Strážnice se po sérii nezdarů rychle vymanila z deprese a po domácí porážce 
s Charvátkou Novou Vsí, debaklu v Rajhradu a remíze se Žarošicemi se vrátila zpět na vítěznou vlnu. Radost hráčů Jiskry byla po sobotním triumfu obrovská. „Když se všechno sejde, tak naše hra má kvalitu. Určitě máme na to, abychom hráli lépe než v posledních zápasech. V Mikulově jsme odehráli velmi dobrý zápas," říká strážnický kapitán Jiří Mašina. Hostující kouč Pavel Daněk se o víkendu musel obejít bez Petra Bíly, další důležité hráče však měl zkušený trenér k dispozici.

První poločas byl oboustranně vyrovnaný, hra ale byla rozháraná. Mikulov se snažil kombinovat a několikrát se dostal i do zakončení, ale mladý gólman Janík, který dostal přednost před mazákem Pížou, spoluhráče několikrát podržel.

Jiskra v úvodní části rovněž párkrát zahrozila, ale v zakončení Lípovi a spol. scházela především přesnost. Strážnice se pořádně rozehrála ve druhém poločase. Hosté dali balon na zem, slušně kombinovali a soupeře s přibývajícími minutami přehrávali.

Výsledkem byly tři branky v domácí síti. Všechno podstatné se v Mikulově odehrálo v posledních dvaceti minutách. Skóre otevřel probuzený kanonýr Lípa. Čtyřiadvacetiletý bombarďák se halfvolejem parádně trefil z úhlu. „Byl to neskutečný gól, branka roku," rozplýval se Mašina.

Pojistku přidal právě kapitán Jiskry, který v 86. minutě proměnil penaltu, nařízenou za faul na Lípu. Triumf Strážnice pečetil v nastaveném čase Paška, který upravil na konečných 3:0. Mikulov byl po přestávce neškodný. „Na domácích bylo vidět, že nejsou kompletní ani v pohodě," dodal Mašina.

Fotbalisté Hovoran opět po týdnu vyšly bodově i střelecky naprázdno. Svěřenci trenéra Reného Nedoby neuspěli v Rajhradu, kde domácímu RAFK podlehli 0:4. O branky vítězů se podělili Tomáš Podaný s Lukášem Knoflíčkem. Hosté hráli od 65. minuty bez vyloučeného Vojtěcha Červinky.

Celek z Hodonínska držel bezbrankový stav pouze úvodních pětadvacet minut. Pak hosté neuhlídali Podaného, který překonal brankáře Grmolce a otevřel skóre sobotního duelu. Rajhrad si v první půli vypracoval další příležitosti, ale mladý gólman Hovoran již do přestávky neinkasoval.

Hosté se snažili, ale příliš nebezpeční nebyli. V útoku dostal příležitosti i dvaapadesátiletý Josef Pospíšil, který se ale proti organizované obraně soupeře neprosadil. Rajhrad uklidnil v 55. minutě Knoflíček, který zvýšil na 2:0. V té chvíli už nebyl na trávníku Jiří Lučan. Mutěnického mladíka, kterého vedení vinařů před pár týdny uvolnilo do nižší soutěže, kouč Nedoba kvůli zranění stáhl ještě před půlí.

O poslední šanci na bodový zisk přišly Hovorany v 65. minutě, kdy byl za zmaření vyložené brankové možnosti strčením do soupeře rukou v souboji o míč v nepřerušené hře vyloučen obránce Červinka. Rajhrad téměř půlhodinovou početní výhodu dokázal zužitkovat. Třetí branku přidal Podaný, triumf domácího týmu pečetil Knoflíček. Hosté se na výraznější odpor nezmohli a po sedmé letošní porážce zůstali předposlední.