zase zažít nějaký úspěch. Snad se nám bude dařit," věří.

Nováček však jde do sezony bez přehnaných ambicí a se skromnými cíli. „Budu rád, když se v první B třídě udržíme," řekl Lípa, který nyní se spoluhráči podstupuje neoblíbený letní dril. Ani Lípa nepatří mezi fotbalisty, kteří rádi běhají. „Nemám to rád. Sám bych do parku určitě nešel," dodal se smíchem.