„Výsledek rozhodně neodpovídá dění na trávníku. Vždycky říkám, že bez vstřeleného gólu nemůžeme pomýšlet na výhru. Maximálně můžeme brát bezbrankovou remízu. Po sobotním zápase bych toto tvrzení trochu poupravil. Bez vstřeleného a uznaného gólu nemůžeme pomýšlet na víc než bod," prohlásil po nešťastném střetnutí hostující trenér David Kříž.

Hodonínský forvard Jiří Nevídal dvakrát dopravil míč do sítě soupeře, ani jeden gól však sudí Hanák na pokyn svých asistentů neuznal. „První branku jsme dali z rohového kopu. Podle asistenta rozhodčího ale míč už předtím opustil hřiště. Vzhledem k tomu, že Nevídal hlavičkoval za malým vápnem, by musela být trajektorie letu balonu obrovská," řekl Kříž.

Druhý gól Nevídalovi neuznali pro údajný ofsajd. „Z mého pohledu se o postavení mimo hru v žádném případě nejednalo. Nevídal stál metr za domácím obráncem," uvedl Kříž.

Ten si však na výkon sudích nechtěl stěžovat. „Rozhodčí chybovali na obě strany. Nepískali jednostranně. Bohužel tak, jak udělá chybu hráč nebo trenér, udělá ji i sudí. Bohužel jejich chyby nás stály dva góly, které jsme si vypracovali a byli hezké," pronesl Kříž.

Hodonínu se nepovedl vstup do utkání. V 7. minutě přišel hostující tým na vlastní polovině o míč, po dvou narážečkách a nepovedené střele Kučery skončil míč za zády gólmana Petráše.

Slovácký celek mohl vzápětí odpovědět, ale Spazier hlavičkoval zblízka nad. Ve 43. minutě se po Šmahajově vysunutí dostal do šance Nevídal. Ten však nedokázal domácího brankáře překonat.

Hosté za nepříznivého stavu 0:1 otevřeli hru, ale do vyložené šance se nedostali. Napajedla hrozila především po rychlých protiútocích. Kromě jednoho břevna se však celek ze Zlínska do vážnější šance nedostal.

Naopak, v 70. minutě napálil Nevídal tyč. Při dorážce byl hlavičkující Štěpanovský zasažen do obličeje, ale penalta se nepískala. „Je to škoda, myslím, že jsme si minimálně bod zasloužili. Bohužel nám to tentokrát nevyšlo,"dodal kouč RSM.

Domácí trenér si po jednobrankové výhře oddechl. „Výkon nebyl dobrý. Paradoxně minulý týden jsme ve Velkém Meziříčí hráli výborně a prohráli 1:3. Teď ale máme body," pravil Martin Onda.

„Prvních třicet minut měla hra úroveň. Dali jsme gól, měli jsme i další možnosti, ale od 40. minuty byli kluci v křeči a nedařilo se," nechápal propad v herním projevu náročný kouč, který však ocenil i kvality soupeře. „Hodonín je soupeř, který se bude pohybovat v horní polovině tabulky," věštil Onda.

Divize D, 21. kolo –

FS Napajedla – RSM Hodonín 1:0 (1:0)

Branka: 7. Kučera

Rozhodčí: Hanák – Mikula, Kozubík (Brtníček)

Napajedla: Krajča – Bejtkovský, Vrága, Zavadil, Žáček – Sklenář, Semela (75. Vlček), Huťka – Postava, Kučera, Dufka (34. Březina).

Hodonín: Petráš – J. Maršálek, Spazier, H. Maršálek, Mírovský (70. Mikšík) –Svoboda, Štěpanovský (71. Ondryáš), Bartoněk (50. Grdina), Šmahaj, Šturma – Nevídal.