„Chceme hrát do šestého místa," říká trenér Sokola Josef Pavlica. Jeho tým odehrál v zimní přestávce pouze jedno přípravné utkání. Hroznová Lhota prohrála na umělé trávě v Otrokovicích s Baťovem 1930 1:3. Po bezbrankovém poločase začaly padat góly až po změně stran.

Osmý tým zlínské první A třídy ukázal hlavně ve druhé půli svoje kvality a soupeře z nižší soutěže potrestal především z rychlých brejků. „Byl to první zápas po dvouměsíční přípravě. V prvním poločase nastoupila tradiční sestava. S výkonem týmu jsem byl velmi spokojený. Vyložených šancí jsme měli v úvodní části o něco více než protivník. Pak jsem však tým prostřídal a na levou obranu poslal mladého dorostence Tomáše Koryčanského. Kluci mu bohužel příliš nepomohli," zhodnotil první zimní duel Pavlica.

Baťov poprvé skóroval po rychlém protiútoku, podruhé z penalty. Pak po standardní situaci snížil hostující kapitán Schwarzbier.

Následně mohl vyrovnat Bíla. Ten nejprve trefil brankáře soupeře a následně orazítkoval břevno. „Z dalšího brejku jsme pak dostali třetí gól," postesk si Pavlica, který i přes prohru hodnotil utkání pozitivně. „Zápas s kvalitním soupeřem splnil naše očekávání," řekl Pavlica.

Zkušený trenér bude mít na jaře podobný tým jako v první polovině sezony. Mimo hru jsou pouze dlouhodobí marodi Laga, Michal Lipčík a Bartošek. Zmiňovaná trojice určitě vynechá zbytek soutěžního ročníku.

„Laga musí znovu na operaci, takže není vůbec jisté, zda se k fotbalu někdy vrátí. Michal Lipčík nám bude stejně jako Bartošek chybět celé jaro," potvrdil Pavlica. Po zranění se naopak vrátil střelec Durna.

Staronovou tváří v kabině Traubenu je Richard Slovák. Zkušený forvard střílel v posledních sezonách branky pouze ve třetí třídě, na jaře by však měl společně s Durnou celek z Veselska gólově táhnout. „Slovák s námi absolvoval celou přípravu. Jeho přístup je velmi dobrý. Má velkou chuť pracovat a ještě něco dokázat," pochválil útočníka Pavlica, který dá šanci i mladému dorostenci Koryčanskému. „Jinak je vše při starém," pravil.

Hroznová Lhota se před startem druhé poloviny sezony utká ještě s Ořechovem, Lipovem a v generálce na mistrovské boje se Starým Poddvorovem.

Trouben čeká hned v úvodu nejtěžší soupeř. Hroznovka totiž přivítá v neděli 30. března na Zelničkách vedoucí Vracov. „Začátek bude těžký, protože nám budou chybět klíčoví hráči Bíla s Petrem Lipčíkem, kteří byli vyloučeni s utkání s Kněždubem. Budeme se s tím muset nějak vyrovnat. Vracovu to ale nedáme v žádném případě zadarmo. O body se i v oslabené sestavě popereme," dodal Pavlica.