Nevídaný obrat předvedli futsalisté Strážnice ve finále okresního poháru proti domácím Buldokům. V posledních pěti minutách otočili utkání za stavu 2:5 na konečných 7:5.

Dát pět branek za pět minut, to se jen tak nevidí. „Klobouk dolů před naším týmem,“ zářil radostí po vyhraném finále kouč vítězného týmu Petr Orel.

Zatímco si Strážničané užívali radost z vítězství, na hodonínské straně převažovalo roztrpčení a zklamaní. „Těžko se hledají slova. Bohužel jsme si vlastní nedisciplinovaností utkání prohráli sami. V závěru jsme hráli dost ležérně,“ přiznal Petr Šturma, který po utkání jen marně skrýval zklamání. „Každá porážka nás určitě mrzí,“ poznamenal Šturma.

Buldoci byli po většinu utkání lepším týmem. Po brankách bratří Šturmů a Janulíka vedli v průběhu prvního poločasu již 4:0. Strážnici se podařilo těsně před koncem první části snížit. Mikeska nachytal dobře chytajícího Myšáka v nedbalkách.

Ve druhém poločase se obraz hry výrazně nezměnil a dlouho to vypadalo na jednoznačné a poklidné finále. „My jsme vedli 4:0 a 5:2, přesto jsme prohráli. Rozhodnutý zápas jsme dovedli k dramatu se smutným koncem pro nás. Gratuluji soupeři. K jejich výkonu není co dodat,“ řekl značně nespokojený domácí kouč Marek Jánoš.

Hodonín připravily o pohár lajdáckost a nekoncentrovanost. „Atmosféra v týmu není příliš dobrá. Možná jsme závěr podcenili, ale takovým stylem ten zápas pustit nemůžeme,“ hořekoval Jánoš.

Strážnice svého soupeře v závěru doslova zničila. Myšákův náhradník Jankovič prožil zřejmě jeden z nejhorších zápasů své kariéry. Co střela, to inkasovaný gól. „Za vítězství jsme určitě rádi. Zvolili jsme dobrou taktiku, která se nám nakonec vyplatila,“ usmál se Orel.

Ten bral pohár jako dobrou přípravu na nadcházející okresní přeborové boje. „Určitě je to pro náš klub úspěch, ale už se chystáme na závěr okresního přeboru, ve kterém bychom chtěli postoupit do finále,“ uvedl Orel, který neopomněl ani na své svěřence. „Chtěl bych vyzdvihnout sílu našeho kolektivu. Jsme opravdu velmi dobrá parta,“ uzavřel kouč Strážnice.

SKP Bulldogs Hodonín – Futsal Strážnice 5:7 (4:1)

Branky: 2. Z. Šturma, 13. a 22. Janulík, 21. P. Šturma, 38. Mírovský – 24. Mikeska, 9. Popelka, 45. Sadílek, 46. a 50. Koštuřík, 48. a 50. Rusňák
Rozhodčí: Bušek, Monček (Kolínek)
Diváci: 25
Hodonín: Myšák (26. Jankovič) – Linhart, P. Šturma, Z. Šturma, Trávníček, Mírovský Janulík, Klačí, Vavřík
Strážnice: Orel – Urbančík, Čech, Sadílek, Popelka, Helísek, L. Popelka, M. Popelka, Koštuřík, Rusňák