Hodonínský rodák se kromě hraní fotbalu věnuje také trenéřině. V ligovém Slovácku jako asistent kouče Machaly pomáhá u starších žáků. „Sice tam několik hráčů z regionu působí, ale žádné kluky z Hodonína do Slovácka nepřetahuji. Do přestupů se nijak nemontuji. Na druhé straně věřím tomu, že se v budoucnu mezi oběma oddíly naváže bližší spolupráce a bude to oboustranně fungovat," přeje si Šturma. Ten se rozpovídal i o dalších tématech.

O podzimní části. „První polovinu sezony hodnotím dobře. Možná nám nevyšly některé zápasy, ale výsledkově jsme to zvládli. Utkání, která nebyla herně tak povedená, bylo oproti minulé sezoně minimum. Škoda, že jsme nevyhráli doma s Rosicemi. Se Slovanem jsme v posledních deseti minutách mohli urvat tři body."

O zlepšení oproti minulému ročníku. „Pokrok je v tom, že jsme zůstali pohromadě. Kostra týmu je stejná. Jádro mužstva se vytvořilo před rokem v zimě, kádr se pak trochu doplnil. I když to v létě vypadalo, že stoper Konečný u nás skončí, nakonec se ze Skalice vrátil zpět. Sestava se ustálila, vyhýbala se nám zranění, takže jsme byli pohromadě. Herně si to sedlo, snad to tak bude pokračovat i na jaře."

O nedostatcích Hodonína. „Možná chybí lepší zázemí. Fanoušci i celý Hodonín by si zasloužili lepší stadion. Snad je rekonstrukce na dobré cestě. Chybí nám i umělá tráva, která by taky měla brzy vyrůst. V zimě sice budeme za tréninky a přípravou jezdit všude možně, ale v budoucnu už bychom měli trénovat pouze v Hodoníně."

O zimní přípravě. „Určitě je potřeba. Každý, kdo fotbal hraje na nějaké úrovni ví, že bez pořádné přípravy to nejde. Bez tréninků se nedá hrát ani okresní přebor. Sice je zimní příprava hodně dlouhá, ale dril mi nevadí. Na jaře se nám bude fyzická kondice jistě hodit."

O zpestření v tréninku. „Na jiné aktivity moc času nemám, ale rád si zahraji všechny sporty. Hodně chodím na squash, který mě docela chytl. S kluky jsem si užil i trénink na zimním stadionu. Hokej byla paráda. Obléct se do výstroje, zahrát si. I když bylo poznat, že na bruslích většinou stojím jednou ročně (smích). Navíc než se rozjezdíme, tak je konec a výbavu zase uložíme na další rok. Ale je super, že máme i takové tréninky a že si kromě fotbalu vyzkoušíme i jiné sporty."

O trénování ve Slovácku. „V ligovém klubu pomáhám s trénováním starších žáků. Jsem asistentem Ondry Machaly u čtrnáctky. Tím, že jsem odchovancem Slovácka, tak jsem se na spolupráci domluvil s ředitelem Petrem Pojezným. Chtěl jsem si ověřit, zda mě to bude bavit. Ve Slovácku jsem druhým rokem. Musím si dodělat trenérské vzdělání, ale zatím je to v pohodě. Trénování dětí mě baví, tato věková kategorie je nesmírně zajímavá. Když vidím některé zápasy dorostu, tam už to není moc o fotbale."

O studiu. „Musím dokončit studium na Masarykově univerzitě v Brně, kde se věnuji sportovnímu managementu. V létě bych měl dělat státnice, abych byl magistr. Snad to budu mít konečně za sebou."

O Vánocích. „Sice jsem Hodoňák, ale bydlím v Uherském Hradišti. Vánoce jsou svátky klidu, já to ale zase budu mít takové rozlítané (úsměv). Stavím se u mamky, taťky, navštívím známé, kamarády. Žádný zahraniční výlet neplánuji."