Trenér MSK Karel Bečka chtěl původně rozdělit síly a proti Hodonínu poslat na trávník hlavně hráče širšího kádru. Chřipka však znovu zaútočila. „Ještě ve středu to vypadalo, že se marodi uzdraví, ale postupně nám onemocněl Paděra, Jurčík, Zezula a mimo je ještě i Dvořák. Takže dostali možnost ostatní hráči, kteří musí dokázat, že mohou do třetí ligy naskočit," objasnil kombinovanou sestavu domácí kouč.

Slovácký celek nastoupil v podobné sestavě, jako před týdnem soupeře z vyšší soutěže pořádně trápil. „První poločas jsme hráli velmi dobře, mohu říct, že až skvěle, a byli jsme Břeclavi více než vyrovnaným soupeřem. Byl jsem velmi překvapen z toho, jak nám hra šla. Vytvořili jsme si spoustu věcí v předfinální fázi, bohužel jsme žádnou akci nedotáhli do konce," uvedl hodonínský kouč Mario Rossi. „Místo toho, abychom se dostali do vyložených šancí, tak to řešíme špatnou přihrávkou. Finální fáze nám dělá velké problémy. Ve středu hřiště nám scházela zkušenost," přidal.

Hodonínského trenéra znovu potěšil mladík Tomáš Petrucha, který hrál v záloze velmi dobře. „Svými výkony mně zatím příjemně motá hlavu. Podává nadstandardní výkony, jsem s ním spokojený," pochválil vacenovického odchovance Rossi.

První půle příliš pohledný fotbal nepřinesla, oba týmy měly jen málo vyložených šancí. Břeclavané přesto byli o něco aktivnější, což se ještě zvýraznilo po změně stran. To sice ubylo šancí, zato v nich byli domácí mnohem efektivnější.
Jako první udeřil v 51. minutě Tomáš Pospiš, který hlavou za čáru dorazil Simandlovu bombu do břevna. Za dalších deset minut se dostal ke střele na hranici vápna Jan Hloch a hodonínský brankář Jícha se za střelou na vzdálenější tyč musel jen otočit.

Pak divákům zatrnulo, když se hlavami srazili střídající brankář MSK Kunický s útočníkem hostí Ondrouškem. Oba otřeseně opustili hřiště a museli vyhledat lékařské ošetření. „Oba skončili v nemocnici a mají pár stehů na hlavě," hlásil Rossi.

Do brány Břeclavi se tak vrátil Prokop a sledoval, jak svoji druhou branku po Dobšíčkově centru z druhé vlny přidal nabíhající Pospiš. „Po přestávce už nebyla naše hra tak dobrá. Domácí nás přehráli a zaslouženě dali dvě branky. S druhou půli už rozhodně spokojený nejsem. Udělali jsme spoustu chyb, vázla nám komunikace a nedařila se nám kombinace," řekl Rossi.

Tečku za utkáním pak udělali pár minut před koncem zápasu hosté. Prokop podle nich i pomezního rozhodčího zastavil balon až za brankovou čárou a Hodonín tak zásluhou Knotka alespoň kosmeticky upravil skóre. „S výsledkem jsem nakonec spokojený, soupeř nám zase tolik problémů nenadělal. Jen si myslím, že jsme mohli dát nějaké branky už v prvním poločase a mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Snad ale kluci ušetřili nějaké síly i na zítra, většina z nich bude muset nastoupit i proti Znojmu a to bude o poznání těžší soupeř," prohlásil Bečka.

Novou tváří v modrém dresu MSK byl útočník Pavol Giertl, který přišel z Anglie, kde hrál první futsalovou ligu a nastoupil na několik zápasů i v šesté anglické lize. „S ním už jsme prakticky domluvení, zbývá jen dořešit administrativní záležitosti přestupu," řekl k angažmá nového útočníka Bečka. Jeho protějšek zatím posily vyhlíží.

Přípravný fotbal

MSK Břeclav – FK Hodonín 3:1 (0:0)

Branky: 51. a 80. Tomáš Pospiš, 62. Jan Hloch – 88. Tomáš Knotek

Diváci: 40

Břeclav: Prokop – Dobšíček, Klusák, Lošťák, Nevěděl – Košut, Simandl, Wallisch, Hloch – Horváth, Giertl (Kunický, Svoboda a Pospiš).

Hodonín: Petráš (46. Jícha) – Kyselka, Víšek, H. Maršálek – Novotný, Petrucha – J. Maršálek, Šturma, Polák – Ondryáš, Adamec (Mokrý, Knotek, Ondroušek).

Hodonín čeká duel ve Skalici

Velmi náročný týden mají před sebou fotbalisté divizního Hodonína. Parta kouče Maria Rossiho absolvuje v sedmi dnech tři tréninky a stejný počet přípravných zápasů.
V pondělí, v úterý a ve čtvrtek se bude Víšek se svými spoluhráči intenzivně připravovat na jarní boje, ve středu a o víkendu pak absolvují hodonínští hráči tři důkladné prověrky. Atraktivní bude hned první duel, kdy se sedmý tým divize D představí na umělé trávě ve Skalici. Soupeřem mu bude domácí lídr druhé nejvyšší slovenské soutěže a aspirant na postup první ligy. V sobotu a v neděli pak Hodonín čeká dvojzápas v Brně, kde nejprve vyzve Moravskou Slavia a na druhý den Svratku.