„S výkonem všech hráček i výsledkem jsem spokojený. Utkání se mi líbilo, i když branek mohlo padnout ještě víc. Vždyť jsme nastřelili třikrát břevno a další šance jsme nevyužili,“ řekl hostující kouč Petr Čepil. Ten vedl Mutěnice bez tradičného parťáka Brablce, který byl ve stejnou dobu v nedaleké Břeclavi, kde hráli vinaři o mistrovské body.

Radek Peš, nový kouč Hovoran, se musel obejít bez několika opor. „Nebyli jsme kompletní Chybělo nám pět hráček,“ hlásil nástupce Jana Cigánka. Peš postrádal v neděli dopoledne hlavně Romanu Šicovou, která se do Zemasu vrátila z ligového Slovácka. „Je s dalšími holkami ve Vizovicích na trnkobraní,“ vysvětlil Peš. Ten zároveň vede v sousedním Čejče první mužstvo. „Trénoval jsem tam i žáky. V týmu jsem měl sedm děvčat. Proto jsem na nabídku kývl. Uvidím, jak dlouho to vydržím,“ usmál se Peš.

Hostující tým představili tři posily z Bukovan. Na levé straně obrany nastoupila Posoldová, ve středu zálohy hrála Menyhartová a během hry se zapojila i Hlavinková. „Všechny holky zapadly do týmu dobře,“ pochvaloval si Čepil.

Skóre divokého zápasu otevřela ve 4. minutě Veronika Svobodová. Mutěnice odpověděly gólem Chromečkové. Ta se trefila po rohu Zemánkové. Dcera mutěnického kouče, která v neděli oslavila šestnácté narozeniny, ještě předtím orazítkovala břevno domácí branky.

Obrat dokonala dvěma brankami výtečně hrající Menyhartová. Zemas dokázal zásluhou Šerfözö snížit, ale dvoubrankový náskok vrátila na stranu Mutěnic skvělá Chromečková.

Další šance Zemánkové a Chromečkové zůstaly nevyužity. Na druhé straně předvedla několik povedených zákroků legenda Doksanská. „Dobře jsem se vyspala. A to jsem včera sbírala brambory,“ řekla čtyřiašedesátiletá gólmanka.

Brankostroj se nezadrhnul ani po změně stran. Střely Michaely Brožovičové a Chromečkové ještě zastavilo břevno, ale placírka Romany Čepilové už skončila v síti.

Zemas odpověděl brankou kanonýrky Svobodové. Mutěnice ovšem hrály v tropickém vedru s chutí. Šestý gól dala Lamáčková, na 7:3 zvyšovala svým třetím gólem v utkání nezastavitelná Chromečková. Zemas stačil v závěru utkání pouze výsledek zkorigovat na přijatelných 5:7.

„Byl to náš první zápas. Mutěnice byla lépe fyzicky připravené. Věřím, že soupeři v sezoně porážku oplatíme,“ řekl Peš.

Ten chce hrát s Hovorany zase o první místo. „V sezoně by to mělo být dobré. Kdybyhcom divizi znovu rádi, tak bychom už postup asi neodmítli,“ pronesl Peš.

To v Mutěnicích si dávají menší cíle. „My se chceme hlavně fotbalem bavit. Pokud budeme do pátého místa, tak to bude dobré,“ pravil Čepil.

Zemas Hovorany – FK Mutěnice 5:7 (2:4)
Branky: 4., 58. a 84. Svobodová, 35. Šerfözö, 78. Valentová – 11., 40. a 72. Chromečková, 26. a 34. Menyhartová, 53. R. Čepilová, 65. Lamáčková.
Rozhodčí: Šerfözö
Diváci: 50
Hovorany: M. Svobodová – J. Bízová, Stehlíková, Kučerová, Vavřínová – Pešová, Zelená, Cigánková, Valentová – V. Svobodová, Šerfözö.
Mutěnice: Doksanká – P. Čepilová, Bízová, Jakubčíková, Posoldová – Lamáčková, R. Čepilová, Menyhartová, M. Brožovičová – Chromečková, Zemánková (A. Brožovičová, Damborská, Hlavinková).