Po roce se Šardice v rámci herního soustředění opět potkaly s Brumovem. A po podzimu jedenáctý tým divizní skupiny E byl jako vždycky kvalitním a houževnatým soupeřem, a to i přesto, že se musel obejít bez svého největšího talentu Bartošáka, který hostuje v druholigovém Hlučíně, a také bez pětice zraněných hráčů.

Ani šardický kouč neměl k dispozici kompletní kádr. Přetrvávající zdravotní problémy nepustily do hry stopera Petra Spaziera a středopolaře Pacla. Pouze dvacetiminutovou zápasovou porci pak trenér Ondrůšek naordinoval Sukupovi, jenž stále laboruje se zraněným kotníkem.

V prvním poločase byl k vidění nezáživný fotbal. Šardičtí toho v první půli mnoho nepředvedli. „Scházel nám pohyb, vázla kombinace a herně propadli naprosto všichni hráči,“ sdělil na webových stránkách Šardic Ondrůškův asistent Jaroslav Hastík.

„Důslední a pozorní Valaši nás téměř do ničeho nepustili a střed pole ovládl exdubnický ligáč Lendvay s pracovitým Školníkem,“ pokračoval Hastík.

V první vážnější šanci se ocitl brumovský Martinka. Ten však mířil po Školníkově trestném kopu z blízka nad. Brankou neskončila ani Smolkova rána, kterou stačil Kopčil odrazit mimo. V závěru první půle ještě vychytal Eliáš v jasné šanci Kiačika.

Šardice byly v koncovce mnohem produktivnější. Po zaváhání nejlepšího muže na hřišti Lendvaye napálil míč do odkryté branky Blaha.

„Pokud první půle měla trenéru Ondrůškovi posloužit jako názorný příklad toho, jak se hrát nemá, tak druhý poločas už byl z naší strany o hodně lepší,“ uvedl Hastík.

Na rozdíl dvou branek mohl přidat Košulič, jeho chytrý lob jen těsně minul branku. Gólem zaváněl i dalekonosný pokus Šálka.

Broumov se vyrovnání dočkal v 64. minutě. Po dalším přetaženém centru Školníka skórovla Smolka. Radost Valachů netrvala dlouho. Švrček po centru Válka vrátil Šardicím jednogólový náskok.

V závěru pečetil výhru celku z Hodonínska střídající Sukup, který nejprve v pádu zvýšil, a dvě minuty před koncem upravil na konečných 4:1.

„Duel dvou kamarádů a bývalých spoluhráčů z ligového Zlína Ondrůška a Mičegy tak dopadl stejně jako před rokem, průběh zápasu i jeho obraz však byl odlišný. Na šardické straně může být spokojenost s výsledkem a i s druhým poločasem, více než rozpačitou první půli si ale Šardičané rozhodně za klobouk nedají,“ uzavřel Hastík.

FK Šardice – FC Elseremo Brumov 4:1 (1:0)
Branky: 78. a 88. Sukup, 44. Blaha, 68. Švrček – 64. Smolka
Rozhodčí: Batík – Mejzlík, Kop
Šardice: Eliáš – Kmeť (69. Crla), Kopčil, Zapletal, Šenk – Švrček (69. Sukup), Šálek, Blaha, Válek – Režný (46. Kobylík), Košulič.
Brumov: Vypušťák – Dorňák, Križko, Sucháček (52. Dekleva ml.), Martinka – Kiáčik, Lendvay, Školník, Bartozel – Smolka (78. Juřica), Ritter (62. Smolík).