Kyjov s vědomím toho, že už si nepolepší své šesté místo po základní části, nenasadil do posledního turnaje zrovna nejsilnější složení. Proti Ždánicím nastoupilo jen pět futsalistů do pole a proti Dubňanům ještě o jednoho méně. „Poté, co jsme v posledním utkání vedli nad Strážnicí po prvním poločase 2:1 a prohráli jsme 3:9, tak jsme neměli zrovna nejlepší náladu v kabině. Navíc někteří naši hráči mají fotbalovou přípravu s Kyjovem, druzí s Ratíškovicemi a další s jinými týmy,“ přiblížil příčiny nižší sobotní účasti domácí zraněný obránce Lukáš Smrčka.

Přesto jeho tým porazil poslední Ždánice 5:3. Ale i čtvrtý celek tabulky přijel do Kyjova v nezvyklém složení. „Chceme vyzkoušet některé hráče před play off. Myslím si, že by mohli pomoct,“ upozornil trenér Oranjes Bohdan Blaha. Proto už ve vítězném utkání se Ždánicemi (6:3) se dostali na palubovku někteří hráči, kteří ještě letos nenastoupili.

V duelu proti Kyjovu to pak byla hned celé kvarteto. V brance se představil novic Bábíček. V útoku se poprvé v této sezoně objevil Wagner, Budiš a asi nejvyšší hráč přeboru Kordula (201 cm). Přesto šli do vedení domácí, a to Svozilem. Ale brzy srovnal Kučí. A poté poslal Oranjes do vedení kapitán Ilčík. Na 3:1 zametl míč za Cahlíkova záda Kordula. Těsně před přestávkou dokázal snížil Hrbáček.

V úvodu druhé půle vyrovnal svoji druhou brankou Svozil. Pak už ale stříleli jen dubňanští futsalisté. Vedení Oranjes vrátil Wagner. Na 5:3 zvýšil Kučí a v závěru se ještě trefil dvakrát Ilčík a jednou Albert. Kyjov se tak ve čtvrtfinále střetne se Strážnicí. „Měli bychom být v silnějším složení, takže doufám, že uhrajeme i lepší výsledek,“ podotkl Smrčka.

Páté Vacenovice, které prohrály oba dva sobotní zápasy v Lužicích, přivítají dubňanské Oranjes. „Chtěli jsme hrát raději s Kvasacem. Bývají to totiž zápasy, které mají náboj. Navíc s náma letos Vacenovice dvakrát prohrály, takže nám to určitě budou chtít vrátit,“ připomněl Blaha.

Ještě před čtvrtfinálovými utkáními play off se rozjede také okresní část Poháru ČMFS. Ve čtvrtek večer přivítají Dubňany doma Gladiators Hodonín (20.30) a v hodonínské hale je o den později na pořadu derby mezi Bulldogs a New stars (20.00).

Kyjov – Ždánice 5:3 (2:1), Kůřil 3, Lochman, Svozil – Kundrata 3. Ždánice – Dubňany 3:6 (3:4), Kundrata 2, Budík – Albert 2, Kučí, Hartman, R. Žurovec.
Kyjov – Dubňany 3:8 (2:3), Svozil 2, Hrbáček – Ilčík 3, Kučí 2, Kordula, Wagner, Albert; rozhodčí: Riedl, Kýr; diváci: 30; Kyjov: Cahlík – Bukovský, Svozil, Solařík, Hrbáček; Dubňany: Bábíček (26. Frejlich) – O. Žurovec, Kučí (38. Doruška), Kordula, Ilčík – Balažík, Hartman, Wagner, Budiš.
Hala Lužice: Strážnice – Vacenovice 7:2 (2:1), Vacenovice – Gladiators Hodonín 1:6 (1:3), Strážnice – Gladiators Hodonín 5:10 (1:3).