O vítězství se utkají celky domácích Strážovic, Ždánic a Želetic. „I když u nás mužský fotbal skončil, věřím, že se z akce stane tradice a že si turnaj najde své příznivce i místo ve fotbalovém kalendáři,“ přeje si funkcionář strážovického Sokola Prokop Pelikán. Pořadatelé srdečně zvou všechny kamarády, fanoušky a příznivce fotbalu.

Ždánice berou účast na memoriálu jako dobrou přípravu na podzimní mistrovské boje v okresním přeboru. Šanci dostanou i hráči rezervy. „Nastoupíme v kombinované sestavě,“ prozrazuje sekretář klubu Kovo Ždánice Petr Ruban. Na lavičku Kova usedne Vladimír Babirád, který v letní přestávce nahradil Zbyňka Bekera. K trénování se vrací po více než deseti letech.

Ždánicím nejen na víkendovém turnaji, ale i v dalších dvou měsících bude chybět útočník Lukáš Marčík, který odcestoval za prací do zahraničí. Jinak kádr účastníka okresního přeboru žádných změn nedoznal. „Pokračujeme ve stejném složení,“ říká Ruban.

Největší ždánickou novinkou je tak spojení rezervy Kova se Strážovicemi, které se představí ve III. třídě skupině B. „Některé domácí zápasy odehrajeme ve Ždánicích, zbytek ve Strážovicích,“ informuje Ruban.

Fotbalisté Ždánic mají nabitý program. V sobotu absolvují Pelikánův memoriál, v neděli odehrají přípravný duel v sousedních Lovčicích, kam přijede i předseda vlády Bohuslav Sobotka. Známý politik se dokonce postará o čestný výkop. V dalších přípravných zápasech Kovo vyzve Násedlovice a Žarošice.